Pirmas mitingas prieš konservatorių ir liberalų priimtus sprendimus

2021 m., kovo 20 d., Vilniaus Katedros aikštėje šeštadienio popietę surengtas mitingas už prigimtines žmogaus teises, į kurį susirinko keli šimtai asmenų.

Mitingo dalyviai neslėpė pasipiktinimo ką tik išrinktaisiais Seimo valdančiuosius atstovaujančiais G. Landsbergio ir I. Šimonytės vadovaujamais konservatoriais, V. Čmilytės – Nilsen vadovaujamais liberalais bei A. Armonaitės Laisvės partijos priimamais sprendimais Seime, Vyriausybėje.

Mitingo dalyviai  buvo nešini vėliavomis ir įvairiais plakatais, reikalavo atšaukti karantiną, privalomą kaukių dėvėjimą, atverti sienas, suteikti laisvę žodžiui. Mitingo dalyviai neslėpė pasipiktinimo neva pagal valdančiuosius „demokratiniais  procesais“ Lietuvoje.

„Mūsų pagrindinės, prigimtinės žmogaus teisės yra prioritetinės ir dėl jų negalima derėtis!“, „Pernelyg didelės ir neteisėtos karantino ribojimo priemonės turi būti nedelsiant nutrauktos!“, „Turi būti nutrauktas policijos pajėgų nepagrįstas ir tironiškas prieštaravimų slopinimas!“, „Praėjusiais metais žmonių pragyvenimo šaltinius ir laisvę sunaikino neteisėtas karantinas ir sienų uždarymai – atšaukti karantiną ir atverti sienas!“ Tokie šūkiai šeštadienį skambėjo sostinės Katedros aikštėje, kur įvyko pasaulinis protestas už laisvę, taiką ir demokratiją.

Mitingo dalyviai teiravosi, ar Lietuva – laisva šalis?

Kaip skelbiama, panašūs renginiai tądien surengti daugiau nei 50-yje pasaulio šalių.

Beje, dažniausiai skambėjęs žodis buvo „už laisvę“. Renginį organizavusio judėjimo „Už laisvę!“ dalyviai tvirtino, kad mūsų kūno autonomija buvo pažeista kaukėmis ir reikalavo atšaukti privalomą jų dėvėjimą.

Akcijos dalyviai pasisakė už 5 svarbiausias laisves: žodžio, judėjimo, pasirinkimo, susirinkimo ir sveikatos.

Kvietime į mitingą buvo nurodoma, kad jį organizuoja pavieniai asmenys. Leidimas rengti mitingą išduotas vienai iš organizatorių – Sandrai Juknei.

„Prašymą dėl susirinkimo pateikė fizinis asmuo, tai asmens duomenų atskleisti negalime, kas pateikė prašymą. Susirinkimas organizuojamas prisijungiant prie tarptautinių susirinkimų už prigimtines žmogaus teises ir suderinta, kad susirinkime gali dalyvauti iki 200 asmenų“, – sakė  Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Gintarė Makarevičienė.

Pasak savivaldybės atstovės, informacija apie renginį buvo perduota policijai, todėl pareigūnai prižiūrėjo, ar jo dalyviai laikėsi reikalavimų.
Tai buvo pirmasis mitingas, nukreiptas prieš konservatorių ir liberalų priimtus sprendimus. Kitas mitingas  „Didysis šeimos gynimo maršas“ planuojamas gegužės pradžioje (data tikslinama). Šio mitingo tikslas – Seimo valdantiesiems, konservatoriams ir liberalams, pasakyti aiškią žinią ginant tradicines vertybes. Jame planuoja dalyvauti tūkstančiai Lietuvos gyventojų.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios, jis šiuo metu pratęstas iki kovo pabaigos. Karantino metu draudžiami renginiai, atvirose erdvėse galima bendrauti ne daugiau nei dviem namų ūkiams arba ne didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis. Nors Vyriausybės nutarimu dėl karantino renginiai yra uždrausti, teisę organizuoti mitingą numato Susirinkimų įstatymas.

Parengta  pagal spaudą
Total
10
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts