Jei nebūtų atsitrenkęs į vartus, būtų išvengęs sugėrovo skambučio policijai?

Sprendžiant iš policijos įvykių suvestinių, drąsa girtiems sėsti prie vairo niekur nedingo. Vieniems tai darosi įprasta, kitiems – šis tas naujo. Štai anksčiau neteistas Virgilijus Baliutavičius buvo sustabdytas, sėdintis prie vairo girtas, rugsėjo 4 d., apie 13.30 val. Radviliškio rajone, Maldžiūnų kaime (Pakalniškių seniūnija). Vyriškis vairavo automobilį „PEUGEOT 307“. Jam nustatytas 2,17 promilių girtumas. Iškelta baudžiamoji byla.

Nesisekė išvažiuoti iš kiemo

Policiją neatsakingam vairuotojui iškvietė vyras, pas kurį kaltinamasis svečiavosi. Kaip liudytoja byloje buvo apklausta šio vyro marti. Ji papasakojo, kad matė, kaip pas jos uošvį V. M. automobiliu buvo atvykęs Virgilijus B. Jis kiemo pavėsinėje gėrė alų, o po to, būdamas girtas, bandė išvažiuoti iš kiemo, įjungęs  atbulinę pavarą, tačiau atsitrenkė į vartus ir dar užvažiavo ant bortelio, kur pakibo.

Prisidirbo…

Policijos pareigūnai, atvykę į vietą, patikrino Virgilijaus B. blaivumą ir jam pirmu tikrinimu nustatė 2,43 promilių girtumą, antru – 2,17 promilių. Automobilis buvo priverstinai išvežtas į saugojimo aikštelę, o kaltinamojo veiksmai įvertinti kaip nusikaltimas, numatytas Baudžiamojo kodekso 281¹ straipsnio 1 dalyje. Anksčiau neteistam, dirbančiam ir nieko reikšmingai neleistino nepadariusiam vyrui buvo atimtas ir vairuotojo pažymėjimas.

Nuspręsta bausti švelniau

Kadangi Virgilijaus B. reputacija, palyginus, buvo gana „švari“ – jis neteistas, paskutinį kartą jam buvo paskirta bauda, kurią yra sumokėjęs, Radviliškio rajono gyventojas baustas administracine tvarka, tačiau dirba, tai turėjo įtakos, parenkant bausmę. Buvo siūloma skirti švelnesnę bausmės rūšį – baudą. Kaip atsakomybę lengvinanti aplinkybė įvertinta tai, kad savo Virgilijus B. kaltę pripažino visiškai, gailėjosi dėl nusikaltimo padarymo, o atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Parinkta baudžiamojo įstatymo straipsnio sankcijoje numatyta švelnesnė bausmės rūšis – bauda.

Bauda – 1700 eurų

Prokuroras į teismą kreipėsi su pareiškimu dėl bylos užbaigimo, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Su siūlyta bausme kaltinamasis sutiko, dar bylai nepasiekus teismo. Teisėjui beliko surašyti teismo baudžiamąjį įsakymą ir paskirti prokuroro siūlomą bausmę. O bausmė tokia: 34 MGL (1 700 Eur) bauda, kuri turi būti sumokėta per 9 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Be abejo, neapsieita be įprastinių baudžiamojo poveikio priemonių – uždrausta vairuoti kelių transporto priemones 1 metų 6 mėnesių laikotarpiui bei konfiskuotas nuteistajam priklausantis automobilis „PEUGEOT 307“ kartu su dokumentais, kadangi jis laikomas nusikaltimo padarymo priemone.

Ar bausmė ne per didelė, turės spręsti nuteistasis

Daug tai ar mažai, ką paskyrė teismas, turės nuspręsti pats nuteistasis, kuris, gavęs 2022 m. spalio 19 d. teismo baudžiamąjį įsakymą, per 14 dienų turės galimybę išreikšti nuomonę, sutinka su skirta bausme ar ne, o jeigu ne, prašyti surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme. Jam tokio prašymo per nustatytą laikotarpį nepareiškus, teismo įsakymas įsiteisės ir liks neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
12
Dalinasi
Related Posts