Gyventojai skundžiasi Jeigu ir nepaeini, Šeduvos seniūnijoje pašalpą tenka užsidirbti?

Kad už pašalpą reikia dirbti, jau pasakojo Pakalniškių seniūnijos gyventoja. Tąkart seniūnija atsakė, kad už socialinę pašalpą dirbama savanoriškai, o jeigu žmogus atsisako, tai teisės gauti pašalpą nepraranda. Atrodo, kad viskas kaip ir aišku, bet netrukus redakciją pasiekė telefono skambutis iš Šeduvos miesto seniūnijos. Vyras skundėsi, kad dirbti jam jėgų nepakanka, o seniūnijos darbuotojai gąsdina, kad nutrauks pašalpos mokėjimą.

Gąsdino, kad atims pašalpą

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas” redakcija kreipėsi Kazimieras (pavardė redakcijai yra žinoma), gyvenantis Vaidulonių kaime, 9 kilometrai nuo Šeduvos. Jis pasakojo, kad yra prašomas dirbti nemokamus darbus, kad gautų socialinę pašalpą. Sako, kad yra įspėtas, jog nepadirbėjęs visuomenės labui, nebegaus pašalpos. Vyras turi problemų su sveikata. Jam netgi iki parduotuvės reikia važiuoti pusę dienos. Kazimieras pasakojo sergantis diabetu, turintis problemų su sąnariais, širdimi ir didelį antsvorį. Jis net bulvių šį rudenį nenusikasęs. Pasak jo, alkoholio nevartoja. Gydytoja dėl nežinomų priežasčių pažymą, kad jis negali dirbti, atsisakė išduoti. Vaidulonių kaimo gyventojas pasvarstė, kad esą būtų gerai susitvarkyti neįgalumą, bet tą padaryti sunku. Be socialinės pašalpos, kuri, pasak Kazimiero, dabar siekia 59 eurus per mėnesį, žmogus kito pragyvenimo šaltinio neturi. Beje, vyras pasiguodė ir dėl to, kad anksčiau socialinė pašalpa siekė 179 eurus per mėnesį, o po kažkurio laiko ėmė mažėti ir dabar tesiekia 59 eurus.

Darbai – savanoriški, pašalpa – lieka

Ar dėl tokios sumos seniūnijos teritorijoje gyvenantys žmonės privalo imti šluotas, kastuvus bei žoliapjoves į rankas, paklausėme Šeduvos miesto seniūnės Editos Mančiauskės.

Seniūnė, kaip ir kolega iš Pakalniškių seniūnijos, paaiškino, kad tokie darbai yra savanoriški, o atsisakymas juos dirbti nereiškia, kad žmogus pašalpos nebegaus. Cituojame: „Vadovaujantis Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. gegužės 27 d. įsakymu Nr. A-529 (8.2) „Dėl visuomenei naudingos veiklos organizavimo“, Šeduvos miesto seniūnija nuo birželio 1 d. organizuoja visuomenei naudingą veiklą. Ponas Kazimieras gauna socialinę pašalpą, todėl buvo kviečiamas savanoriškai, pagal jo galimybes, atlikti visuomenei naudingus darbus. Gyventojai, gaunantys socialines pašalpas, pagal įstatymus turi atlikti nustatytą valandų skaičių visuomenei naudingų darbų, tačiau ir atsisakę juos dirbti  nepraranda teisės gauti socialinę pašalpą. Visuomet įvertiname žmogaus galimybes atlikti tam tikrus darbus, jo sveikatos būklę ir pan.“

Seniūnės E. Mančiauskės pasiteiravome ir apie tai, ar socialinė pašalpa su metais mažėja, tačiau į klausimą atsakyti ji negalėjo, pasiūlydama kreiptis į Socialinės paramos skyrių. Apie gautą atsakymą informuosime.

Jeigu seniūnijos darbuotojai Kazimierui ir vėl lieptų pašalpos nusipelnyti darbu, tektų pacituoti seniūnės E. Mančiauskės atsakymą redakcijai. Na, o tuos, kurie gauna pašalpas, turi marias laiko bei normalią sveikatą, kviečiame prie seniūnijos gerbūvio prisidėti savanoriškai.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
17
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts