Po to, kai rašėme Prie mokyklos benamiai nebegyvens

Buvome rašę, kad rugsėjo mėnesį buvo paskelbtas viešasis pirkimas „Laikino apgyvendinimo paslauga benamiams”. Šį konkursą laimėjo UAB „Rijada”. Radviliškio rajono savivaldybė skelbė, kad nakvynės suteikimo paslaugas gyvenamosios vietos neturintys žmonės galės gauti adresu V. Kudirkos g. 3A, Radviliškio mieste. Vieta, skirta apsigyventi benamiams, turėjo būti Užimtumo tarnybos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos naudojamų pastatų kieme, šalia V. Kudirkos progimnazijos. UAB „Rijada“ paslaugas likimo nuskriaustiems žmonėms šiuo adresu turėjo pradėti teikti nuo 2021 m. lapkričio 1 d.

Radviliškiečiai stebėjosi pasirinkta vieta

Dėl naujos Nakvynės namų vietos viešoje erdvėje buvo stebimasi. Pavyzdžiui, Česlovas T. pakomentavo: „Pati ta vieta – tiesiog per langą bus galima pravesti pamoką, kad, jei kas nesimokys ir blogai elgsis, to tiesus kelias į kitoje gatvės pusėje esanti „viešbutį“.

Pasiteiravus V. Kudirkos progimnazijos direktorės Rasos Dagienės apie galimai naujus kaimynus, ji atsakė apie juos nieko nežinojusi, o Užimtumo tarnybos Radviliškio skyriaus ir Šiaulių apskrities VMI Radviliškio poskyrio vadovės sakė, kad  susitaikys su bet kokiais kaimynais.

Nakvynė jau teikiama Maironio gatvėje

Po savaitraščio „Radviliškio kraštas“ paviešinimo Nakvynės namai perkelti į naują vietą. Nors viešai ir nebuvo skelbiama (savivaldybės tinklalapyje informacijos apie naujus Nakvynės namus nerasite), redakciją pasiekė žinia, kad laukti lapkričio 1 d. nereikėjo ir gyvenamosios vietos neturintys asmenys jau spalio mėnesį apsigyveno nauju adresu – Maironio g. 65, Radviliškyje. Tai – trijų aukštų pastatas, kuriame buvo įsikūrusi uždaroji akcinė bendrovė „Radviliškio komunalinės paslaugos“. Paklausus savivaldybės administracijos, ar šalia naujos benamių nakvynės vietos yra įstaigų bei įmonių, atsakyta: „neturime duomenų.“

Sutartį pakeitė „verslininkai“

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Rasos Miškinienės pasiteiravome, kodėl pakeista nakvynės vieta. Gautame iš savivaldybės administracijos atsakyme nurodoma, kad paslaugos pradėtos teikti nuo 2021 m. spalio 25 d. Esą tokia paslaugų teikimo vieta nurodyta atnaujintoje sutartyje su UAB „Rijada”.

Žadėtos beveik viešbučio sąlygos

Po laimėto viešojo pirkimo konkurso Savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės klausėme, kokiomis sąlygomis gyvens gyvenamosios vietos neturintys žmonės. Pasak administracijos vadovės, likimo nuskriausti vyrai ir moterys gyvens atskirai, nakvynės vietoje galės žiūrėti televizorių, klausyti radijo, turės, kur pasigaminti valgyti bei nusiprausti. Ir netgi visos ekstremaliosios situacijos metu visas savaitės dienas ir visą parą jie galės būti vietoje ir į lauką išvaryti nebus. 

Apie televizoriaus žiūrėjimą ir radijo klausymą nebekalbama

Suabejojus, ar naujoje nakvynės vietoje bus teikiamos visos šios paslaugos, paprašėme patalpų nuotraukų ir teiravomės, kokias sąlygas Maironio g. 65 adresu turės ten nakvosiantys asmenys – ar bus ten virtuvė, galimybė pasigaminti valgyti, dušas ir vonia, ar jie bus atskiri vyrams ir moterims, kiek numatyta tualetų. Ne į visus klausimus gavome aiškius atsakymus. Pavyko išsiaiškinti tik tiek, kad „paslaugų gavėjams yra teikiamos paslaugos: nakvynės suteikimas, minimalios asmeninės higienos paslaugų organizavimas (vienas dušas ir vienas tualetas), minimalių buitinių paslaugų organizavimas (mikrobangų krosnelė ir virdulys). Vyrai ir moterys gyvens atskirai“. Apie televizoriaus žiūrėjimą bei radijo klausymą kalbos nebeliko, o ir nuotraukose jų pastebėti neteko. Na, ir valgio gaminimo galimybės irgi ribotos – tik virdulys ir mikrobangų krosnelė.

Tarybos nario pastangos nenuėjo veltui – žmonės gyvens geriau

Vis tik reikia pasidžiaugti, nes anksčiau, kol Nakvynės namai buvo įsikūrę buvusios blaivyklos pastate adresu Maironio g. 18A, sąlygos buvo dar prastesnės. Šių namų gyventojai ne kartą kreipėsi pagalbos į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių dėl to, kad žiemą dienomis išvaromi iš patalpų, miega ant 40 metų senumo lovų, o vienintelis dušas užrakintas spyna. Jei ne Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsikišimas, jokių apsaugos ir higienos priemonių neturintys vargšai žiemą pandemijos sąlygomis būtų buvę priversti glaustis radviliškiečių laiptinėse, sandėliukuose ar stotyje. Ši problema buvo išspręsta ir jiems buvo leista būti Nakvynės namuose ne tik naktį, bet ir dienomis. G. Lipnevičius pasidžiaugė, kad ir dabar pagaliau pavyko padėti žmonėms bei likimo nuskriaustieji turės, kur nusiprausti bei permiegoti.

Primename, kad radviliškiečiai, susiduriantys su įvairiomis negerovėmis, gali kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybės merą bei administraciją. Nesulaukę pagalbos, visada galite kreiptis į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją telefonu 8 606 82 602, el. p. redakcija@radviliskiokrastas.lt. Problemų sprendimo ieškosime kartu.

Ieva Kučaitė

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts