Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Gyventojai skundžiasi

Avatar

Paskelbta

data

Vis dažnesni nusiskundimai dėl poliklinikos darbo

Vis dažniau į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipiasi rajono gyventojai dėl prasto Radviliškio rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro arba  poliklinikos darbo. Kas lemia šios įstaigos darbo broką: ar nuolatinio vadovo nebuvimas, ar darbuotojų skaičiaus sumažėjimas, ar pasikeitusi pacientų priėmimo ir aptarnavimo tvarka? Turbūt visi šie trys faktoriai.

„Šiandien nėra nei vieno odontologo…“
Rugsėjo 14 d.  į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi mokinių tėvai. „Dukra nuėjo pasitikrinti dantų į polikliniką, nes ant sveikatos patikrinimo lapo reikia stomatologo parašo. Burnos higienistė dantis patikrino, tačiau pažymos išduoti negalėjo, nes nedirba nei vienas stomatologas ir nėra kam pasirašyti ant pažymos. Reikės laiką gaišti dar ir pirmadienį, kad pasiimtume pažymą jau su stomatologo parašu“,- skundėsi mama. Beje, poliklinikos vadovai dar neseniai gyrėsi, kad dirba net keturi stomatologai.
Radviliškio poliklinikos stomatologijos skyriaus registratūros darbuotoja patvirtino, kad paprastai tokios pažymos išduodamos tą pačią dieną, tačiau šiandien nedirba nei vienas stomatologas iš esamų keturių.
„Tokia situacija susiklostė todėl, kad viena stomatologė susilaužė koją, kitas pasiėmė vieną dieną atostogų, o dar du stomatologai yra važinėjantys ir dirba ne kiekvieną dieną. Pirmadienį stomatologai jau dirbs ir priiminės pacientus“,- sakė laikinai Radviliškio rajono poliklinikos direktoriaus pareigas einantis mero bendrapartietis, konservatorius  Aloyzas Juodis.
Pasak A. Juodžio, šiuo metu poliklinikoje netrūksta nei stomatologų, nei burnos higienistų – ši komanda yra visiškai suformuota ir patenkina poreikius.

Kodėl registratūroje trūksta darbuotojų?
Rajono gyventojai skundžiasi, kad  po pietų poliklinikos registratūroje nėra darbuotojų ir tenka ilgokai palaukti, o prisiskambinti – apskritai „misija neįmanoma“. Laikinasis poliklinikos vadovas paaiškino, jog taip yra todėl, kad poliklinikos registratūroje po pietų paliekama tik viena registratorė, kuri turi ir pacientus registruoti, ir telefonu atsiliepti, ir gydytojams į kabinetus nunešti pacientų korteles.

„Poliklinikos registratūroje situacija tikrai būna sudėtinga, gal buvo per daug darbuotojų atleista – per metus laiko buvo atleisti 29  darbuotojai. Šiuo metu  po pietų, nuo 17 iki 19 val., registratūroje dirba viena darbuotoja. Jeigu yra ekstra atvejis, ji turi nunešti gydytojui į kabinetą paciento kortelę, tai tuo metu prie langelio susidaro 2-3 žmonių eilė. Jeigu bus daugiau nesusipratimų, ieškosime dar vienos popietinės registratūros darbuotojos už 0,5 etato. Norisi, kad pacientai būtų patenkinti, bet kai popiet yra mažai ligonių, neracionalu registratūroje laikyti du žmones be darbo, juk turime išgyventi iš tų pačių pinigų“,-  sakė laikinasis poliklinikos direktorius A. Juodis, kuriam, atleidus 14 darbuotojų, tokie sprendimai apkarto.

Tikimės, kad situacija Radviliškio rajono poliklinikoje pagerės: ir danties skausmo kamuojami sulauks pagalbos, ir pas gydytoją galės užsiregistruoti nelaukdami eilėje kaip sovietiniais laikais prie maisto prekių parduotuvių. Gyventojų prašome netylėti – jeigu turite nusiskundimų, informuokite poliklinikos vadovus, o jeigu jie jūsų neišgirs, kreipkitės į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ verslininkams – už žemę mokės brangiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis dar nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. 
Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji  nemyli ir verslininkų
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje verslininkų reikalais rūpinosi tik  visuomeninio  komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai: Tarybos nariai G. Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami komercinės paskirties žemės  mokestį Radviliškio mieste bei rajone mažinti nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. Nei socialdemokratai, nei „darbiečiai“  dėl mokesčio pamažinimo verslininkams pasiūlymų Tarybai  svarstymui  nepateikė.
Šio pasiūlymo rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė  ir jis  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Radviliškio rajone verslininkai už turimus žemės sklypus mokės 0,8 proc. –  bene daugiausiai visame Šiaulių regione.

„Toks trumparegiškas  rajoną valdančiųjų – valstiečių ir konservatorių – požiūris į verslą tikrai nepadės į rajoną pritraukti daugiau investicijų bei sukurti daugiau darbo vietų. Verslininkai savo įmonių kūrimui pasirinks rajonus, kur mokestis už žemę mažesnis, pavyzdžiui, Šiaulių rajoną“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Beje, Radviliškio rajono meras A. Čepononis ūkiškumo galėtų pasimokyti iš Šiaulių rajono mero A. Bezaro, kuris, susitikęs su „Radviliškio krašto bendruomene“, trumpai pakomentavo šią situaciją: „Mūsų rajone labai  laukiami ir mylimi verslininkai, savivaldybėje stengiamės dokumentus jų įmonių įkūrimui sutvarkyti per trumpiausius terminus“.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, komercinės paskirties teritorijos žemės beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono verslininkai už žemę mokės 0,5 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – tik apie 0,5 proc.
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad verslininkams būtų nustatytas 0,8 proc. žemės  mokestis, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 0,8 proc. tarifą komercinės paskirties  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Jeigu rajono valdantieji neatsitokės ir nepradės labiau vertinti verslininkų, kurie kaip bitutės  suneša  didžiąją dalį lėšų į rajono biudžetą, iš kurių mokami atlyginimai biudžetininkams, vykdomos valdininkų mėgiamos statybos, biudžetininkams apie atlyginimų didėjimą teks tik pasvajoti.  Jei meras A. Čepononis su savo konservatoriais bei koalicijos partneriais „valstiečiais“  neatsitokės, tai jam dar ilgai reikės siuntinėti savo pavaduotoją M. Pauliuką po pasaulį, ieškant investuotojų, norinčių ateiti į Radviliškio rajoną.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019