Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Medžius šienaujantiems konservatoriams kelią pastojo krapai

Paskelbta

data

Ąžuolus vertęs mero A. Čepononio konservatorių kirvis – bejėgis prieš krapus. Teismai niekais pavertė valdančiųjų užmojus sudoroti Radviliškio centre stovintį turgelį, kuriame moterytės prekiauja daržo gėrybėmis. Pastarosios rajono vadovams tapo neįveikiama kliūtimi siekiant „prasukti” eilinį ES milijonų „įsisavinimo” projektą.

„Kiaulę“ pakišo saviškis

Prieš porą metų valdančiųjų akys nukrypo į Radviliškio centre stovintį turgelį. Valdžios planuose jo vietoje jau burzgė buldozeriai, laidojantys solidžias sumas eurų. Tačiau iškilo nenumatyta kliūtis.

Paaiškėjo, kad valdantiesiems artimo radviliškiečio už grašius privatizuotas turgelis „nuplaukė”. Statiniai buvo parduoti. Ir ne bet kam, o dabartiniam Tarybos opozicijos atstovui, nepartiniam G. Lipnevičiui.

Daržovėmis prekiauja nemokamai

Tarybos narys G. Lipnevičius sako pats statybų turgelio vietoje neplanuojantis ir į ES paramas nepretenduojantis. Tuo labiau, kad turgelis jo vardu dar neįregistruotas, nors prašymai registruoti buvo pateikti.

„Nematau nieko blogo, kad žmonės čia atneša parduoti savo lysvėje užaugintus krapus ar salotas – prisiduria vieną kitą eurą, o radviliškiečiai turi galimybę pigiau įsigyti švariai užaugintų daržovių”, – teigia politikas. Mokestis už prekybą turgelyje nerenkamas.

Bandė „išrūkyti“ baudomis

Šaltinių teigimu, savivaldybės strategai siekia, kad turgelis grįžtų ankstesniam savininkui ar pačiai savivaldybei – tuomet būtų galima vykdyti planuojamas statybas. Su G. Lipnevičiumi  nei susitarsi, nei nupirksi. Tad pasitelktas „senas geras” metodas – išrūkyti rakštimi tapusį Tarybos narį ir daržovėmis prekiaujančias moteris.

Į kovą dėl turgelio pasiųsta „sunkioji artilerija“ – savivaldybės administracija. Valdininkai net suplukę vieną po kito kurpė protokolus, kurie į šipulius byrėjo teismuose, kurių per pastaruosius metus įvyko net penki.

„Absurdo spektaklis – turto mano vardu neregistruoja, o baudas rašo, nors žino, kad negaliu net lentos nudažyti, – stebisi Tarybos narys G. Lipnevičius, kurio manymu, savivaldybė košę užvirė vien tam, kad perimtų turtą. – Kaip kokiais devyniasdešimtaisiais, kai siautėjo banditai”.

Baudos –  „iš lubų”

Kaltinimas turi būti suformuotas aiškiai, kad asmuo galėtų gintis nuo kaltinimo”, – praėjusių metų pabaigoje konstatavo Šiaulių apylinkės teismas, kuriam G. Lipnevičius apskundė jam skirtą baudą.

820 eurų baudą savivaldybės administracija buvo skyrusi už tai, kad turgelio stoginės neva esančios netvarkingos.

Nors buvo klausiami ne kartą, valdininkai nesugebėjo paaiškinti, kuo gi pasireiškia jų įžvelgiamas  „netvarkingumas” ir kokiais kriterijais remiantis tai jie „nustatė”.

To valdininkai nesugebėjo paaiškinti ir teismams, kurių argumentai teisėjų neįtikino. Paaiškėjo, kad eilinį protokolą valdininkai surašė ne vadovaudamiesi Statybos įstatymu, o savo pačių sukurptomis taisyklėmis. Kitaip tariant, – nuraškę „nuo lubų”.

Tikrais griuvėsiais  nesirūpina

„Netoli savivaldybės stovi sudegęs, apgriuvęs namas, kuris tikrai kelia pavojų gyvybei. Tokių griuvėsių rajone yra ir daugiau, tačiau nei merui, nei jam pavaldiems tarnautojams jie nė motais. Manau, jų pradėtas karas skirtas tik tam, kad mane įbaugintų, priverstų atiduoti turgelį, kad galėtų toliau plauti milijonus”, – svarsto Tarybos narys G. Lipnevičius.

Politikas neabejoja, kad netrukus sulauks eilinio valdininkų surašyto protokolo, kurį teismas vėl atmes„Pralaimėjusi savivaldybė apmoka teismo išlaidas, tarnautojai priversti užsiiminėti niekais, užuot dirbę savo darbus. Tačiau mero kompanijai jų ambicijos svarbiau už mokesčių mokėtojų pinigus, kuriuos moka ne iš savo kišenės,”- įsitikinęs G. Lipnevičius.
(Bus daugiau)


Jonas Petrikas

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Gavę rinkėjų pasitikėjimą, iškeitė jį į pasilakstymus

Paskelbta

data

Paskutiniu metu Seimo narys ir buvęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis kartu su dabartiniu meru Vytautu Simeliu dažniau matomi šventėse, bet ne savo darbo vietose. Nežinia, ar dirbti taip jau nuobodu, ar šventės – geresnė politinė reklama, kad Seimo nario ir savivaldybės vadovo tokie pasirinkimai. Senovės Romoje minia šaukė: „duonos ir žaidimų”, už paramą vadovams reikalaudami nemokamo maisto ir nemokamų pramogų, o Radviliškio krašto žmonių išrinkti atstovai, panašu, kad linksminasi patys.

Nelanko posėdžių

Neseniai per televizijos žinias rodytas vaizdo siužetas apie Seimo narius, nelankančius posėdžių. Prie „nepažangiųjų“ tautos atstovų – ir radviliškiečių rinktas konservatorius A. Čepononis. Nors šis Seimo narys buvo įsitikinęs, kad posėdžių nepraleido, patikrinus lankomumo statistiką, paaiškėjo, kad jis šiemet be pateisinamos priežasties praleido net keturis posėdžius. Kur buvo ir kodėl nedalyvavo posėdžiuose, filmuojant televizijos siužetą, A. Čepononis paaiškinti negalėjo. Kodėl neatvyksta į darbą, Seimo nario klausėme ir mes. Radviliškio krašto žmonių išrinktas atstovas informavo, kad į posėdžius neatvyko dėl neva svarbių asmeninių priežasčių.

Siūlė mažinti atlyginimą

Šiuo metu Seimo nariai gali praleisti kiek tik nori posėdžių – jokios sankcijos negresia. Dėl Seimo narių, kurie posėdžius iškeičia į poilsį egzotiškose šalyse ar asmeninius reikalus, bandyta priimti įstatymą, kad posėdžio dieną neatvykus į darbą, Seimo nario alga mažėtų 200 eurų. Dabar eilinio Seimo nario alga – apie 2100 eur „į rankas“. Nors yra praleidžiančių kas ketvirtą posėdį, patys Seimo nariai tokį įstatymą atmetė. Tai buvo padaryta daugiausia yA. Čepononio kolegų konservatorių bei liberalų balsais.

Švenčių nepraleidžia

Panašu, kad ir dabartinis Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis mėgsta švęsti šventes, nes nė vienos jų nepraleidžia. Gavęs rinkėjų pasitikėjimą, rajono vadovas iškeitė jį į lakstymą po rajoną. Štai rugsėjo 22 d. meras dalyvavo parodos atidaryme, po to – Baltų vienybės dienos minėjime, dar vėliau – projekte „Visa Lietuva šoka“. Penktadienį jis – renginyje Pakalniškių seniūnijoje, šeštadienį – jau renginyje Šeduvoje ir dainų šventėje Butėnuose, o sekmadienį – jau šventėje Rokoniuose. Panašiu ritmu gyvena ir savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė ir jos pavaduotojas Justinas Pranys, į savo darbotvarkes įsirašę dainų šventę bei renginį Šeduvoje.

Apsilankymai renginiuose pažymimi nuotraukomis

Savivaldybės interneto svetainėje gausu V. Simelio ir J. Margaitienės nuotraukų iš įvairiausių rajono renginių. Dažnu atveju iš trijų prie naujienų pranešimų įdėtų nuotraukų dvi – būtinai su V. Simelio atvaizdu. Kuklumas naujajam merui yra visiškai svetimas. Rekordas – netgi šešios „kuklaus“ mero nuotraukos, iliustruojančios vieną savivaldybės naujieną. Rugsėjo 1-osios šventėje jis užfiksuotas sėdintis kartu su posėdžius praleidinėjančiu Seimo nariu A. Čepononiu. Beje, šventiniuose renginiuose jie matomi kartu itin dažnai.  

Ar dėl Seimo nario ir mero dažnų apsilankymų šokiuose, dainų festivaliuose bei kitokiuose pasilinksminimuose nenukenčia gebėjimas rūpintis realiomis gyventojų problemomis, paliekame spręsti jums, gerbiami mūsų skaitytojai, bet kol kas iš „išrinktųjų“ naujų pasiūlymų nesigirdi bei kyla klausimas, kas yra tikrasis vadovas.

Monika Ilgauskytė

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi