Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Kur pradingo gydytojai?

Avatar

Paskelbta

data

Turbūt ne vienam rajono gyventojui  teko nelengvas išbandymas – kęsti nepakeliamą  danties  skausmą  savaitgalį ar per šventes, kai nedirba nei vienas stomatologas. Taip atsitiko ir radviliškiečiui  Vaidotui (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Pacientai  palikti „ant ledo“

Žiemos pradžioje, gruodžio 3 d., radviliškiečiui Vaidotui pradėjo skaudėti dantį ir jis pagalbos kreipėsi į Radviliškio poliklinikos stomatologus. Tą pačią dieną vyriškis pagalbos nesulaukė – jam buvo paaiškinta, jog gydytojai turi daug darbo.

Kitą dieną, gruodžio 4-ąją, Vaidotas vėl kreipėsi į stomatologus ir šį kartą  gydytojai jam suteikė pagalbą – atvėrė dantį, uždėjo vaistų.

Deja, stomatologų ant skaudamo danties  uždėti vaistai nepadėjo ir  per savaitgalį vyriškiui ištino skruostas, kankino nepakeliamas danties skausmas. Kadangi savaitgaliais stomatologai nedirba, pagalbos teko kreiptis į Radviliškio ligoninės priėmimo skyrių. Priėmimo skyriuje buvo nuo skausmo suleisti vaistai bei išrašyti antibiotikai.

Po savaitgalio, gruodžio 7 d., Vaidotas vėl kreipėsi į Radviliškio poliklinikos stomatologus. Šį kartą vėl ant danties buvo uždėti vaistai ir paliepta užsiregistruoti  pas stomatologą.

Nors Vaidotas  registravosi su skaudančiu dantimi, talonas buvo gautas tik  gruodžio 22 d., prieš pat šventes. Ir šio vizito metu buvo pakartotos tos pačios procedūros – pravalytas dantis ir išrašyta antibiotikų. Procedūros nelabai padėjo – danties skausmas nepradingo. Beje, ir kęsdamas didelį skausmą, Vaidotas pagalbos iš Radviliškio poliklinikos stomatologų nesulaukė –  visi gydytojai  nuo gruodžio 24 d. iki sausio 4 d. atostogavo.

Pagalbos sulaukta tik Šiauliuose

Kalėdiniu laikotarpiu kankinamas nepakeliamo skausmo, vyriškis pagalbos kreipėsi į Šiaulių miesto medikus. Gruodžio 28 d. Šiaulių klinikoje „Prie bokšto“  buvo padaryta danties  nuotrauka ir vėl išrašyta  antibiotikų. Beje, Šiaulių medikai buvo labai nustebę, jog Radviliškyje nėra budinčio stomatologo.

Antibiotikams nenuslopinus skausmo, Vaidotas pagalbos kreipėsi  į  privatų stomatologijos kabinetą. Gydytoja  jį sutiko priimti, nes turėjo skaudamo danties nuotrauką. „Gydytoja, pažiūrėjusi į nuotrauką, pamatė, jog  prie danties yra didelis pūlinys, kurį atvėrus pasipylė kraujas ir pūliai. Aptvarkiusi skaudulį, stomatologė išrašė siuntimą į Šiaulius tolimesniam gydymui“,- pasakojo vyriškis.

Stebisi medikų abejingumu

Radviliškio poliklinikos stomatologų abejingumu žmogui, kenčiančiam didelį skausmą, stebisi ir Vaidoto mama. „Sūnus visą mėnesį buvo maitinamas antibiotikais, nebuvo padaryta net skaudamo danties nuotrauka, nesuteikta reikiama efektyvi pagalba, nors kiekvienas vizitas pas Radviliškio poliklinikos stomatologus kainavo gan nepigiai – po 15 eurų.

Taip pat nesuprantu, kaip šventiniu laikotarpiu galima atostogų išleisti visus stomatologus  ir be pagalbos palikti visus rajono gyventojus. Jeigu ne šiauliečių bei privačios stomatologės pagalba, ši  danties skausmo istorija mano sūnui galėjo baigtis labai liūdnai – sepsiu. Juk pūlinys – tiksinti bomba“,- sakė medikės išsilavinimą turinti moteris.    

Poliklinikos vadovų komentaras

Paaiškinti tokią situaciją, kodėl  „valdiškiems“ stomatologams reikia už menką pagalbą mokėti gan brangiai ir kodėl  šventiniu laikotarpiu nebuvo budinčio stomatologo, savaitraščio „Radviliškio kraštas“  redakcija paprašė paaiškinti Radviliškio poliklinikos vadovų.

Redakcijai atsiųstame rašte  poliklinikos direktorės pavaduotojas medicinai A. Juodis teigė, jog pacientui „paslaugų kaina buvo nustatyta atitinkanti suteiktų paslaugų apimtį, pagal įstaigos patvirtintus įkainius“.

Vadinasi, 15 eurų suma už vizitą visai ne per didelė.

Poliklinikos direktorės pavaduotojas medicinai taip pat patvirtino, jog „2020 m. gruodžio 24-27  ir 2021 m. sausio 1-3 dienomis gydytojai odontologai nedirbo, nes savaitgaliais ir švenčių dienomis VšĮ Radviliškio rajono PSPC  nedirba. 2020 m. gruodžio 28-31 d. VšĮ Radviliškio rajono PSPC odontologai atostogavo“.

Na, o kai Radviliškio poliklinika nedirba ar odontologai atostogauja, Radviliškio rajono gyventojams patariama kreiptis į Respublikinės Šiaulių ligoninės priėmimo skyrių.

Belieka  pasidžiaugti, kad ši danties skausmo istorija baigėsi laimingai, laiku buvo suteikta reikiama pagalba. Na, o rajono gyventojams palinkėsime, kad  savaitgaliais ar šventiniu laikotarpiu neaplankytų  danties skausmas.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi