Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ir į bendruomenių tarybą – su korupcijos „kvapeliu“?

Avatar

Paskelbta

data


Tarybos posėdyje nemažai diskusijų sukėlė sprendimo projektas „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimas.
Tarybos narė Z. Žvikienė klausė, kodėl ne visos nevyriausybinės organizacijos buvo informuotos, kad gali pateikti savo kandidatus į bendruomeninių organizacijų tarybą, tad ir savo atstovų joje neturėjo galimybės pasiūlyti.

Projektą pristatęs jaunimo reikalų koordinatorius Rimvydas Aleknavičius patvirtino, kad apie savo kandidatų siūlymą į bendruomenių tarybą nekvietė kai kurių bendruomenių, o  informavo tik atrinktas. 
Tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius paantrino tarybos narei ir informavo, kad  didžiausiai Lietuvos bendruomenė, „Radviliškio krašto bendruomenė“, nebuvo kviesta teikti savo kandidato į  Radviliškio rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybą. Tarybos narių nuomone, reikėtų sudaryti ir  patvirtinti naujus nuostatus su nauja delegavimo tvarka.
Į šį pastebėjimą nei meras, nei projekto rengėjas atsakymo neturėjo.
„Manau, kad visos bendruomenės turi turėti  teisę turėti atstovus bendruomeninių organizacijų taryboje, kurie joms atstovautų. Manau, kad baimė ar nenoras mero, administracijos direktorės, kad į tarybą gali ateiti sąžininga, nepriklausoma bendruomenė akivaizdi“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Kilus salėje šurmuliui, meras paragino už šį klausimą balsuoti. Prieš šį neskaidrų sprendimą, į kurį nebuvo pakviestos daugelis rajono bendruomenių, balsavo tik keturi Tarybos nariai:  V. Aleknienė, G. Lipnevičius, J. Baublys ir Z. Žvikienė. 
 

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Knygos “Prakalbinto stalo istorija” pristatymas

Avatar

Paskelbta

data

Spalio mėn. 25 d. 17.00 val. Radviliškio kultūros centre vyks kriminalinės policijos profesinė šventė, kurios metu bus pristatyta knyga “Prakalbinto stalo istorija” apie Radviliškio rajono policijos kriminalistą – ekspertą Kazimierą Liepą, kuriam šiais metais būtų suėję 60 m. Knygoje taip pat daug informacijos apie kriminalisto – eksperto profesiją,  prisiminimų iš Radviliškio policijos gyvenimo ir intriguojančių rezonansinių nusikaltimų tyrimo aplinkybių.
Knygos autoriai: buvęs kriminalinės policijos darbuotojas Gintautas
Šarauskas ir buvęs žurnalistas Sidas Aksomaitis.

Renginys nemokamas. Kviečiame dalyvauti!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Milijonas kiemams, bet jie skęsta balose

Avatar

Paskelbta

data

Neapsikentę nešamo purvo į namus ir balų kiemuose, Naujosios gatvės gyventojai pradėjo Radviliškio miesto valdžią kritikuoti socialiniuose tinkluose.

Radviliškiečiai, ypač naujai renovuotų daugiabučių gyventojai iš Naujosios gatvės, turi teisę pikti – rajono valdžia liepos mėnesį pasirašė vieno milijono eurų vertės sutartį bendro naudojimo kiemų, aikštelių, dviračių takų, privažiavimų ir kitų inžinerinių statinių paprasto remonto darbams atlikti. Deja, kol kas nė vienas kiemas nėra sutvarkytas. O ir iš milijono eurų kol kas panaudoti tik porą tūkstančių eurų, bet ne pagal paskirtį – sumalta betoninė gatvių ir šaligatvių produkcija ir paskleista ant Tyrulių vietinės reikšmės kelio.
2019 metais liepos 11 dieną Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė pasirašė trejų metų sutartį su valstybės įmonės AB „Kelių priežiūra“ generaliniu direktoriumi Rolandu Rutėnu. Sutarties vertė beveik milijonas eurų – 998 tūkst. 801,34. Nors tai atviras konkursas, tačiau CVP IS nėra duomenų, kiek dar įmonių dalyvavo šiame konkurse. Bet kokiu atveju, labai panašu, kad rajono valdžia tik demonstratyviai rodo rūpinimąsi gyventojais, tačiau realių darbų neatlieka. Beje, pakalbintas Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas buvo gerokai nustebęs išgirdęs sutarties sumą. Tiesa, prižadėjo pasidomėti. Kaip ir sakė pasidomėsiąs Naujosios gatvės daugiabučių kiemais.
Galime priminti, kad šie kiemai yra pateikiami kaip pavyzdiniai. Visus gyventojus politikai ir valdininkai ragina savo lėšomis prisidėti prie savivaldybės, bet ar tikrai kiekvienas norėtų gauti tokios kokybės kiemą? Jau kelinti metai iš eilės kiemuose po lietaus balos užsistovi, į namų laiptinės nešamas purvas ir kiti nemalonūs „siurprizai“, o iš  valdžios – tik šnekos.
P.S.
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipiasi į radviliškiečius socialinėje paskyroje „Facebook“ ,  kad daugiabučių namų gyventojai praneštų apie netvarkingus kiemus. Tarybos narys, surinkęs iš gyventojų informaciją, kreipsis į savivaldybės administraciją, kad ši neatidėliotinai problemas spręstų. Į Tarybos narį galima kreiptis ir el. paštu: gediminas.lipnevicius@radviliskis.lt

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019