Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gyventojų kova dėl atliekų konteinerių po langais

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškietis S.Klimas kovoja, kad Vasario 16-osios g. prie namo Nr. 5 poilsio zonos nebūtų atliekų konteinerių

Radviliškyje neseniai  daug kur buvo pastatyti pusiau požeminiai konteineriai, sukėlę nemažai radviliškiečių aistrų. Vieni gyventojai piktinosi, kad šie konteineriai pastatyti per arti jų gyvenamųjų namų, kiti – kad po jų langais, dar kiti radviliškiečiai piktinosi dėl naujųjų konteinerių  statymo vietos pakeitimo – buvo numatyta viena vieta, o po to pasirodo, kad  valdininkai nutarė juos perkelti į kitą vietą.

Aistros Vasario 16-osios gatvėje

Į savaitraščio „Radviliškio kaštas“ redakciją bei Tarybos narį Gediminą Lipnevičių kreipėsi Vasario 16-osios  namo Nr. 5 atstovas Saulius Klimas. Radviliškietis atsinešė raštą, adresuotą  Radviliškio  savivaldybės administracijai, kuriame skundžiamasi dėl  pusiau požeminių konteinerių vietos pakeitimo. „Prašau atsižvelgti į Vasario 16-osios g. Nr. 5 gyventojų prašymą dėl požeminių konteinerių statymo vietos. Prašome parinkti kitą vietą, kad ir prie Vasario 16-osios g. Nr. 3, kur buvo pirminis sprendimas (jau buvo pažymėta vieta). Nes pasirinkus dabartinį projektą prie Vasario 16-osios g. Nr. 5 namo, tada bus panaikinama poilsio zona, neliktų senjorams ir kitiems namo gyventojams, kur pailsėti. Nelieka vietos vaikams ir anūkams žaisti, nebent prie konteinerių (tarp gražaus medžio ir požeminių konteinerių)“. Šį raštą pasirašė dauguma  Vasario 16-osios g. Nr. 5 namo gyventojų.

Konteinerių vieta keičiama verslininkų prašymu

Pasak gyventojų atstovo S. Klimo, konteinerių vieta buvo pakeista  toje pačioje gatvėje esančio „Central  Hotel“ savininkų prašymu. „Kai sužinojome, kad konteinerių vieta pakeista  verslininkų prašymu, užvirė kraujas – kodėl kažkam panorėjus  turėsime  pro savo namų langus „grožėtis“ šiukšlėmis?“- sakė  S. Klimas.

Beje, gyventojai teisūs –  pusiau požeminių konteinerių „dislokacijos“ vieta šioje gatvėje pakeista UAB „Poreta“ savininkų prašymu. „Jūsų numatyta vieta apriboja naudojimąsi servitutiniu keliu, esančiu šalia įmonės pastato, įmonė šiame pastate vykdo viešbučių apgyvendinimo veiklą ir didesniam transportui bus apribotas įvažiavimas į viešbučiui priklausančią automobilių stovėjimo aikštelę“,- savo rašte Radviliškio rajono savivaldybei rašė UAB „Poreta“ direktorė I. Jurkonytė.

Ir ką gi, konteineriai, turėję stovėti prie namo Nr. 3, bus statomi prie namo Nr. 5.

Gyventojai buvo suklaidinti …

Vasario 16-osios Nr. 5 namo gyventojams pradėjus rašyti  raštus savivaldybės administracijai bei piktintis dėl konteinerių perkėlimo, rugpjūčio 12 d. buvo gautas raštas iš savivaldybės administracijos direktorės J. Margaitienės, kuriame tiesiog stebimasi dėl  gyventojų priekaištų – juk jie patys sutiko su  konteinerių perkėlimu: „2020 m. kovo 30 d. buvo gautas daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Vasario 16-osios g. 3 ir 5, Radviliškyje, gyventojų prašymas numatytą komunalinių atliekų surinkimo pusiau požeminių konteinerių aikštelę įrengti prie daugiabučio namo Vasario 16-osios g. Nr. 5, Radviliškyje“.
Tačiau, pasak S. Klimo, šiame rašte parašyta netiesa – net šeši namo Nr.5 gyventojai  nesutinka, kad prieš  jų langus būtų įrengta pusiau požeminių konteinerių aikštelė.

Gyventojai  šokiruoti – atliekų konteinerius nuspręsta įrengti be bendrasavininkių sutikimo

Savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei visiškai nesvarbu, kad įrengus konteinerių aikštelę gyventojų poilsio zonoje, nebeturės kur ant suolelio po medžiu pasėdėti senjorai, gyventojai nebeturės kur džiovinti skalbinių. „Įvertinus tai, kad aikštelę numatyta įrengti laisvoje valstybinėje žemėje, teritorijoje augantys medžiai nebus šalinami, gretimų sklypų savininkų teisės ir nustatyti servitutai nepažeidžiami, valstybinių institucijų nusiskundimų negauta, todėl manome, kad parinkta aikštelės įrengimo vieta yra tinkama ir gali būti naudojama pusiau požeminių konteinerių aikštelės įrengimui“,- gyventojams pranešė administracijos  direktorė.
Bet direktorė pamiršo pasisakyti apie  Vasario 16- osios namo Nr. 5 sklypo bendrasavininkių teises. Besigilinant į šią problemą paaiškėjo šokiruojančios detalės – pasirodo, šis sklypas yra įregistruotas ir turi sklypo dalies savininką S. Klimą, kurio  niekas net neklausė, ar jis sutinka, kad jo žemėje būtų įrengta  konteinerių aikštelė. Paklausus sklypo bendrasavininkio S. Klimo nuomonės, šis neslėpė pasipiktinimo: „Pažeidžiamos mano, kaip sklypo savininko, teisės – niekas net  neatsiklausė, ar man priklausančioje  žemėje  galima statyti konteinerių aikštelę“.  S. Klimas redakciją  informavo, kad  su skundu jau kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybę, tad  dėl konteinerių aikštelės įrengimo vietos  gyventojų  kova dar nebaigta.

(Bus daugiau)

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019