Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Meras pripažintas kaltu!

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Etikos komisijos posėdis. Etikos komisiją sudaro konservatoriai ir kitų partijų atstovai. Posėdžio pradžioje būta nesklandumų –  pirmininkas norėjo neleisti jame dalyvauti žiniasklaidos atstovams, tačiau vėliau problema buvo išspręsta draugiškai ir žurnalistams buvo leista likti posėdyje.

Posėdyje, kuriam pirmininkavo „valstietis“ J. Povilaitis, buvo nagrinėjamas piliečio M.A. Skundas dėl galimai neetiško Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio elgesio. Meras A. Čepononis viešame posėdyje Radviliškio gyventojus pavadino labai jau neetiškai – „apsišikėliais“.

Šio klausimo nepanoro nagrinėti ir nuo posėdžio nusišalino  verslininkas Tarybos narys J. Baublys.
Nagrinėjimo metu buvo pasitelktas Didysis lietuvių kalbos žodynas, kuriame šis žodis detaliai paaiškintas. Taip pat Etikos komisijos pirmininkas J. Povilaitis pasitelkė panašius Visagino mero elgesio pavyzdžius – šis meras savo viešose kalbose taip pat nevengė „stiprių“ žodžių.

Etikos komisijos narė A. Januševičienė bandė ginti merą sakydama, kad  apie panašią leksiką televizijos laidoje „KK2“ kalbėjo kalbininkas A. Smetona ir tokia leksika jam pasirodė priimtina. Tačiau nereikia pamiršti, kad vienokia leksika buvo vartota K. Donelaičio  „Metuose“ (šūdai, mėšlas, šūdvabalis) 18  amžiuje, o visai kitokia vartotina viešuose posėdžiuose 21 amžiuje.

Daugiau norinčiųjų apginti mero „mundurą“ neatsirado.

Pirmininko pavaduotojo pareigas užimantis P. Sluckus bandė užsiimti neutralią poziciją, bet išgirdęs šalia sėdinčio socialdemokrato E. Martynkino pasisakymą, kad taip kalbėti nedera jokiam politikui, įskaitant ir patį merą, pakeitė savo poziciją.

Etikos komisijos nariams buvo pasiūlyta balsuoti, ar kaltas meras viešame posėdyje Radviliškio gyventojus pavadinęs „apsišikėliais“ ir tuo pažeidęs LR Valstybės politikų elgesio kodekso pavyzdingumo ir padorumo principus.

Už tai, kad meras kaltas, balsavo P. Sluckus, E. Martynkinas, J. Povilaitis, kad meras nekaltas manė ir prieš balsavo B.Mickaitienė, E. Valba ir  A. Januševičienė.  Tad paskelbtas Etikos komisijos verdiktas : Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis pažeidė LR Valstybės politikų elgesio kodekso pavyzdingumo ir padorumo principus.

Mero A. Čepononio komentaras buvo lakoniškas: „…kol kas negavau sprendimo, kai tik jį gausiu, tada ir spręsiu, ką daryti.“ Su juo buvo susisiekta po darbo valandų, praėjus trims valandoms po sprendimo paviešinimo Radviliškio rajono savivaldybės tinklalapyje. Politikas taip pat nei paneigė, nei patvirtino, kad sprendimą skųs teismui. Apsisprendimui jis turės vieną mėnesį.

Kaip matome, nuolat maloniai besišypsantis meras, pagautas emocijų, kartais „tiesiai šviesiai“ pasako, ką mano apie Radviliškio gyventojus.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi