Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Meras pripažintas kaltu!

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Etikos komisijos posėdis. Etikos komisiją sudaro konservatoriai ir kitų partijų atstovai. Posėdžio pradžioje būta nesklandumų –  pirmininkas norėjo neleisti jame dalyvauti žiniasklaidos atstovams, tačiau vėliau problema buvo išspręsta draugiškai ir žurnalistams buvo leista likti posėdyje.

Posėdyje, kuriam pirmininkavo „valstietis“ J. Povilaitis, buvo nagrinėjamas piliečio M.A. Skundas dėl galimai neetiško Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio elgesio. Meras A. Čepononis viešame posėdyje Radviliškio gyventojus pavadino labai jau neetiškai – „apsišikėliais“.

Šio klausimo nepanoro nagrinėti ir nuo posėdžio nusišalino  verslininkas Tarybos narys J. Baublys.
Nagrinėjimo metu buvo pasitelktas Didysis lietuvių kalbos žodynas, kuriame šis žodis detaliai paaiškintas. Taip pat Etikos komisijos pirmininkas J. Povilaitis pasitelkė panašius Visagino mero elgesio pavyzdžius – šis meras savo viešose kalbose taip pat nevengė „stiprių“ žodžių.

Etikos komisijos narė A. Januševičienė bandė ginti merą sakydama, kad  apie panašią leksiką televizijos laidoje „KK2“ kalbėjo kalbininkas A. Smetona ir tokia leksika jam pasirodė priimtina. Tačiau nereikia pamiršti, kad vienokia leksika buvo vartota K. Donelaičio  „Metuose“ (šūdai, mėšlas, šūdvabalis) 18  amžiuje, o visai kitokia vartotina viešuose posėdžiuose 21 amžiuje.

Daugiau norinčiųjų apginti mero „mundurą“ neatsirado.

Pirmininko pavaduotojo pareigas užimantis P. Sluckus bandė užsiimti neutralią poziciją, bet išgirdęs šalia sėdinčio socialdemokrato E. Martynkino pasisakymą, kad taip kalbėti nedera jokiam politikui, įskaitant ir patį merą, pakeitė savo poziciją.

Etikos komisijos nariams buvo pasiūlyta balsuoti, ar kaltas meras viešame posėdyje Radviliškio gyventojus pavadinęs „apsišikėliais“ ir tuo pažeidęs LR Valstybės politikų elgesio kodekso pavyzdingumo ir padorumo principus.

Už tai, kad meras kaltas, balsavo P. Sluckus, E. Martynkinas, J. Povilaitis, kad meras nekaltas manė ir prieš balsavo B.Mickaitienė, E. Valba ir  A. Januševičienė.  Tad paskelbtas Etikos komisijos verdiktas : Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis pažeidė LR Valstybės politikų elgesio kodekso pavyzdingumo ir padorumo principus.

Mero A. Čepononio komentaras buvo lakoniškas: „…kol kas negavau sprendimo, kai tik jį gausiu, tada ir spręsiu, ką daryti.“ Su juo buvo susisiekta po darbo valandų, praėjus trims valandoms po sprendimo paviešinimo Radviliškio rajono savivaldybės tinklalapyje. Politikas taip pat nei paneigė, nei patvirtino, kad sprendimą skųs teismui. Apsisprendimui jis turės vieną mėnesį.

Kaip matome, nuolat maloniai besišypsantis meras, pagautas emocijų, kartais „tiesiai šviesiai“ pasako, ką mano apie Radviliškio gyventojus.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019