Socialiniai tinklai

Aktualijos

Moksleivių mintys apie knygų skaitymą Vinco Kudirkos pagrindinėje mokykloje

Avatar

Paskelbta

data

Pasak rašytojo Davido Oweno, „vaikai, kuriems nuo mažumės yra skaitoma, visam gyvenimui susiformuoja įgūdžius, kurių neįmanoma įgyti žiūrint vaizdo kasetes ar televiziją. Jie išmoksta geriau klausyti ir būna dėmesingesni mokykloje. Jų žodynas sparčiai plečiasi, o gramatika tampa mažiau paslaptinga. Tokie vaikai akimirksniu nepraranda domėjimosi idėja, kurią suvokti sunkiau nei televizijos reklamą. Vaikai išsiugdo kantrybę gilintis į sudėtingą problemą tol, kol ji bus išspręsta. Turėdami didžiulių pamėgdžiojimo galių, vaikai patys pradeda geriau rašyti“.

Visa mokyklos bendruomenė galėjo paskaityti moksleivių minčių apie knygų skaitymą, kurios buvo eksponuojamos skaitykloje parodoje, skirtoje 17–tai Nacionalinei bibliotekų savaitei paminėti. Anot Vestinos (7k.), ,,skaitymas tai pats geriausias atsipalaidavimo būdas po sunkios dienos. Manau skaityti verta, nes tik taip mes tapsime išsilavinusiais žmonėmis‘‘. Austė (5c), teigia, kad ,,knygą skaitai – daugiau žinai, atversk knygą ir keliauk per jos lapus‘‘. Audriui (5c) ,,knygos sukelia džiaugsmą, juoką, geras emocijas, jei istorijos būna liūdnos, ir aš liūdžiu‘‘. Kamilei (7k.), kuri iliustravo savo mintis ,,skaitymas yra pasinėrimas į fantazijos pasaulį ir atsipalaidavimas‘‘; ,,skaitydama lavinu vaizduotę, didinu raštingumą, skaitydama persikeli į visiškai kitokį pasaulį, kur nėra problemų ir liūdesio…‘‘ – teigia Eimantė (7k.). Štai Matas (5c) sako, kad jam knygų skaitymas yra ,,laisvalaikio leidimas be kompiuterio ir telefono‘‘. ,,Ne visada randu laiko paskaityti, bet tai puikus dalykas atsipalaiduoti ir praleisti laisvalaikį. Skaitydamas keliauji į atradimų, nuotykių ir naujų patyrimų šalį. Taip pat tau gali padėti mokslams, geriau sekasi literatūros pamokose rašant rašinėlius. Knygos kvepia naujais atradimais ir tuo skaniu specifiniu knygų kvapu‘‘ teigia Dovydas (8a).

Perskaičius mokinių mintis apie knygų skaitymą galima daryti išvadas, kad tikrieji knygų mylėtojai žino – laikas su knyga ne tik ramina, praturtina, bet ir suteikia žinių bei išminties. Knygos – galinga priemonė siekiant pakeisti save ir savo santykį su pasauliu. Jei maksimaliai būtų įvertintas šis požiūris, galima būtų sakyti, jog perskaityta knyga davė didžiulę skaitymo naudą, perskaitytas tekstas praplėtė mūsų akiratį. Taigi galime būti tikri, kad kiekviena praleista valanda su skaitoma knyga rankose mūsų gyvenime palieka ryškų pėdsaką. Belieka pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos moksleiviai skaito knygas.

 

                                                                                         Bibliotekininkė V.Šiaudvytienė

 
.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prašome pagalbos identifikuojant šias moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sugadintų parduotuvės prekių. Prašome pagalbos, identifikuojant šių moterų, galinčių turėti tyrimui reikšmingos informacijos, asmenybes.

Asmenis, atpažinusius vaizdo įraše matomas moteris, prašytume paskambinti vyriausiajam tyrėjui Laimonui Petkevičiui telefonu (8 700) 61481 arba parašyti elektroniniu paštu laimonas.petkevicius@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulių pareigūnai demaskavo „greitosios pagalbos“ tašką Kuršėnuose

Avatar

Paskelbta

data

Ankstų spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine drebulio purtomiems klientams   teikiančius „gyduolius“.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo  į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo  vykdoma nelegali prekyba „naminuke“, traukiantį vyruką. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė  ir pas jį rado  0,2 l talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą. Vyras nurodė,  kur tą skystimėlį nusipirko. Pirkėjas dievagojosi, kad naminės degtinės  reikėjo būtinai, nes jautėsi labai blogai, kadangi vakar gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 val. nebūčiau gavęs atsigauti, o  krūtinėje – skausmas… – aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė jau kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę. Šis buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. „Vaistus“ jis buvo suvartojęs vietoje, nes tokia galimybė buvo  sudaryta. Patekę į „greitosios pagalbos“ buto vidų, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą,  sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33  pakelius cigarečių FEST, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo  pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista anksčiau.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019