Jaunimo mokyklos mokiniai poilsiavo stovykloje „Su saulės spinduliu…“

 

Birželio 5 dieną jaunimo mokykloje startavo vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Su saulės spinduliu…“. Papusryčiavę mokiniai kibo į darbus kūrybinėse dirbtuvėse ,,Gamta ir aš“ – kūrė naują stovyklos vėliavos maketą. Po pietų vyko į Šiaulių „Splius UNO“ parką, kur išbandė bandomąjį laipiojimo ratą, įrangos veikimą ir saugų naudojimą. Dalyviai galėjo pasirinkti laipiojimo trasas pagal pasiruošimo lygį ir pajėgumą.

Birželio 6 dieną stovyklautojai aplankė Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Ginkluotės depą ir dalyvavo praktiniame užsiėmime „Nepabuvęs kareivėliu…“. Mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės struktūra, karjeros galimybėmis, aktyviai dalyvavo organizuotoje viktorinoje ir laimėjo prizus. Vaikai taip pat turėjo galimybę supakuoti kario kuprinę laikui, vėliau rungėsi mėtydami granatas. Po pietų mokiniai vyko į Atvirą jaunimo centrą „Jaunimo erdvė“, kur kartu su juos sutikusiu metodininku Vladu Vaidžiuliu bendravo, diskutavo, žaidė netradicinius žaidimus.

Birželio 7 dieną stovyklautojai vyko į Kurtuvėnų regioninį parką. Keliaudami Juodlės pažintiniu taku vaikai aplankė žemynines kopas, kelių tipų pelkes, pamatė, kaip nuo augimo sąlygų priklauso medžių formos, rado net Dzūkijos smėlynams būdingų augalų. Gidas mokiniams papasakojo apie sutiktus augalus, pelkes, mokiniai su žiūronais stebėjo gulbes ir jų jauniklius.

Birželio 8 dieną mokiniai vyko į Šaltojo karo muziejų, esantį Žemaitijos nacionaliniame parke. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Mokiniai apžiūrėjo vaizdinę bei grafinę medžiagą, pasakojančią apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus, taip pat kovinių raketų ir kitų Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžius bei maketus.

Paskutinę stovyklos dieną vaikai praleido Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje. Kleboniškių kaimo buities muziejuje jiems buvo surengta pažintinė ekskursija, o Burbiškio dvare patys stovyklautojai surengė puikų koncertą. Pasigrožėję sutvarkyta aplinka, pasivaikščioję po dvaro ekspozicijas grįžo į mokyklą, kur jų laukė ne tik skanūs pietūs, bet ir vaišių stalas. Stovyklautojai valgė tortą, kartu apibendrino stovyklos veiklas, dalinosi įspūdžiais, visi gavo atminimo dovanėles bei dalyvio „diplomus“.

Stovyklos „Su saulės spinduliu…“ metu mokiniai ugdė savo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, praplėtė savo kultūrinį ir geografinį akiratį, įgijo naujų žinių bei įspūdžių, turiningai ir prasmingai praleido savo laisvalaikį.

 

Jaunimo mokyklos informacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts