Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Gyventojai moka už politikų avantiūras

Avatar

Paskelbta

data

Rekonstrukcijos laukianti Miško gatvės dalis

 

Radviliškio Miško gatvės gyventojai vieni iš pirmųjų pajuto rajono politikų avantiūros kainą. Pernai pradžiuginusi gatvės rekonstrukcija nutraukta, nes gatvės remontui skirti pinigai „permetami” centrinei Radviliškio aikštei. Kadangi projektus rengiantys politikai neskaičiuoja ir blaškosi, nukentės ne tik Miško gatvės, bet ir kiti rajono gyventojai.

Graži – tik pradžia

Radviliškio Miško gatvės gyventojai ilgai laukė, kol jų, duobių duobelių pilna gatvė bus išasfaltuota. Laukė, laukė ir… sulaukė! Bent jau taip atrodė. Apsidžiaugė žmonės – darbai vyksta, mašinos burzgia, galės gražia gatve greičiau grįžti namo.

Tačiau vieną dieną, džiugesį pakeitė nerimas – darbai sustojo. Žvalgėsi gyventojai ir nesuprato, kodėl darbo technika išvyksta iš dar nebaigtos asfaltuoti gatvės. Kai kurie galvojo, kad netrukus darbai tęsis toliau, kiti džiaugėsi, kad jiems asfalto užteko, o treti nesuprato, ką blogo padarė, kad liko be asfaltuotos gatvės.

Visokių kalbų girdėjosi dėl neužbaigto darbo. Populiariausia versija ta, kad pinigai, skirti gatvės remontui, nukeliavo į parko kalniuko tvarkymą. Tiesa, tai tik gandas, tačiau yra žmonių, labai linkusių juo tikėti. Juoba, kad rajono valdžia nesiteikė paaiškinti, kas nutiko.

Pinigai – po savivaldybės langais

Gyventojai skundžiasi, kad savivaldybėje nėra nė vienos galvos, kuriai rūpėtų jų bėdos. Jų gatvės remontas nebaigtas, tačiau pradėta centrinės aikštės rekonstrukcija. Vadinasi, rajono valdžia nuo vieno nebaigto darbo skuba prie kito?

Gyventojų nuogąstavimus patvirtina Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas.

„Pasakyti, kada bus baigta Miško gatvės rekonstrukcija negaliu, galiu tik prognozuoti – jeigu Kelių direkcija atiduos pinigus, – tai šiemet ar kitais metais. Bet, kadangi pradėta centrinės aikštės rekonstrukcija ir gatvių aplink ją rekonstrukcija, pirmenybė skiriama joms, tad kažkur sumažinamos lėšos – šiuo atveju Miško gatvei. Jos rekonstrukcijai reikia nedaug apie 150 tūkst. eurų”, – atsakydamas į redakcijos klausimą teigė Statybos skyriaus vedėjas.

Kitaip tariant, gatvės remontui skirtais pinigais bus gražinama po savivaldybės politikų ir klerkų langais plytinti aikštė, o gyventojai ir toliau springs dulkėmis. Tačiau Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas nutylėjo kelias svarbias aplinkybes.

Į pažeidimus nesigilina

Gatvių, aikščių ir kitus projektus tvirtina rajono Taryba – politikai. Sprendimų projektuose privaloma ne tik įvardyti darbų kainas, bet ir tai, iš kur bus gaunamos lėšos projektams įgyvendinti. Nepaisant to, savivaldybės administracija suskubo skelbti centrinės Radviliškio aikštės rekonstrukcijos projektą, neturėdama tam pinigų.

Kodėl darbai pradėti neturint pinigų, rajono tarybos posėdyje mero klausė politikai, tačiau išgirdę mero Antano Čepononio atsakymą „patys balsavote”, nebedrįso gilintis į įstatymų pažeidimus. Tyli ir savivaldybės kontrolieriai.

Kenčia gyventojai

Kol politikai ir kontrolieriai tyli, kenčia gyventojai. Sprendžiant iš savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo G. Vičo atsakymo, Miško gatvė – ne vienintelė, kurios remontui skirtais pinigais bus įgyvendinamos ambicijos pagražinti aikštę po savivaldybės langais. Todėl mokančių už politikų ir tarnautojų klaidas tik daugės.

“Radviliškio krašto “informacija

 

Rekonstrukcijos laukianti Miško gatvės dalis Rekonstrukcijos laukianti Miško gatvės dalis

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi