Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Imituotas kultūros namų atidarymas … statybvietėje

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 9-11 dienomis skambėjo, ūžė visas Baisogalos miestelis – vyko ilgai lauktas kultūros namų atidarymas. Po šventės netilo „Radviliškio krašto“ redakcijos telefonai nuo baisogalių skambučių. „Ar žinote, kad Baisogaloje vyko ne įprastas renovuoto pastato atidarymas, o dar nebaigto renovuoti pastato. Paprasčiau tariant, šventė vyko statybvietėje“,- sakė Baisogalos gyventojai. „Radviliškio krašto“ redakcija pasidomėjo šiuo klausimu.

Šventės svečius stebino daugelis dalykų

Birželio 9 d. į Baisogalą suvažiavo daug garbių svečių – daugelis buvo gavę kvietimus atvykti į iškilmingą renginį – renovuotų Baisogalos kultūros namų atidarymą. Tačiau svečių laukė keli akibrokštai.
Visi jau įpratę, kad naujo ar renovuoto pastato atidarymo iškilmėse perkerpama juostelė, svečiai apžiūri naujas patalpas, aikčioja iš susižavėjimo. Tačiau Baisogaloje juostelė nebuvo perkirpta, o tik pakelta, nes … nebaigta renovacija ir statybininkai į pastatą sugrįš. Ši nauja tradicija – pakelti juostą – buvo paaiškinta taip: „Juostos kol kas kirpti negalime, nes pastatas dar nepriduotas Priėmimo komisijai“. Supraskite – statybos nebaigtos, pasivaikščiosime po statybvietę.

Beje, kad pastatas dar nepriduotas Komisijai, iškilmingame renginyje buvo pakartota net kelis kartus.
Baisogalos kultūros namų salėje susėdo per 300 svečių, kurie kantriai nevėdinamoje salėje klausėsi sveikinimo kalbų bei gražaus koncerto.

Savivaldybė iškilmių (tik dabar jau nelabai aišku kokių) proga baisogaliams ir garbiems svečiams padovanojo maestro Virgilijaus Noreikos koncertą. Norime atkreipti skaitytojų dėmesį, kad maestro koncertas buvo ypač geras, šiltas, tačiau šį kartą ne apie tai…

Maestro V. Noreika, įvertinęs nevėdinamoje salėje tvyrantį „smogą“, paprašė, kad prieš jo pasirodymą patalpa būtų išvėdinta. Kultūros namų direktorė V. Kaščionienė paprašė svečių koncerto luktelėti lauke. Visa garbi publika nesipriešino ir kiek pastoviniavo gatvėje, kol salę pravėdino ir koncertas prasidėjo. „Gerai, kad tas atidarymas – ne atidarymas vyksta vasarą, oras gražus, galima palaukti lauke, o jeigu būtų žiema, tai ne kas lauke stoviniuoti“,- komentavo situaciją humoro nestokojantys svečiai.

Kyla klausimas, ar tikslinga buvo daryti tokias iškilmes ir svečius kviesti į nebaigtą renovuoti pastatą? Svečiams į akis krito salėje nebaigtos lubos (ką jau kalbėti apie ventiliaciją), sienos.

Kas geriau šią situaciją pakomentuotų, jeigu ne Baisogalos šeimininkas seniūnas Romas Kalvaitis. Tad žodis – seniūnui.

Seniūnas R. Kalvaitis: „Atidarymo šventė visiems patiko“

Pasak Baisogalos seniūno R. Kalvaičio, Baisogalos kultūros namų atidarymo šventė visiems patiko, o skeptikų visada buvo ir bus.

„Su statybininkais gruodžio mėnesį buvo kalbėta, kad jie kultūros namų renovaciją baigas anksčiau nei nurodyta sutartyje ir birželio 1 d. buvo numatytas pastato pridavimas Priėmimo komisijai. Buvo gautas visas reikiamas finansavimas, tad buvo tartasi, kad statybininkai „netemps gumos“ ir kraštiečius į atidarymo iškilmes pakvietėme jau prieš pusmetį. Tačiau nenumatyti dalykai „pakišo koją“ ir ne visus renovacijos darbus buvo spėta baigti iki numatytų iškilmių. Visi pagrindiniai darbai buvo atlikti, tad nutarta neatšaukti atidarymo, nes visi kraštiečiai ruošėsi atvykti, atšaukti iškilmes būtų buvę sudėtinga“,- sakė seniūnas.

Beje, iškilmių dalyviams iškilo klausimas, už ką buvo apdovanoti statybininkai – UAB „Orestinos montažas“ kolektyvas. Ar už tai, kad laiku neatliko darbų?

Beje, seniūnas nemato nei problemos, nei nepatogumų, kad kviestiniai garbūs svečiai stypsojo gatvėje laukdami, kol išvėdins salę. Pasak seniūno, šventė visiems patiko, kraštiečiai dėkojo už gražų renginį…
Po iškilmių nepabaigtų darbų pabaigti sugrįš statybininkai, kurie pagal sutartį galės čia darbuotis iki lapkričio mėnesio. Taigi, savo namų meno kolektyvams dar teks palaukti apie penkis mėnesius.
Vicemeras buvo prieš tokį „atidarymą“

Kadangi rajono meras tuo metu atostogavo, Baisogaloje vykusiose iškilmėse dalyvavo mero pavaduotojas K. Augulis. Paklausėme vicemero, ar, jo nuomone, reikėjo „forsuoti“ tokį „pusinį“ kultūros namų atidarymą. „Aš iš karto buvau prieš, kad atidarymas vyktų Priėmimo komisijai nepriduotame pastate. Toks atidarymas visiškai netikslingas“,- sakė vicemeras.

Gaila, tačiau į šią nuomonę nebuvo atsižvelgta.

Statybos specialistų nuomonės ir komentarai

„Radviliškio krašto“ redakcijai buvo įdomu sužinoti, ką mano statybų specialistai apie tokį Baisogalos kultūros centro „atidarymą“ nebaigtame rekonstruoti pastate. Beje, rekonstrukciją vykdantys „Orestinos montažo“ atstovai tai patvirtino: „Mes dar nebaigėme Baisogaloje darbų“.

Atsakingas už statybų priežiūrą vyresnysis specialistas K. Daukšas lakoniškai pakomentavo šią situaciją: „Nėra pasirašytas statybų užbaigimo aktas, tad statinys nebaigtas rekonstruoti ir jokie renginiai jame negali vykti“.

Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas taip pat pakomentavo nebaigto rekonstruoti statinio atidarymą. „Nejaugi aš turėjau kryžiumi gultis, kad ten nieko neįvyktų? Tų statinių, kurie nepriduoti ir naudojami, begalės – tokia dabar praktika. (Štai kokia naujiena – savivaldybei pažeidinėti įstatymus tapo praktika). Baisogalos kultūros namuose darbai praktiškai baigti, juk nebaigtomis rekonstruoti gatvėmis taip pat važinėja automobiliai, o kultūros darbuotojai tik vieną dieną ir įėjo į tuos kultūros namus. Už statybvietę atsako rangovas, o kadangi rangovas sutiko, kad būtų renginys, ir atstovai patys noriai dalyvavo šventėje, tai problemų nekilo“,- sakė Statybos skyriaus vedėjas.

Statybos skyriaus vedėjas galbūt nežinojo, kad iškilmės Baisogalos kultūros namuose tęsėsi ne vieną, o dvi dienas. Beje, jeigu statybvietėje „atidarymo“ metu būtų atsitikusi nelaimė, už viską būtų atsakingas rangovas.

Nuogirda: kultūros namų atidarymas – dovana merui

Baisogališkiai juokavo, kad kultūros namų atidarymas buvo „forsuojamas“, nes meras Antanas Čepononis norėjo pasidaryti sau dovaną Antaninių proga. Nepavykus baigti statybos darbų prieš atidarymą, meras galbūt apdairiai pasiėmė atostogų ir neatvyko į šias iškilmes, kad nepatirtų svetimos gėdos.
Radviliškio baseino atidarymas – irgi su juostelės pakėlimu?

Kaip matome, Radviliškio rajone pradėta nauja tradicija – nepabaigtų renovuoti pastatų atidarymas, nepridavus pastato Priėmimo komisijai. Šią „gerąją patirtį“ būtų galima pritaikyti ir naujojo plaukimo baseino atidarymo iškilmėms, kurios, pasak rajono mero pasisakymų savivaldybės laikraštyje, turėtų įvykti liepos 1 dieną. Nesvarbu, kad baseino įrengimas nebaigtas. Bet ar radviliškiečiams geriau, kad pinigai išleisti, o baseino nėra. Tokie rajono valdininkų „pokštai“ daro gėdą Radviliškio rajonui visos Lietuvos mastu.

 

Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi