Jeigu nebūtų rėkusi, nebūtų mušęs

Šių metų rugpjūčio 1 d. policijos pareigūnai buvo iškviesti į Radviliškio rajono Čiutelių kaimą, kur iš vakaro išgertuvių metu neblaivus vyras sumušė neblaivią sugyventinę. Dėl šios vidutinio amžiaus poros konflikto, kurio metu moteriai buvo sukeltas fizinis skausmas, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jis baigėsi pareikštais kaltinimais baudžiamojoje byloje ir rugpjūčio 10 d. paskelbtu nuosprendžiu.

Po barnio pasipylė smūgiai

Penkis kartus teistas G. B. teisiamajame posėdyje paaiškino, kad galimai liepos 31 d. vakare su sugyventine gėrė alų. Abu apsvaigo, apsižodžiavo. Jo sugyventinė, pavadinkime ją Regina (vardas yra pakeistas) bėgo iš virtuvės į kambarį, G. B. ją pagavo, parvertė ant lovos ir kelis kartus kumščiu sudavė į šlaunį ir šoną. Galėjo suduoti ir į galvą. Po smūgių nukentėjusioji verkė. Pasak G. B., jeigu moteris nebūtų rėkusi, nebūtų mušęs. Vyras sakėsi atsiprašęs nukentėjusiosios tą patį vakarą, bet ji nieko nesakė. Beje, vyras, nors ir mušeika, bet guodėsi sutrikusia sveikata po atliktos operacijos, dėl kurios jam sunku net stovėti.

Kaltino neištikimybe

Nukentėjusioji, pavadinkime ją Regina, buvo apklausta ikiteisminio tyrimo metu. Ji papasakojo, kad su G. B. santykiai geri tol, kol jis neišgeria. Išgėręs jis pradeda koliotis, kaltinti neištikimybe, smurtauja. Dėl sugyventinio smurto ji ne kartą yra kreipusis į policiją, jis ne kartą dėl to teistas. Liepos 31 d. vakare jie dviese išgėrė tris butelius alaus vieno litro taroje, toliau G. gėrė vienas. Bevartojant alkoholį, G. eilinį kartą pradėjo ją kolioti, kaltinti neištikimybe. Nors moteris stengėsi su agresyviu vyriškiu nesileisti į ginčą, jis vis tiek agresyvėjo ir sudavė į galvą. Po to nukentėjusioji nuėjo į miegamąjį ir verkė. Bet ir ten išgėręs sugyventinis ją ėmė mušti.

Policiją išsikvietė pamelavusi

Tą vakarą policijos išsikviesti moteris neturėjo galimybės, nes telefonas buvo pas sugyventinį. Kitos dienos vakare sugyventiniai vėl girtavo. G. vėl darėsi agresyvus ir jo gyvenimo draugė išsigando. Ji pamelavo, kad nori iškviesti policiją sūnėnui, gavo telefoną ir nurodžiusi netikrą priežastį išsikvietė pareigūnus. Kai šie atvyko, papasakojo, kad ją iš vakaro sumušė sugyventinis, parodė mėlynes.

Pretenzijų nebeturėjo

Reginai buvo buvo įteikta užduotis vykti pas medicinos ekspertus, bet ji pareiškė, kad pas juos vykti nenori ir nevyks. Apklausiama ikiteisminio tyrimo metu po įvykio ji pasakė, kad šiuo metu ant G. pykčio nelaiko, yra nusprendusi jį palikti ir išvažiuoti gyventi pas sūnų, jam kenkti nenori, pareiškimo nerašys. Galutinai nukentėjusioji pareiškė, kad G. pretenzijų neturi, civilinio ieškinio taip pat nepareiškė.

Skirta arešto bausmė

Teismas G. B. pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį ir skyrė 90 parų arešo bausmę, kurią sumažino vienu trečdaliu dėl taikyto sutrumpinto įrodymų tyrimo, ir galutinę bausmę paskyrė 60 parų areštą. Bausmę šiuo metu suimtas nuteistasis turės atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas įstatymo nustatyta tvarka.

Rita Grigalienė

Total
18
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts