Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Sąvartynai miesto gatvėse

Avatar

Paskelbta

data

Į savaitraščio „Radviliškio krašto“ redakciją  paskambinusi pastabi senolė informavo, kad  kažkokie chamai prie šimtabučio (Žalioji g. 10) tamsiu paros metu sukrovė senų rakandų atliekas. Žvilgtelėjome. Tai tiesa, kažkas suardęs baldus jų likučius sukrovė prie „urvinių“ šiukšlių konteinerių. Tvarkingai, kultūringai, bet ar taip galima elgtis? Juk konteineriais ir visa aplinka prie jų naudojasi visi gyventojai ir daug maloniau, kai ši aplinka tvarkinga. Norime priminti, jog stambiagabaritės atliekos išvežamos tam tikromis dienomis, o norėdami atsikratyti nebereikalingų baldų ar kitų daiktų, tai galite padaryti Atliekų priėmimo punkte Žironų gatvėje. Šiame punkte stambiagabaritės atliekos priimamos nemokamai.

Trūksta tekstilės atliekų konteinerių

Kai kuriose Radviliškio gatvėse pusiau požeminių konteinerių aikštelėse pastatyti ir gelsvi tekstilės atliekų surinkimo konteineriai. „Šie konteineriai tokie maži, jog vos tik juos išvalius, po dienos kitos vėl būna pilni. Ypač baisus vaizdas Radvilų gatvės gale – ilgiau nei savaitę prie perpildyto tekstilės atliekų konteinerio mėtėsi išdraikyti rūbai. Akivaizdu, kad  tekstilės atliekų surinkimo konteineriai per maži ir per retai išvežami – juk Radvilų gatvėje daug namų, vadinasi, ir daug gyventojų nori atsikratyti nebereikalingais rūbais“,- redakcijai skundėsi radviliškiečiai, neapsikęsdami dėl naujų sąvartynų miesto gatvėse.

Sąvartynais mieste skųstasi ir prieš 50 metų

Radviliškio  miesto gatvėse atsirandančiais sąvartynais gyventojai skųsdavosi visais laikais. Jau prieš 50 metų „Komunizmo aušra“ rašė apie Naujosios gatvės „apsišikėlius“, kurie savo šiukšles nešė į miesto parką  ir  stadioną. Tokių pat pastabų sulaukdavo ir Gedimino gatvės gyventojai. Sąrašą galima pratęsti, bet kodėl? Šiukšlynai – miesto dalis. Jie buvo prieš daugelį metų, yra šiandien ir „puoš“ miestą ateityje, nes dalis gyventojų – kiaulės, o miesto valdžia – impotentai. Jei nesutinka, tegul įrodo.

P.S. Lauksime ir daugiau gyventojų pranešimų apie netvarką mieste ir rajone, o ypač – šiukšlintojų nuotraukų.

Paulius Ropė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Aktualijos

Privertė iš naujo asfaltuoti gatvę

Avatar

Paskelbta

data

Po rajono Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus kreipimosi į savivaldybės administraciją Radviliškyje esančioje Vilniaus gatvėje iš naujo buvo išlietas asfaltas.

Suskubo taisyti broką

Vilniaus gatvės gyventojai nespėjo pasidžiaugti nauju asfaltu, kai vieną dieną jų laukė netikėtas „siurprizas“ – asfaltuotoje gatvėje gabalais buvo išpjautas asfaltas ir užlieti lopai. Matydami akivaizdų broką, gyventojai kreipėsi į Tarybos narį G. Lipnevičių. Pastarasis susisiekė su savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėju Gintautu Viču, kuris atsisakė pasirašyti gatvės asfaltavimo darbų priėmimo dokumentus.

Netrukus po to gatvę remontavusi UAB „Trotas“ nuėmė jau paklotą asfaltą ir išliejo naują dangą. Išliejus naują asfaltą, dingo nelygumai ir atitiko užvažiavimo ant kelkraščio aukščiui.

Nauja danga – rangovo lėšomis

Kaip paaiškino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovai, paaiškėjo, kas asfalto danga netenkino Automobilių kelių dangos konstrukcijos asfalto sluoksnių įrengimo taisyklių reikalavimų, todėl UAB „Trotas“ buvo pareikalauta pašalinti defektus.

Defektai buvo pašalinti rangovo lėšomis, savivaldybė papildomai už darbus nemokėjo.

Pasiteiravus statybos darbus vykdančios UAB „Trotas“ vadovo J. Volkos, kodėl buvo nutarta lieti naują asfaltą, o ne taisyti broką, jis nedaugžodžiavo: „Taip buvo nutarta padaryti. O kas blogai?“

„Svarbu, kad defektai buvo pašalinti, nes Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas reagavo operatyviai ir principingai. Tikiuosi, kad tai bus geras pavyzdys rangovams ateityje pasitempti ir atsakingiau žiūrėti į savo darbą“, – džiaugėsi informacijos apie naujai išlietą asfaltą sulaukęs G. Lipnevičius.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019