Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Medžius šienaujantiems konservatoriams kelią pastojo krapai

Avatar

Paskelbta

data

Ąžuolus vertęs mero A. Čepononio konservatorių kirvis – bejėgis prieš krapus. Teismai niekais pavertė valdančiųjų užmojus sudoroti Radviliškio centre stovintį turgelį, kuriame moterytės prekiauja daržo gėrybėmis. Pastarosios rajono vadovams tapo neįveikiama kliūtimi siekiant „prasukti” eilinį ES milijonų „įsisavinimo” projektą.

„Kiaulę“ pakišo saviškis

Prieš porą metų valdančiųjų akys nukrypo į Radviliškio centre stovintį turgelį. Valdžios planuose jo vietoje jau burzgė buldozeriai, laidojantys solidžias sumas eurų. Tačiau iškilo nenumatyta kliūtis.

Paaiškėjo, kad valdantiesiems artimo radviliškiečio už grašius privatizuotas turgelis „nuplaukė”. Statiniai buvo parduoti. Ir ne bet kam, o dabartiniam Tarybos opozicijos atstovui, nepartiniam G. Lipnevičiui.

Daržovėmis prekiauja nemokamai

Tarybos narys G. Lipnevičius sako pats statybų turgelio vietoje neplanuojantis ir į ES paramas nepretenduojantis. Tuo labiau, kad turgelis jo vardu dar neįregistruotas, nors prašymai registruoti buvo pateikti.

„Nematau nieko blogo, kad žmonės čia atneša parduoti savo lysvėje užaugintus krapus ar salotas – prisiduria vieną kitą eurą, o radviliškiečiai turi galimybę pigiau įsigyti švariai užaugintų daržovių”, – teigia politikas. Mokestis už prekybą turgelyje nerenkamas.

Bandė „išrūkyti“ baudomis

Šaltinių teigimu, savivaldybės strategai siekia, kad turgelis grįžtų ankstesniam savininkui ar pačiai savivaldybei – tuomet būtų galima vykdyti planuojamas statybas. Su G. Lipnevičiumi  nei susitarsi, nei nupirksi. Tad pasitelktas „senas geras” metodas – išrūkyti rakštimi tapusį Tarybos narį ir daržovėmis prekiaujančias moteris.

Į kovą dėl turgelio pasiųsta „sunkioji artilerija“ – savivaldybės administracija. Valdininkai net suplukę vieną po kito kurpė protokolus, kurie į šipulius byrėjo teismuose, kurių per pastaruosius metus įvyko net penki.

„Absurdo spektaklis – turto mano vardu neregistruoja, o baudas rašo, nors žino, kad negaliu net lentos nudažyti, – stebisi Tarybos narys G. Lipnevičius, kurio manymu, savivaldybė košę užvirė vien tam, kad perimtų turtą. – Kaip kokiais devyniasdešimtaisiais, kai siautėjo banditai”.

Baudos –  „iš lubų”

Kaltinimas turi būti suformuotas aiškiai, kad asmuo galėtų gintis nuo kaltinimo”, – praėjusių metų pabaigoje konstatavo Šiaulių apylinkės teismas, kuriam G. Lipnevičius apskundė jam skirtą baudą.

820 eurų baudą savivaldybės administracija buvo skyrusi už tai, kad turgelio stoginės neva esančios netvarkingos.

Nors buvo klausiami ne kartą, valdininkai nesugebėjo paaiškinti, kuo gi pasireiškia jų įžvelgiamas  „netvarkingumas” ir kokiais kriterijais remiantis tai jie „nustatė”.

To valdininkai nesugebėjo paaiškinti ir teismams, kurių argumentai teisėjų neįtikino. Paaiškėjo, kad eilinį protokolą valdininkai surašė ne vadovaudamiesi Statybos įstatymu, o savo pačių sukurptomis taisyklėmis. Kitaip tariant, – nuraškę „nuo lubų”.

Tikrais griuvėsiais  nesirūpina

„Netoli savivaldybės stovi sudegęs, apgriuvęs namas, kuris tikrai kelia pavojų gyvybei. Tokių griuvėsių rajone yra ir daugiau, tačiau nei merui, nei jam pavaldiems tarnautojams jie nė motais. Manau, jų pradėtas karas skirtas tik tam, kad mane įbaugintų, priverstų atiduoti turgelį, kad galėtų toliau plauti milijonus”, – svarsto Tarybos narys G. Lipnevičius.

Politikas neabejoja, kad netrukus sulauks eilinio valdininkų surašyto protokolo, kurį teismas vėl atmes„Pralaimėjusi savivaldybė apmoka teismo išlaidas, tarnautojai priversti užsiiminėti niekais, užuot dirbę savo darbus. Tačiau mero kompanijai jų ambicijos svarbiau už mokesčių mokėtojų pinigus, kuriuos moka ne iš savo kišenės,”- įsitikinęs G. Lipnevičius.
(Bus daugiau)


Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019