Gyventojai skundžiasi Namą puola tarakonai, o „nuodytis“ nori ne visi?

Į redakciją paskambinusi daugiabučio namo adresu Dariaus ir Girėno g. 38, Radviliškyje, gyventoja piktinosi, kad jos gyvenamame name naikinami tarakonai. Esą pas daugumą gyventojų tarakonų nėra, o jeigu pas kažką butuose atsirado, lai jie patys ir naikina, neversdami daryti dezinfekcijos kitų gyventojų. Štai buvo susiruošta dezinfekuoti rūsio patalpas, o ten – daržovės, maisto atsargos. Moteris, nenorėjusi viešai nurodyti vardo ir pavardės, klausė, ką jai tokiu atveju daryti ir ar būtinas tarakonų naikinimas visame daugiabutyje.

Į rūsį negalėjo patekti

Apie situaciją minėtame daugiabutyje užklausėme UAB „Mano Būstas“ Šiaulių regiono atstovės Romos Janušonienės. Ji informavo, kad Dariaus ir Girėno g. 38 namo gyventojai kreipėsi su skundu, jog name atsirado tarakonų. Vadovaudamasis higienos reikalavimais, namo administratorius privalo organizuoti bendro naudojimo patalpų dezinfekciją (tai yra, rūsiuose, laiptinėse ir pan.), todėl buvo organizuojami darbai. Deja, atvykus darbuotojams, jie negalėjo patekti į rūsio patalpas, todėl darbai nebuvo atlikti.

Namo administratorius atsako tik už bendro naudojimo patalpas

Pasak R. Janušonienės, dezinfekcijos butuose nuo tarakonų namo administratorius nevykdo. UAB „Mano Būstas“ rūpinasi tik dėl tarakonų naikinimo bendro naudojimo patalpose, o rūsiuose taip pat į kiekvieną sandėliuką nelendama. Kiekvienas buto savininkas nuosavomis patalpomis turi pasirūpinti pats. Jei  buto savininkai nesilaiko higienos reikalavimų, tokiu atveju reikia kreiptis į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių ir informuoti apie buto netvarką. Bendro naudojimo patalpų dezinfekciją gali vykdyti tik specializuotos įmonės, turinčios licencijas vykdyti tokią veiklą. Šios įmonės naudoja tik licencijuotas nekenksmingas sveikatai  medžiagas.

Kad gyventojai įsitikintų, kokie teisės aktai reglamentuoja higienos reikalavimus, R. Janušonienė pasidalino nuoroda į įstatymus internete: Higienos Normos | Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (lrv.lt)

Daugiabučio administratoriaus atstovė pripažino, kad šiame name yra įvykęs konfliktas tarp kaimynų, todėl lapkričio mėnesį yra suplanuotas susirinkimas, kurio metu tikimasi išspręsti ir konfliktą dėl tarakonų.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts