Socialiniai tinklai

Aktualijos

Naudinga ir darni veikla bus tęsiama

Avatar

Paskelbta

data

Baigėsi daugiau nei prieš trejus metus prasidėjęs Pasaulio piliečių akademijos tarptautinis projektas „Global education goes local“ (GEGL), į kurį įsitraukė ir aktyviai dalyvavo Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojų komanda. Visus šiuos metus buvo rengiamos įvairios globaliojo švietimo veiklos, supažindinančios su Darnaus vystymosi tikslais ir globaliojo pilietiškumo svarba.

Trečiajame (paskutiniame) projekto etape bibliotekos darbuotojos buvo pakviestos į Kaune vykusius mokymus, kuriuose susipažino su 17 Darnaus vystymosi tikslų. Po mokymų Viešojoje bibliotekoje buvo parengtas ir pradėtas įgyvendinti veiklų, skirtų Radviliškio miesto ir rajono vaikams, suaugusiesiems bei senjorams, planas.

Į kūrybinių dirbtuvių užsiėmimą „Aš lėlytę pagaminsiu, pasakėlę suvaidinsiu“ buvo pakviesti Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė” ugdytiniai – ,,Lapiukų” bei ,,Drugelių” grupių vaikai – su savo auklėtojomis. Tada vyko diskusija apie žmogaus daromą žalą gamtai, mažieji dalyviai išsakė minčių ir kartu su auklėtojomis ieškojo sprendimų, kaip gyventi ekologiškiau. Po pokalbio visi kibo į darbus – iš kartono kūrė pirštukines lėles, klausėsi sekamos pasakėlės ,,Ropė” ir pagal šią pasakėlę vaidino su savo kurtomis lėlėmis. Jie aplankė ,,Boružėlės” teatro muziejų, kuriame eksponuojamos rankų darbo lėlės, padarytos iš antrinių medžiagų.

Tų pačių metų sausio 23-iąją Viešosios bibliotekos ir vasario 8 d. Tyrulių bibliotekos kūrybinių dirbtuvių užsiėmime „Aš nesu plastikinis maišelis“ dalyvavo vyresniojo amžiaus bendruomenės narės. Jos diskutavo apie šiandienos pasaulyje didėjančią plastiko gamybą ir vartojimą. Aktyvus pašnekesys persikėlė į kūrybines dirbtuves. Čia moterys rinkosi įvairiaspalves medžiagų atraižas, senus nenaudojamus rūbus ir iš jų siuvo daugkartinio naudojimo maišelius, margino juos įaviriaspalviais karoliukais. Kūrėjos, įkvėptos šios veiklos, žadėjo pasiūti daugiau tokių maišelių, kuriais galėtų naudotis jų artimieji ir draugai.

Pernai, sausio 27 d., bibliotekoje veikė dirbtuvės „Rūbų atgimimas“ – susitikimas su žinomu dizaineriu, kirpėju ir visažistu, kraštiečiu Liutauru Salasevičiumi. Svečias papasakojo apie savo sukurtas ir visuomenei pristatytas rūbų kolekcijas, pademonstravo drabužių, jo išradingai prikeltų antram gyvenimui. Netrukus užvirė bendras darbas: iš renginio organizatorių paruoštų padėvėtų rūbų, užuolaidų, kitų medžiagų ir dekoratyvinių priemonių imta kurti naujus, stilingus apdarus. Dizaineris visiems „modeliuotojams“ geranoriškai patarinėjo, aiškino, pats rodė, kaip ir ką galima įdomiau padaryti. Tarp uoliai ir noriai triūsiančiųjų buvo nemažai mokyklinio jaunimo, tuo susidomėjusių mokytojų, kitų radviliškiečių, kurie šia kūrybiška veikla paskatinti mažinti taršą ir vartojimą.

2020-ųjų rugsėjo 15-ąją Viešojoje bibliotekoje paskelbti fotokonkurso „Žemės žaizdos“, vykusio kovo 2 d–rugsėjo 1 d., rezultatai ir atidaryta jo dalyvių darbų paroda. Konkurso dalyviai savo pateiktose nuotraukose atspindėjo natūralios gamtos grožį, žmogaus abejingų poelgių joje vaizdus, skaudžias pasekmes.

Pasaulio piliečių akademijos tarptautinis projektas „Global education goes local“ baigėsi, tačiau jo komanda bendram labui nusiteikusi ir toliau veikti. Turime visi stengtis labiau bei atsakingiau rūpintis savo aplinka, aktyviau prisidėti prie itin aktualių ekologinių problemų sprendimo.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi