Socialiniai tinklai

Aktualijos

Moksleivių mintys apie knygų skaitymą Vinco Kudirkos pagrindinėje mokykloje

Avatar

Paskelbta

data

Pasak rašytojo Davido Oweno, „vaikai, kuriems nuo mažumės yra skaitoma, visam gyvenimui susiformuoja įgūdžius, kurių neįmanoma įgyti žiūrint vaizdo kasetes ar televiziją. Jie išmoksta geriau klausyti ir būna dėmesingesni mokykloje. Jų žodynas sparčiai plečiasi, o gramatika tampa mažiau paslaptinga. Tokie vaikai akimirksniu nepraranda domėjimosi idėja, kurią suvokti sunkiau nei televizijos reklamą. Vaikai išsiugdo kantrybę gilintis į sudėtingą problemą tol, kol ji bus išspręsta. Turėdami didžiulių pamėgdžiojimo galių, vaikai patys pradeda geriau rašyti“.

Visa mokyklos bendruomenė galėjo paskaityti moksleivių minčių apie knygų skaitymą, kurios buvo eksponuojamos skaitykloje parodoje, skirtoje 17–tai Nacionalinei bibliotekų savaitei paminėti. Anot Vestinos (7k.), ,,skaitymas tai pats geriausias atsipalaidavimo būdas po sunkios dienos. Manau skaityti verta, nes tik taip mes tapsime išsilavinusiais žmonėmis‘‘. Austė (5c), teigia, kad ,,knygą skaitai – daugiau žinai, atversk knygą ir keliauk per jos lapus‘‘. Audriui (5c) ,,knygos sukelia džiaugsmą, juoką, geras emocijas, jei istorijos būna liūdnos, ir aš liūdžiu‘‘. Kamilei (7k.), kuri iliustravo savo mintis ,,skaitymas yra pasinėrimas į fantazijos pasaulį ir atsipalaidavimas‘‘; ,,skaitydama lavinu vaizduotę, didinu raštingumą, skaitydama persikeli į visiškai kitokį pasaulį, kur nėra problemų ir liūdesio…‘‘ – teigia Eimantė (7k.). Štai Matas (5c) sako, kad jam knygų skaitymas yra ,,laisvalaikio leidimas be kompiuterio ir telefono‘‘. ,,Ne visada randu laiko paskaityti, bet tai puikus dalykas atsipalaiduoti ir praleisti laisvalaikį. Skaitydamas keliauji į atradimų, nuotykių ir naujų patyrimų šalį. Taip pat tau gali padėti mokslams, geriau sekasi literatūros pamokose rašant rašinėlius. Knygos kvepia naujais atradimais ir tuo skaniu specifiniu knygų kvapu‘‘ teigia Dovydas (8a).

Perskaičius mokinių mintis apie knygų skaitymą galima daryti išvadas, kad tikrieji knygų mylėtojai žino – laikas su knyga ne tik ramina, praturtina, bet ir suteikia žinių bei išminties. Knygos – galinga priemonė siekiant pakeisti save ir savo santykį su pasauliu. Jei maksimaliai būtų įvertintas šis požiūris, galima būtų sakyti, jog perskaityta knyga davė didžiulę skaitymo naudą, perskaitytas tekstas praplėtė mūsų akiratį. Taigi galime būti tikri, kad kiekviena praleista valanda su skaitoma knyga rankose mūsų gyvenime palieka ryškų pėdsaką. Belieka pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos moksleiviai skaito knygas.

 

                                                                                         Bibliotekininkė V.Šiaudvytienė

 
.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dokumentus klastojęs šiaulietis indulgencijos nuo baudžiamosios atsakomybės nepasigamino

Avatar

Paskelbta

data

Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs ir savo butą dokumentų klastojimo dirbtuvėmis pavertęs vyras buvo demaskuotas  praėjusių metų balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami informaciją apie Šiaulių apskrityje gaminamus  netikrus  dokumentus, jo bute atliko kratą.

Į kriminalistų akiratį šis 62 metų vyras su dar keletu asmenų pateko 2018 m. vasarą. Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti  asmens tapatybės dokumentai ir  prašė nustatyti netikrų dokumentų gamintojus. Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė net keletą su  dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių  – ir minėtas  šiaulietis.

Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir  įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus,  Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų  bakalauro  ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu,  juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir  egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų  – notarų,  Šiaulių darbo biržos,  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai  ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, nes jis,  neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė  vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų  jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/dP-Mwf2vPhM

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Vėriškių kaime moteris smurtavo prieš vaiko teisių apsaugos specialistus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 18 d. 14.30 val. Radviliškio rajone, Vėriškių kaime, bute  moteris,
gim. 1974 m., panaudodama fizinį smurtą, pasipriešino Šiaulių
apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.
Nukentėjusieji į gydymo įstaigas nesikreipė.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi