Socialiniai tinklai

Aktualijos

Renginiai, skirti Europos dienai

Paskelbta

data

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja MEPA projekte. Kaip ir kasmet, šių metų gegužės mėnesio renginiai buvo skirti Europos dienai. Gimnazistus pakvietėme pasivaikščioti po gimtąjį miestą ir rasti vietas, kurios susijusios su Europos Sąjunga. Taip pat nubraižyti maršrutą ir nufotografuoti objektus. Net nesitikėjome tokios originalių nuotraukų gausos. Nuo sėdėjimo prie kompiuterių ekranų pavargusių mokinių neišgąsdino nei iškritęs gegužės sniegas, nei ilgoki maršrutai.
Likusieji namuose kūrė „ES vizitines korteles“ ir sveikinimus su Europos diena.

140 gimnazistų dalyvavo pamokose, kurias Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė organizavo Lietuvos mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviams gegužės mėnesį aktualiomis temomis, susijusiomis su prasidedančiomis diskusijomis dėl Europos ateities. Jauniausieji 1–2 klasių gimnazistai dalyvavo pamokoje „Naujiena ar melagiena: kaip jas atpažinti?“, kurią vedė Sigita Škirkaitė iš Europos informacijos centro.

Sugrįžę į kontaktinį mokymą abiturientai, MEPA projekto dalyviai, susitiko Europos dienos išvakarėse ir pasidalino mintimis apie vykusius susitikimus, renginius, nuotolinę Euroscolą. Mokiniai neslėpė nusivylimo dėl neįvykusios kelionės į Strasbūrą ir pasidžiaugė dovanomis, kurias tik dabar pasiėmė.

Mokslo metai baigiasi. Beliko birželio mėnesį įgyvendinti integruotą pilietinio, ekonomikos ir biologijos projektą „Žalioji kelionė“ ir parašyti ataskaitą. Norisi padėkoti mokiniams ir mokytojams, dalyvavusiems MEPA projekte šiais nelengvais nuotolinio mokymosi metais, ir pakviesti visus, kurie dar neprisijungėte, kitais mokslo metais tapti Europos Parlamento ambasadoriais.

Ana Savickienė, istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi