Vežė draugą į Alytaus pataisos namus ir Linkaičiuose įkliuvo

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų  teismo  teisėja Vilma Šiukštienė priėmė nuosprendį Alytaus rajono gyventojo Modesto Merkininko atžvilgiu. Jis buvo sulaikytas šių metų sausio 22 d., apie 17.00 val. Radviliškio rajone, Linkaičių kaime, Arsenalo gatvėje, buvo sustabdytas automobilis „Peugeot 306“. Apžiūrint jį, ant žemės, prie automobilio, buvo rastas popierinis lankstinukas su baltos spalvos milteliais. Ištyrus šią medžiagą, paaiškėjo, kad tai – narkotinė medžiaga amfetaminas. Jo kiekis nedidelis – 0,004 g. Modestui Merkininkui buvo pareikšti kaltinimai dėl baudžiamojo nusižengimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalyje, padarymo. Už nedidelio kiekio narkotinių medžiagų įsigijimą, laikymą, gabenimą be tikslo jas platinti numatyta viešųjų darbų arba laisvės apribojimo bausmė, taip pat gali būti skiriama bauda arba areštas.

Manė, kad tai cukrus

Kaltinamasis teismo posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu, kadangi atlieka laisvės atėmimo bausmę kalėjime. Jis kaltu prisipažino visiškai ir papasakojo, jog 2023 m. sausio mėnesį su draugu Šiauliuose vartojo amfetaminą ir šventė, važinėjosi trise automobiliu po Šiaulių apylinkes. Modestas M. sakė, jog nežinojo, kad automobilyje esančiame lankstinuke yra likusi dalelė amfetamino, manė, jog tai tik cukraus pudra. Pasak vaikino, dabar jis narkotinių medžiagų nebevartoja ir tikisi nebevartoti ateityje.

Vaikinai pramogavo

Ikiteisminio tyrimo metu liudytojais buvo apklausti kiti du jaunuoliai, tą vakarą laiką leidę kartu su Modestu M. Liudytojas P. S. policijos pareigūnams papasakojo, kad 2023 m. sausio 20 d. iš Alytaus atvažiavo į Šiaulių rajoną pas dar vieną vaikiną A. Š., kurio adreso nurodyti negali. Automobilį vairavo Modestas M., kadangi automobilio „Peugeot 306“ savininkas teisės vairuoti neturi. Sausio 22 d., apie 16.45 val., šie trys jauni vyrukai važiavo į Alytų. Jie į Alytaus pataisos namus turėjo parvežti savo draugą A. Š., kuris ten atlieka 18 metų laisvės atėmimo bausmę už nužudymą ir yra retkarčiais išleidžiamas namo. Pravažiuodami pro Radviliškio rajoną, jie sustojo Linkaičių kaime atlikti gamtinių reikalų. Vos jiems sustojus, privažiavo policijos pareigūnai. Priėję pareigūnai jaunuolių paklausė, ar jie turi neleistinų daiktų bei medžiagų. Visi atsakė, kad ne. Buvo apžiūrėti vaikinai bei automobilis. Policija sulaikė Modestą M., nes mašinoje buvo rasti baltos spalvos milteliai. Pasak šio liudytojo, ten buvęs visai ne amfetaminas, o cukraus pudra. Visi trys jaunuoliai buvo nuvežti į Radviliškio ligoninės priimamąjį narkotikų testui atlikti. Pas minėtą liudytoją P. S. buvo rasta narkotinių medžiagų likučių šlapime. Dėl to jam buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Teigiamas narkotikų testas buvo ir Modestui M. Rasta marihuanos bei amfetamino pėdsakų.

Sukėlė įtarimą išbalę veidai

Policijos pareigūnai paaiškino, kad tą pavakarę prasilenkė su tamsios spalvos „Peugeot 306“ automobiliu, kurio vairuotojas bei keleiviai sukėlė įtarimų, nes iš veidų atrodė išblyškę, o vairuotojas keistai manevravo. Buvo nuspręsta automobilį Linkaičių kaime sustabdyti ir patikrinti. Buvo nustatyta, kad automobilį vairavo Modestas M., šalia jo sėdėjo A. Š., tą patį vakarą 20.30 val. turėjęs sugrįžti į Alytaus pataisos namus, o ant galinės sėdynės – alytiškis P. S. Paklausti, kur važiuoja, vaikinai atsakė, kad savo draugą A. Š. veža į Alytaus pataisos namus, kur jis turi būti 20.30 val. Toliau klausinėjami, visi vaikinai akivaizdžiai nervinosi, negalėjo nusėdėti vietoje. Tai policijos pareigūnams sukėlė įtarimų, kad kažkas yra negerai. Nuspręsta atlikti asmenų dalinę apžiūrą. Lipdamas iš automobilio, A. Š. pradarė dureles ir iš salono iškrito baltos spalvos su mėlynais ruoželiais popierinis paketėlis. Apžiūrėjus patį A. Š., striukės kišenėje buvo rasta 10 ml stiklinė talpa su neaiškios kilmės rudos spalvos skysčiu. Paklaustas, kas tai, A. Š. atsakė, kad tai yra vanduo sumaišytas su arbata. Apžiūrėjus iš automobilio iškritusį paketėlį, jo viduje rasta baltos spalvos sintetinės kilmės biri medžiaga. Įtarta, kad tai amfetaminas, ką vėliau pavirtino ir Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimo centro specialistas. Iš pradžių niekas nenorėjo prisipažinti, kieno yra šis daiktas, tačiau vėliau kaltę prisiėmė Modestas M. Jis policininkus įtikinėjo, kad paketėlyje yra cukraus pudra.

Pataisos namų darbuotojai atvyko parsivežti

Kadangi kelionė į Alytų buvo nutraukta, o vaikinai pristatyti į ligoninę pasitikrinti apsvaigimo nuo narkotinių medžiagų, sulaikytas ir automobilis, vykęs į pataisos namus nuteistasis A. Š. niekaip nebūtų spėjęs ten grįžti nustatytu metu. Policijos pareigūnai gavo skambinti į pataisos namus ir klausti, kaip jiems pasielgti su A. Š. Pataisos namų darbuotojai nurodė, kad jie patys atvyks į Radviliškio rajono policijos komisariatą ir pasiims A. Š. su savimi, kas ir buvo padaryta.

Skirtos 30 parų arešto

Kadangi bylą nagrinėjant teisme, Modestas Merkininkas jau buvo pradėjęs atlikinėti laisvės atėmimo bausmę už kitą nusikaltimą, teismas nusprendė, kad tinkamiausia šiuo atveju – arešto bausmė. Nuspręsta, kad kaltinamasis neatsisako polinkio nusikalsti, daro naujas nusikalstamas veikas, todėl nustatyta maksimali bausmės trukmė. Galutinė Modestui Merkininkui skirta bausmė – 30 parų areštas. Bausmę jis pradėjo atlikinėti iš karto po nuosprendžio paskelbimo, tačiau per 20 dienų nuo nuosprendžio nuorašo ar kopijos įteikimo dienos nuteistasis tokį teismo sprendimą gali skųsti apeliacine tvarka. Kiti proceso dalyviai nuosprendį turi teisę skųsti per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts