Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Iš vagių gaujos – į Radviliškio seniūnus

Avatar

Paskelbta

data

Ypatingu įžūlumu pagarsėjusios vagių gaujos nario kriminalinė praeitis ir teistumas nesutrukdė tapti Radviliškio seniūnu. Praeityje teistas TS-LKD narys E. Mončiauskas taip sužavėjo rajono vadovus, kad šie užmerkė akis prieš jiems STT pažymoje išdėstytus faktus.

Radviliškyje jau juokaujama, kad rajono konservatoriams, kurių būrys jau nuteistas už korupciją ir piktnaudžiavimą, o jų lyderis, meras A. Čepononis, dar laukia nuosprendžio, teistumas tampa geriausia darbo „rekomendacija“. Rajone vienas po kito į „šiltas“ valdiškas vietas įsitaiso praeityje teisti asmenys.

Karjeros šuolis

Praėjusiais metais vietoj išėjusio liberalo L. Grigaliūno Radviliškio miesto seniūnu rajono valdžia paskyrė E.Mončauską. Prieš tapdamas seniūnu, E. Mončauskas dirba kūno kultūros mokytoju, vadovavo karatė klubui, medžiotojų būreliui, ir, žinoma priklausė valdančiajai konservatorių partijai. Juo ypatingai žavėjosi rajono vadovai, apie jo nuopelnus rašė vietinė spauda. Tačiau paaiškėjo, kad valdininkas turi ir labai tamsių praeities dėmių, kurias kruopščiai slepia.

Tai – teistumas už dalyvavimą organizuotoje vagių gaujoje. Meras A. Čepononis pripažįsta, kad apie valdininko teistumą jam buvo žinoma. Administracijos direktorė, konservatorė J. Margaitienė, taip pat turėjo galimybę susipažinti su STT pateikta pažyma.

Anksčiau plėšė gyventojus, dabar – vadovauja 

Prieš keliolika metų18-21 metų jaunuoliai, susibūrę į vagių gaują, ėmė masiškai apvoginėti

radviliškiečius. Jų taikiniu tapo automobilių padangos ir kiti aksesuarai, o padaryta žala aukoms

siekė tūkstančius litų. Tuometinių kriminalistų duomenimis, ši gauja buvo gerai organizuota, pasiskirsčiusi darbu ir turėjo sąsajų su Šiaulių organizuotomis nusikaltėlių gaujomis.

Anot pareigūnų, gauja veikė itin įžūliai, nevengė mesti iššūkio ir pareigūnams, apvoginėdami netoli policijos komisariato stovinčius automobilius.

Vyriausias šios gaujos narys buvo dabartinis seniūnas E. Mončauskas. Tuomet 21-erių niekur nedirbančio E. Mončausko užduotis buvo nuvežti sėbrus iki pasirinko taikinio vietos, pervežti pavogtus daiktus, juos vėliau realizuoti. Jo kaltė buvo įrodyta septyniuose skirtinguose epizoduose. Teismas už tokią neteisėtą veiką jam skyrė galutinę 1 metų ir 2 mėnesių bausmę. E. Mončauskas išvengė realios laisvės atėmimo, tačiau buvo įpareigotas solidariai su kitais gaujos nariais atlyginti gyventojams padarytą žalą. Taip pat konfiskavo du jam priklausę automobiliai.

Nėrėsi iš kailio, kad priimtų į darbą

Korupcijos prevencijos įstatymas numato, jog skiriant į tam tikras pareigas, būtina gauti pažymą

iš STT. Pažymoje pateikiama įvairi informacija iš skirtingų registrų. Pirmoje vietoje asmens kriminalinė praeitis – pasibaigęs ar galiojantis teistumai.

Įstatymai suteikia teisę įstaigos vadovui apsispręsti, ar priimti į darbą teistą kandidatą. Savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė neslepia, kad konsultavosi su teisininkais. Bet ne todėl, kokios teisinės problemos iškiltų nepriėmus į valstybės tarnybą praeityje teisto asmens. Ji konsultavosi, ar nėra teisinių kliūčių jį priimti. Neradus kliūčių, buvęs vagių gaujos narys E. Mončauskas priimtas vadovauti didžiausiai rajono seniūnijai. Tai pačiai, kurios teritorijoje plėšė gyventojų automobilius.

Jeigu administracijos direktorė būtų nusprendusi nepriimti į E. Mončausko, tai tada privaloma būtų tą postą pasiūlyti kitam kandidatui. Antrą vietą tuo metu buvo užėmęs aršus rajono valdžios veiksmų kritikas žurnalistas M. Aleksiūnas. Panašu, kad tokios alternatyvos nei direktorė, nei meras negalėjo net susapnuoti savo baisiausiuose košmaruose.

„Caras“ gina teistą bendrapartietį

Meras A. Čepononis neslepia, kad žinojo apie savo bendrapartiečio E. Mončausko

teistumą. Tačiau tai, esą, netrukdo įsidarbinti valstybės tarnyboje. Ne paslaptis, kad vietiniu „caru“ vadinamas meras pats su bendrapartiečiais, kurių dalis jau nuteista, mindo teismų slenksčius. Pats seniūnas E. Mončauskas kalbėti apie savo kriminalinę praeitį nepanoro.

Telefonu paklaustas apie dalyvavimą nusikaltimuose ir teismo sprendimą, padėjo ragelį. Į klausimus raštu taip pat neatsakė, motyvuodamas privataus gyvenimo apsauga.

Buvę nuteistieji – geidžiamiausi darbuotojai 

Policijos sulaikymo įstaigose ir teismuose „užgrūdinti“ asmenys – geidžiami „kadrai“ Radviliškio rajono konservatorių vadovaujamoje savivaldybėje. Antai buvęs Lizdeikos gimnazijos vadovas J. Varkulevičius, du kartus teistas už piktnaudžiavimą, dokumentų klastojimą, poveikio liudininkui darymą, „gauna“ darbą savivaldybės įmonėje „Radviliškio vanduo“. Buvęs administracijos Statybų skyriaus vyr. specialistas K. Čiudaras, prisipažinęs kaltu baudžiamojoje byloje, kurioje dominuoja A. Čepononis, „įsidarbina“ savivaldybės įstaigoje „Radviliškio ligoninė“ vyr. inžinieriumi.

Valdžios puotas organizuojančios rajono verslininkės sūnus R. Zaleckis be jokios atrankos priimtas dirbti su jaunimu po to, kai atliko bausmę už ginkluotą apiplėšimą. Girtas darbe sučiuptas Sidabravo seniūnas ne tik nebuvo atleistas, bet ir paskatintas, paskelbtas Sidabravo „Garbės piliečiu“. Tad panašu, kad seniūno E. Mončausko atvejis irgi nėra išskirtinis moralinį skaidrumą deklaruojančių TS-LKD atstovų vadovaujamoje savivaldybėje, kurioje „nepriekaištinga“ valstybės tarnautojo moralė suprantama itin savitu būdu.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi