Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pirmas raundas: konservatoriai nuteisti, jų lyderis  išsuko uodegą 

Avatar

Paskelbta

data

Skandalingiausioje pastarojo meto korupcijos byloje – netikėtas Šiaulių teisėjos vingis. Būrys įtakingų Radviliškio konservatorių pripažinti kaltais, tačiau jų lyderis meras Antanas Čepononis iš balos išlipo sausas. Prieš A.Čepononį mestus  kaltinimus grindžiančių STT surinktų įrodymų (telefoninių pokalbių)  teisėja E. Montvydienė nusprendė  nepripažinti  ir rimtų įrodymų byloje prieš jį nebeliko. Vis dėlto, džiūgauti dėl pirmosios instancijos teismo sprendimo merui gerokai per anksti.   

Mero bendražygiai – kalti

Buvusį Tarybos narį konservatorių A. Juodį, laikinai einantį Radviliškio PSPC direktoriaus pareigas, teismas pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir skyrė 22,5 tūkstančių eurų (600 MGL) baudą. Taip pat ir UAB „Leo Statyba“, kurios akcininkais buvo tuometiniai Tarybos nariai A. Juodis ir G. Žilėnas, buvo pripažinta kalta ir jai skirta tokio paties dydžio bauda. R. Eigminas, dirbantis Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje Statybų skyriaus vyr. specialistu, taip pat buvo pripažintas kaltu dėl padarytos nusikalstamos veikos ir jam teismas skyrė 3,7 tūkstančių eurų (100 MGL) baudą. Teismas neatsižvelgė į šio kaltinamojo prašymus dėl sunkios šeimyninės padėties. Šis sprendimas dar nėra įsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas per 20 dienų.

Prisipažino kaltais

Radviliškio miesto kultūros centro direktoriaus pareigas einantis R. Juzukonis ir dirbęs tuomet Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje Statybų skyriaus vyr. specialistu, o dabar Radviliškio miesto ligoninėje vyr. inžinieriumi dirbantis K. Čiūdaras teismo griežtumo išvengė prisipažinę kaltais. Juos teismas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. R. Juzukonio brolis V. Maziliauskas ir K. Čiūdaro žmona A. Čiūdarienė 1,5 metų laikotarpiui laiduos už savo artimiuosius. Teismas taip pat juos įpareigojo sumokėti po beveik 1 tūkstantį eurų į Nukentėjusiųjų asmenų fondą. Pats kaltinamasis R. Juzukonis laukė 6 metus, kad suprastų, jog padarė nusikaltimą ir reikia prisipažinti. Ar tai susiję su tuo, jog kažkam reikėjo „paslaugos“, ar būtent po to vienas iš šios bylos kaltinamųjų galėtų bendražygių tarpe girtis „brangiai sumokėjęs, bet išsisukęs“, nėra nei žinoma, nei įrodoma. Vis tik prisipažinęs kaltu piktnaudžiavęs tarnyba jis neprarado mero A. Čepononio pasitikėjimo, todėl vien tik mero valios užtenka ir jam leista toliau vykdyti direktoriaus pareigas Radviliškio miesto kultūros centre. Prisiminus, kaip meras A. Čepononis „stengėsi“ atsikratyti dėl darbo metu išgėrusios tuometinės laikinai einančios direktoriaus pareigas V. Jasiūnienės, toks begalinis pasitikėjimas piktnaudžiavusiu tarnyba direktoriumi R. Juzukoniu mažiausiai yra įtartinas.

Atsisakė priimti STT darytus pokalbių įrašus

Teisėja E. Montvidienė, perskaičiusi nuosprendį, teismo salėje esantiems trumpai išdėstė motyvus, kuriais remdamasi nuteisė arba išteisino kaltinamuosius. Kaltinamojo A. Čepononio atžvilgiu teismas priėmė išteisinamąjį nuosprendį, nes, teismo manymu, STT pareigūnai, klausydamiesi A. Čepononio ir kitų jo aplinkos asmenų telefoninių pokalbių, taikė netinkamas operatyvines priemones. Šių priemonių nebuvo sankcionavęs ankstenę nutartį priėmęs teismas. Tad šią baudžiamąją bylą išnagrinėjusi teisėja E. Montvidienė šiuos įrašus atsisakė priimti kaip teisėtai surinktus įrodymus ir paskelbė, kad teismai nėra pateikta duomenų apie A. Čepononio dalyvavimą nusikalstamoje veikoje. Neteko reikšmės ir šiuose pokalbiuose užfiksuotas turinys, kuriuose viešo teismo posėdžio metu aiškiai buvo girdimi pasisakymai, kad byloje figūravę asmenys žino, jog veikia neteisėtai ir už tai gresia baudžiamoji atsakomybė.  Toliau teismas pasisakydamas apie mero A. Čepononio vaidmenį įtikinėjant pasirašyti tuometinį UAB „Leo Statybą“ darbų vadovą L. Šeštoką ant dokumentų, pabrėžė, kad negalima įtikinti padaryti nusikaltimą, jei jis jau … padarytas. Teismas konstatavo, kad pervedus lėšas liepos 1 dieną  į įmonės sąskaitą, o liepos 14 dieną  įtikinėjant pasirašyti dokumentus, įteisinančius tų lėšų pervedimą, nėra joks … nusikaltimas. Daugeliui stebėjusiųjų šį teismo procesą iš arti neatrodė, kad teismas, priimdamas tokį nuosprendį, rėmėsi teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principais. Tad buvęs kaltinamasis A. Čepononis išteisintas ne todėl, kad to ar ano nepadarė, o tik dėl pareigūnų, kurie rinkdami įrodymus padarė procedūrinius pažeidimus, neapsižiūrėjimo.
Prokuroras prašė išteisinti – išteisino 

Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras A. Mirnyj patikslintame kaltinime paprašė teismo išteisinti buvusį Tarybos narį ir UAB „Leo Statyba“ akcininką G. Žilėną, buvusį administracijos direktorių E. Pranevičių ir buvusį UAB „Leo Statyba“ direktorių V. Žičkų, o A. Šukienę prašė pripažinti kalta klastojus dokumentus ir skirti baudą. Tačiau teismas visus šiuos asmenis išteisino. Atskirai pasisakydamas dėl A. Šukienės, teismas konstatavo, kad ji būdama projekto, o ne techninė prižiūrėtoja, neturėjo esminės įtakos projekto įgyvendinimui ir negalėjo anksčiau ar vėliau pasirašydama kaip nors įtakoti kitų asmenų nusikalstamų veikų darymo.

Teismas inicijuoja naują tyrimą
Teismas taip pat priėmė atskirąją nutartį ir nusprendė informuoti prokurorą apie galbūt padarytą nusikalstamą veiką. Teisėjai E. Montvidienei kilo abejonių dėl Šaukoto bažnyčios rekonstrukcijos viešojo pirkimo dokumentų ir jų sukeitimo. Ji pastebėjo, kad VVG „Radviliškio lyderis“ darbuotoja galėjo neteisėtai pasirašyti ant dokumentų, kuriais remiantis buvo išmokamos piniginės lėšos. Po prokurorų tyrimo paaiškės, ar dar kas nors kartu su R. Eigminu bus nuteistas vykdant Šaukoto bažnyčios rekonstrukciją. Taip pat primenama, kad šią bažnyčią aptarnaujantis klebonas išvengė prokurorų rūstybės sutikęs bendradarbiauti, todėl buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal bylą kuruojančių prokurorų nutarimą. VVG „Radviliškio lyderis“ pirmininkas R. Kalvaitis komentuodamas tai atsakė, jog jiems nėra ko bijoti. Jis teigė, kad jei jau kartą įrodė prokurorams, kad jie nesusiję su galima neteisėta veikla, įrodys ir dar kartą.
Merui džiaugtis – dar anksti
Šiaulių apygardos prokuratūros organizuotų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras A. Mirnyj kol kas negalėjo komentuoti teismo priimto nuosprendžio. Tačiau merui A. Čepononiui, kuris tikino neketinąs bylinėtis su valstybe, dar anksti džiaugtis Šiaulių teisėjos sprendimu.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019