Turiningos pociūnėliečių pavasario atostogos

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokiniams pavasario atostogos neprailgo. Atmintyje jos paliko nemažai įsimintinų momentų! 

Balandžio 25 d. mūsų mokyklos atstovai dalyvavo Atvirų durų dienų renginyje Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje, įsikūrusiame Raudondvaryje. Renginio metu mokiniai plačiau susipažino su žirgininkystės verslo darbuotojo specialybe. Apie šią specialybę kalbėjo Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus darbuotojos. Ypatinga renginio dalis – ,,Velykinės Taurės“ žirgų konkūrų varžybos, kurias vaikams be galo patiko stebėti. Stebėdami varžybas, mokiniai įsitikino, kad žirgininkystė populiari Lietuvoje: varžybose dalyvavo raiteliai iš Šiaulių, Panevėžio, Radviliškio, Baisogalos, Raudondvario. Atvirų durų dienos metu vaikai galėjo iš arčiau apžiūrėti kai kuriuos žirgus, pabendrauti su raiteliais. Vaikai ir suaugusieji renginyje buvo vaišinami kareiviška koše, trapučiais, arbata.

Tą pačią dieną 5-7 klasių mokiniai Šeduvoje grožėjosi Velykų medžiu, puošiančiu vaikų lopšelio-darželio teritoriją jau devintus metus. Mūsiškiai gėrėjosi spalvingais 8000 margučių vėriniais, svyrančiais nuo abrikosmedžio šakų. Vaikus žavėjo margučių puošimo technika, dekoro elementai ir spalvos.    

Vėliau pociūnėliečiai lankėsi Pakiršinio dvare. ,,Velykinių margučių parke“ vaikai apžiūrėjo įvairių įmonių, įstaigų, organizacijų, bendruomenių, asociacijų, atskirų asmenų sukurtus margučius bei jų kompozicijas. Labai patiko ne tik margučiai, velykinės kompozicijos, bet ir didžiulė višta, padaryta iš gamtinės medžiagos.

Pakiršinio dvare mokiniai bendravo su keramike Toma Matulevičiene. Keramikė noriai papasakojo apie savo kūrybinius darbus, kelis parodė, mielai atsakė į klausimus. Ji pakvietė apžiūrėti dvare veikiančias darbščių ir kūrybingų Radviliškio krašto žmonių rankdarbių parodas. Vaikai stebėjosi dailiais mezginiais, nėriniais, originaliais molio ir odos dirbiniais, ilgiau sustojo prie Audronės Kudžmaitės parodos ,,Paslėpto stiklo spindesys“ eksponatų. Neliko nepastebėta ir įdomi kompozicija su popieriniais inkiliukais ant medžių šakų. Vaikai atkreipė dėmesį į dvare saugomus lagaminus. Taigi pažiūrėti buvo ką.

Turiningai praleisti atostogų laiką mokiniams padėjo mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Zigmas Kačinauskas ir šios informacijos pateikėja.

Roma Buivydienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts