Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nors ekstremali situacija šalyje iš kriminalistų šventę “pavogė”, tačiau tradicinis „Metų seklio“ konkursas įvyko ir nominacijos išdalintos

Avatar

Paskelbta

data

Nors ekstremali situacija šalyje iš kriminalistų šventę  “pavogė”, tačiau tradicinis „Metų seklio“ konkursas įvyko ir nominacijos išdalintos

Spalio 27-ąją Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnai jau 102-ąjį kartą mini savo profesinę šventę – Kriminalinės policijos dieną. Spalio 27-oji pasirinkta todėl, kad 1918 m. spalio 27 d. nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje buvo pradėtas kriminalinės policijos organizavimo darbas.

Kiekvienais metais nuo 1993 metų, pasitinkant šią dieną, skelbiamas konkursas „Metų seklys“. Konkurso tikslas – išrinkti ir paskatinti Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnus, profesionaliausiai ir operatyviausiai išaiškinusius sunkius ir painius nusikaltimus.

Konkurso idėja  prigijo bei tapo viena stipriausių ir Šiaulių apskrities policijoje. Jo nugalėtojai buvo skelbiami iškilmingoje aplinkoje, įteikiant tai progai pagamintas specialias nominacijas. Nors šiemet   ekstremali situacija dėl  koronaviruso  plitimo šalyje šventę iš kriminalistų ir “pavogė”, tačiau „Metų seklio“ konkursas įvyko ir nominacijos išdalintos.

Šiaulių apskrities policijos  šių  „Metų seklio“ konkursui buvo pateikti 9 ikiteisminiai tyrimai. Komisija nugalėtoja pripažino Šiaulių AVPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos komandą už tyrimą, kurio metu buvo nutrauktas dviejų Raseinių gaujų tarpusavio karas, už grotų uždaryta daug įtariamųjų, rasta ginklų, sprogmenų, šimtai kilogramų narkotikų. Beje, šis tyrimas šalies „Metų seklio“ konkurse buvo nominuotas trečiąja vieta.

 Kriminalistai nutraukė ne vienerius metus Raseiniuose besitęsusią nusikalstamų organizuotų grupių tarpusavio kovą: dalis šių gaujų narių atsidūrė už grotų, dalis iš baimės atsidurti belangėje pabėgo iš šalies. Pasak Šiaulių apskrities ONTV viršininko Vytauto Lukošiaus, nusikaltėlių tarpusavio konfliktai prasidėjo po to, kai vienos grupės vadeivos persikraustė į Kauną, bet nenorėjo prarasti įtakos Raseiniuose, o kita grupuotė panoro būti savarankiška, be „stogų“ iš Kauno. Kova dėl įtakos sferų ir pranašumo tarp dviejų nusikalstamų grupių pagreitį įgavo 2019 metais.

ONTV pareigūnai prieš abi gaujas pradėjo kriminalinės žvalgybos veiksmus. Kriminalistų pagrindiniu uždaviniu tapo visų nusikalstamų veikų, padarytų dėl vykstančių minėtų grupių narių konfliktų, fiksavimas, juose dalyvaujančių asmenų, konfliktų priežasčių bei motyvų išsiaiškinimas, jų padarytų nusikaltimų ištyrimas bei užkardymas. Visą šio tyrimo aprašymą skaitykite mūsų tinklalapyje, atskiroje publikacijoje –

„Kol Raseinių nusikaltėliai kariavo tarpusavyje, kriminalistai iš Šiaulių juos kišo už grotų ir naikino narkotikų laboratorijas“.

Antrosios vietos laimėtojais pripažintas Šiaulių AVPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos grupės darbuotojų tyrimas, demaskavęs vieną  didžiausių Šiauliuose automobilių prekyba užsiimančią įmonių, kuri, siekdama išvengti mokesčių,  apgaulingai tvarkė buhalteriją ir teikė  neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ar turtą mokesčių administratoriui.

Įtarimų, kad šiauliečio, kuris vertėsi automobilių prekyba pagal individualios veiklos pažymą, verslas  nėra sąžiningas, pareigūnams sukėlė jo parduodamų naudotų automobilių kaina, kuri buvo  deklaruojama 5 kartus mažesnė, nei reali automobilio vertė rinkoje. Po kruopštaus  duomenų sisteminimo ir analizės buvo nustatyta, kad šešėlinis verslininkas  per metus sugeneruoja daugiau nei 45 000 eurų pajamų ir privalo registruotis PVM mokėtoju. Tačiau jis, kaip įmanydamas, stengėsi valstybei nemokėti nė cento, o  pajamas iš parduodamų automobilių vis didino. „Taupusis verslininkas“ metinėje 2019 metų pajamų deklaracijoje nurodė, kad, vykdydamas  veiklą, gavo dešimt kartų mažesnes pajamas nei realybėje – tik 50.000 eurų. Tačiau preliminariais skaičiavimais, jis,  nuo 2017m. lapkričio mėn. iki  2019 m. pabaigos iš šios veiklos gavo  apie  500.000 eurų pajamų ir privalės sumokėti į Lietuvos Respublikos biudžetą apie 100.000 eurų mokesčių.

Trečioji vieta atiteko dviem konkurso dalyviams – Šiaulių AVPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos kriminalistams ir Radviliškio rajono policijos komisariato tyrėjams.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai tyrimą pradėjo, gavę duomenų, kad grupė asmenų gali disponuoti vogtais daiktais, įgytais užsienyje ir Lietuvoje. Tyrimas buvo nelengvas, nes  nusikaltėliai laikėsi itin griežtos konspiracijos, slaptumui užtikrinti taikė įvairius technologinius sprendimus, dažnai keisdavo nusikalstamoms veikoms vykdyti skirtus automobilius, telefoninio ryšio priemonėmis bendravo tik abstrakčiomis temomis.

Pareigūnų tyrimo objektas buvo  keturi asmenys, kurie, veikdami organizuotoje grupėje, vykdė apysunkius ir sunkius nusikaltimus nuosavybei, turtinėms teisėmis ir interesams. Tai yra, vykdė vagystes iš gyvenamųjų ir negyvenamųjų patalpų, o pavogtus daiktus realizavo, parduodami patys ar per kitus asmenis. Taigi naudojosi turtu, žinodami, jog jis gautas iš nusikalstamos veikos. Tarp jų padarytų nusikalstamų veikų – ir neteisėtas, neturint leidimo, dviejų šaunamųjų ginklų – pistoleto bei medžioklinio šautuvo, ir 8 šaudmenų laikymas. Trys grupės nariai įtariami įgiję ir laikę labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – kanapių. Šiaulių rajone  esančioje sodyboje pareigūnai  rado įtariamiesiems priklausantį labai didelį kiekį – 3 kg 557 g,  kanapių. 

Radviliškio rajono policijos komisariato tyrėjų tyrimas buvo nukreiptas prieš neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir jų platinimą Radviliškyje. Jiems pavyko nustatyti ne vieną tokias nusikalstamas veikas darantį asmenį  ir nutraukti jas, nustatyti didelį juos vartojusių  asmenų ratą.

Dar 2019 m. buvo gauta informacija, kad ne kartą teistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, plėšimą, viešosios tvarkos pažeidimus, vagystes ir kitas nusikalstamas veikas 50-metis radviliškietis pats vartoja, laiko ir  platina narkotines medžiagas. 

Paaiškėjo, kad jis yra lyderis tarp asmenų, aprūpinančių  miestą narkotinėmis medžiagomis.  Kuo mažesnis miestelis,  tuo daugiau nusikaltimus darančių asmenų pažįsta policijos pareigūnus ir yra itin atsargūs, todėl  juos sunkiau nustatyti ir sekti. Tačiau pareigūnų kruopštaus, kantraus ir profesionalaus darbo dėka pavyko nustatyti, kur  atsargus radviliškietis įsigydavo kvaišalus ir kas  veždavo jų pirkti  į kitus Lietuvos miestus, dažniausiai – Šiaulius.  Tyrėjai nustatė ir nuolat pas jį besilankančius, su juo glaudžiai susijusius, iš jo įsigyjančius ir kartu su juo vartojančius narkotines medžiagas asmenis.

Šio tyrimo metu buvo rasti ir  paimti įvairūs kiekiai narkotinių bei psichotropinių medžiagų, dėl neteisėto jų platinimo bendrininkų grupėje  sulaikyti keturi nusikalstamą veiką organizavę, tarpininkavę ir vykdę dalyviai.

Sulaikius juos, iniciatyvos  prekiauti narkotinėmis medžiagomis Radviliškyje ėmėsi mergina. Ji irgi buvo demaskuota ir patraukta baudžiamojon atsakomybėn. 

Tęsdami tyrimą, pareigūnai nustatė ir dar vieną narkotines medžiagas Radviliškyje platinusių  asmenų grupę. Pas juos buvo rasta narkotinės medžiagos – metamfetamino. Dviem jaunuoliams   dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti pareikšti įtarimai.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Nuoširdžiai džiaugsimės, kad šiais iššūkių kupinais 2020 metais įsiliesite į margą Spalvoto meduolio dieną ir kartu tęsime tradiciją VIRTUALIAI !

Avatar

Paskelbta

data

SPALVOTO MEDUOLIO DIENA – tai iniciatyva, suartinanti šeimą ir draugus, padedanti susitikti globotiniems vaikams ir būsimiems įtėviams, skatinanti globotinų vaikų savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi. SPALVOTO MEDUOLIO DIENA visoje Lietuvoje vyksta nuo 2008 metų. 

Šiemet tęsime tradiciją nuotoliniu būdu. Kepsime ir marginsime meduolius spalvotais cukraus glaistais, dalinsimės receptais, patarimais ir jaukiausiomis akimirkomis Spalvoto meduolio facebook paskyroje Spalvoto meduolio diena.

Renginio transliacijos su linkėjimais globotiniems vaikams iš bendruomenių namų, šeimynų, žinomų žmonių namų vyks nemokamai. Partneriams padedant, padovanosime ir pristatysime globotiniems vaikams SPALVOTO MEDUOLIO DIENOS meduolių marginimo rinkinius/ dirbtuvėles dovanų Kalėdoms.

Siunčiame trumpą sąrašą žingsnių – juos atlikus, šventė taps dar labiau visų mūsų:

  1. Iki gruodžio 5 d. 15 val. nufilmuokite neilgą, pageidautina iki 3 min. trukmės, vaizdo įrašą, kaip kepate, marginate ar dalinatės meduoliais  su savo bendruomene. Vaizdo siužete gali būti užfiksuotas tiek marginimo procesas, tiek rezultatas.
  2. Vaizdo įrašą užbaikite palinkėjimais visiems, šiemet dalyvaujantiems Spalvoto meduolio dienoje. Priminsime, kad šių metų Spalvoto meduolio dienos tikslas – džiaugtis bendryste.
  3. Atsiųskite savo vaizdo įrašą el. paštu renginiai@verslimama.lt. Jei vaizdo įrašas būtų per didelis siųsti tiesiogiai, maloniai prašome pasinaudoti nemokama perdavimo platforma wetransfer.com. Jūsų šeimos ar bendruomenės meduoliai ir linkėjimai gruodžio 4-5 dienomis bus paskelbti feisbuko paskyroje Spalvoto meduolio diena. 
  4. Apie tai kaip ketinate prisijungti praneškite užpildę anketą online iki gruodžio 3 d. https://docs.google.com/forms/d/1bknchdM7icThVhuQ2PxyWUtGhp4aO6URaCUl8epMDxQ/edit  (Pasitarimui – Donata 8 684/47824/)
  5. DALINKITĖS informacija apie savo dalyvavimą Spalvoto meduolio dienoje su savo bendruomenės, savivaldybės, rato žmonėmis pridėkite nukreipimą į SPALVOTO MEDUOLIO DIENOS Facebook paskyrą https://www.facebook.com/Spalvoto-meduolio-diena-121430321250655
  6. Vizualai yra čia:
https://drive.google.com/drive/folders/1JfHCHitrUNZYXJGAdoxQLvNvKtsysG-K?usp=sharing

DĖKUI UŽ DALYVAVIMĄ ir TRADICIJOS PUOSELĖJIMĄ.

Kartu su jumis 2019 metų renginys

Įvyko 18-oje Lietuvos miestų, 28-iose kepyklėlėse;

Savanoriavo 153 žmonės(iš jų – 42 globotini vaikai);

Meduolius margino vaikai iš 35 vaikų globa besirūpinančių įstaigų

(VGN, Šeimynos, Dienos centrai);

Renginys suteikė gerų emocijų DEŠIMTIMS TŪKSTANČIŲ ŽMONIŲ

ir buvo gerai matomas žiniasklaidoje.

SPALVOTO MEDUOLIO DIENA suartina šeimą ir draugus – tapkite jos dalimi!

Organizatoriai:

VŠĮ „GMM Projektai” | Violeta Masteikienė |Idėjos ir atlikimas

Mob. tel. +370 655 04777, el. paštas violeta@gmmagency.com

INICIATYVA NĖRA IR NETURI BŪTI SIEJAMA SU JOKIA POLITINE PARTIJA AR ATSKIRŲ ŽMONIŲ POLITINE VEIKLA, VIENA ĮMONE AR JOS VEIKLA.

INICIATYVOS TIKSLAS – APJUNGTI, SUARTINTI, ĮTRAUKTI.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Maisto ekspertė pataria: gudrybės, kaip pagardinti parduotuvėje įsigytus jau paruoštus kulinarijos gaminius?

Avatar

Paskelbta

data

Dėl karantino daugiausia laiko praleidžiame namuose, tačiau čia tenka ne tik užsiimti mėgstama veikla, bet ir dirbti nuotoliniu būdu. Tad ne visada norisi laisvą laiką praleisti virtuvėje. Skubantys žmonės keičia ir valgymo įpročius bei daug dažniau renkasi jau paruoštus kulinarijos gaminius. Anot Vilmos Juodkazienės, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertės, tereikia trupučio fantazijos, kad šie gaminiai virstų restoranams nenusileidžiančiais kulinariniais šedevrais.

„Įsigiję parduotuvėje jau paruoštus patiekalus pagardinkite mėgstamu garnyru, nepamirškite pasiruošti padažo – taip suteiksite namuose gaminto maisto prieskonį. Kulinarijos gaminiai ruošiami iš aukščiausios rūšies ingredientų, todėl jų skonis nenusileidžia su meile namie ar restorane pagamintiems patiekalams. Įsigiję kulinarijos gaminių ne tik sutaupysite laiko, kurį galėsite skirti šeimai, bet ir be ypatingų pastangų nustebinsite artimuosius išskirtiniais patiekalais“, – sako V. Juodkazienė.

Pasak maisto ekspertės, atšalus orams norisi grįžti prie vaikystėje pamėgto vadinamojo jaukaus maisto. Taip pat ir šventinis laikotarpis skatina ieškoti įmantresnių patiekalų, o laiko suktis virtuvėje lieka vis mažiau. Vis dėlto pasitelkus vaizduotę galima nesudėtingai praturtinti valgiaraštį.

Padažai ir garnyras – neatsiejama patiekalo dalis

V. Juodkazienė teigia, kad europiečių itin mėgstami padažai lietuvių neretai nepelnytai pamirštami. Tačiau padažas yra puiki galimybė atrasti vis naujų mėgstamo patiekalo poskonių. Be to, padažus nesudėtinga pasiruošti pagal mėgstamą skonį – pavyzdžiui, su grybais ar prieskoninėmis žolelėmis. „Dažnai kaip padažą žmonės renkasi grietinę, tačiau vos per kelias minutes galima sukurti gardų padažą. Žinoma, svarbu nepersistengti su ingredientais, kad padažas neužgožtų patiekalo, o kaip tik papildytų ir atskleistų skonius“, – pataria maisto ekspertė.

Ne mažiau svarbu paruošti ir garnyrą. Jis papildys pagrindinį patiekalą, suteiks ilgesnį sotumo jausmą. Taip pat garnyras – puikus būdas valgyti daugiau daržovių ir ypač pratinti jas valgyti vaikus, kurie kartais atsisako daržovių patiekalų. Daržovės itin naudingos virškinimui ir yra puikus skaidulų šaltinis, o sunkesniam maistui suteikia lengvumo.

Maisto ekspertė siūlo kelis paprastus būdus, kaip paruošti garnyrą ar padažą.

Kijevo kotletas su grietinėlės padaže troškintomis daržovėmis

Garnyrui Jums reikės:

šaldytų daržovių mišinio arba mėgstamų šviežių daržovių

30 g sviesto

žiupsnelio druskos

žiupsnelio pipirų

150 ml grietinėlės

Paruošimas:

Keptuvėje ištirpinkite sviestą ir sudėkite pasirinktas daržoves. Daržoves kelias minutes pakepinkite ant vidutinės ugnies. Joms suminkštėjus supilkite grietinėlę, įdėkite druskos, pipirų ir patroškinkite dar 5 minutes. Patiekalą galite pagardinti mėgstamomis prieskoninėmis žolelėmis.

Blyneliai su kumpiu ir sūriu grietinėlės ir pievagrybių padaže

Padažui Jums reikės:

300 ml grietinėlės

30 g sviesto

pievagrybių

svogūno

žiupsnelio druskos

žiupsnelio pipirų

Paruošimas:

Supjaustykite svogūną ir pievagrybius. Įkaitintoje keptuvėje ištirpdykite sviestą, tuomet ant vidutinės ugnies kelias minutes pakepinkite svogūną, jam įgavus auksinį atspalvį sudėkite pievagrybius ir juos taip pat pakepinkite kelias minutes. Pievagrybiams apkepus supilkite grietinėlę, sudėkite druską, pipirus ir padažą patroškinkite kelias minutes. Jeigu mėgstate, galite pagardinti šviežiais krapais.

Keptos vištienos šlaunelės su kuskuso ir fetos salotomis

Salotoms Jums reikės:

175 g kuskuso

250 ml vandens

1 vnt. agurko

saujos vynuoginių  pomidoriukų

2 valg. š. alyvuogių aliejaus

1 vnt. citrinos

270 g fetos sūrio

granatų sėklų

žiupsnelio druskos

žiupsnelio pipirų

Paruošimas:

Nedideliame puode užvirkite vandenį. Jam užvirus suberkite kuskusą ir įdėkite žiupsnelį druskos. Pamaišykite ir  išjunkite ugnį, puodą uždenkite dangčiu ir 10 min palikite pastovėti. Tuomet šaukštu pamaišykite išbrinkusias kuopas ir leiskite joms atvėsti. Kol kuskusas vėsta pasiruoškite daržoves. Nedideliais gabaliukais supjaustykite agurką ir pomidorus.

Į dubenį suberkite atvėsusį kuskusą, suberkite paruoštas daržoves. Viską apšlakstykite alyvuogių aliejumi, pagal skonį įspauskite citrinos sulčių. Salotas pagardinkite druska, pipirais, suberkite pjaustytą fetą. Viską gerai sumaišykite. Patiekalą galite pagardinti mėgstamais žalumynais ir granatų sėklomis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019