Renginiai, skirti Europos dienai

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja MEPA projekte. Kaip ir kasmet, šių metų gegužės mėnesio renginiai buvo skirti Europos dienai. Gimnazistus pakvietėme pasivaikščioti po gimtąjį miestą ir rasti vietas, kurios susijusios su Europos Sąjunga. Taip pat nubraižyti maršrutą ir nufotografuoti objektus. Net nesitikėjome tokios originalių nuotraukų gausos. Nuo sėdėjimo prie kompiuterių ekranų pavargusių mokinių neišgąsdino nei iškritęs gegužės sniegas, nei ilgoki maršrutai.
Likusieji namuose kūrė „ES vizitines korteles“ ir sveikinimus su Europos diena.

140 gimnazistų dalyvavo pamokose, kurias Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė organizavo Lietuvos mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviams gegužės mėnesį aktualiomis temomis, susijusiomis su prasidedančiomis diskusijomis dėl Europos ateities. Jauniausieji 1–2 klasių gimnazistai dalyvavo pamokoje „Naujiena ar melagiena: kaip jas atpažinti?“, kurią vedė Sigita Škirkaitė iš Europos informacijos centro.

Sugrįžę į kontaktinį mokymą abiturientai, MEPA projekto dalyviai, susitiko Europos dienos išvakarėse ir pasidalino mintimis apie vykusius susitikimus, renginius, nuotolinę Euroscolą. Mokiniai neslėpė nusivylimo dėl neįvykusios kelionės į Strasbūrą ir pasidžiaugė dovanomis, kurias tik dabar pasiėmė.

Mokslo metai baigiasi. Beliko birželio mėnesį įgyvendinti integruotą pilietinio, ekonomikos ir biologijos projektą „Žalioji kelionė“ ir parašyti ataskaitą. Norisi padėkoti mokiniams ir mokytojams, dalyvavusiems MEPA projekte šiais nelengvais nuotolinio mokymosi metais, ir pakviesti visus, kurie dar neprisijungėte, kitais mokslo metais tapti Europos Parlamento ambasadoriais.

Ana Savickienė, istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja

Total
1
Dalinasi
Related Posts