Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Gyventojai moka už politikų avantiūras

Avatar

Paskelbta

data

Rekonstrukcijos laukianti Miško gatvės dalis

 

Radviliškio Miško gatvės gyventojai vieni iš pirmųjų pajuto rajono politikų avantiūros kainą. Pernai pradžiuginusi gatvės rekonstrukcija nutraukta, nes gatvės remontui skirti pinigai „permetami” centrinei Radviliškio aikštei. Kadangi projektus rengiantys politikai neskaičiuoja ir blaškosi, nukentės ne tik Miško gatvės, bet ir kiti rajono gyventojai.

Graži – tik pradžia

Radviliškio Miško gatvės gyventojai ilgai laukė, kol jų, duobių duobelių pilna gatvė bus išasfaltuota. Laukė, laukė ir… sulaukė! Bent jau taip atrodė. Apsidžiaugė žmonės – darbai vyksta, mašinos burzgia, galės gražia gatve greičiau grįžti namo.

Tačiau vieną dieną, džiugesį pakeitė nerimas – darbai sustojo. Žvalgėsi gyventojai ir nesuprato, kodėl darbo technika išvyksta iš dar nebaigtos asfaltuoti gatvės. Kai kurie galvojo, kad netrukus darbai tęsis toliau, kiti džiaugėsi, kad jiems asfalto užteko, o treti nesuprato, ką blogo padarė, kad liko be asfaltuotos gatvės.

Visokių kalbų girdėjosi dėl neužbaigto darbo. Populiariausia versija ta, kad pinigai, skirti gatvės remontui, nukeliavo į parko kalniuko tvarkymą. Tiesa, tai tik gandas, tačiau yra žmonių, labai linkusių juo tikėti. Juoba, kad rajono valdžia nesiteikė paaiškinti, kas nutiko.

Pinigai – po savivaldybės langais

Gyventojai skundžiasi, kad savivaldybėje nėra nė vienos galvos, kuriai rūpėtų jų bėdos. Jų gatvės remontas nebaigtas, tačiau pradėta centrinės aikštės rekonstrukcija. Vadinasi, rajono valdžia nuo vieno nebaigto darbo skuba prie kito?

Gyventojų nuogąstavimus patvirtina Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas.

„Pasakyti, kada bus baigta Miško gatvės rekonstrukcija negaliu, galiu tik prognozuoti – jeigu Kelių direkcija atiduos pinigus, – tai šiemet ar kitais metais. Bet, kadangi pradėta centrinės aikštės rekonstrukcija ir gatvių aplink ją rekonstrukcija, pirmenybė skiriama joms, tad kažkur sumažinamos lėšos – šiuo atveju Miško gatvei. Jos rekonstrukcijai reikia nedaug apie 150 tūkst. eurų”, – atsakydamas į redakcijos klausimą teigė Statybos skyriaus vedėjas.

Kitaip tariant, gatvės remontui skirtais pinigais bus gražinama po savivaldybės politikų ir klerkų langais plytinti aikštė, o gyventojai ir toliau springs dulkėmis. Tačiau Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas nutylėjo kelias svarbias aplinkybes.

Į pažeidimus nesigilina

Gatvių, aikščių ir kitus projektus tvirtina rajono Taryba – politikai. Sprendimų projektuose privaloma ne tik įvardyti darbų kainas, bet ir tai, iš kur bus gaunamos lėšos projektams įgyvendinti. Nepaisant to, savivaldybės administracija suskubo skelbti centrinės Radviliškio aikštės rekonstrukcijos projektą, neturėdama tam pinigų.

Kodėl darbai pradėti neturint pinigų, rajono tarybos posėdyje mero klausė politikai, tačiau išgirdę mero Antano Čepononio atsakymą „patys balsavote”, nebedrįso gilintis į įstatymų pažeidimus. Tyli ir savivaldybės kontrolieriai.

Kenčia gyventojai

Kol politikai ir kontrolieriai tyli, kenčia gyventojai. Sprendžiant iš savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo G. Vičo atsakymo, Miško gatvė – ne vienintelė, kurios remontui skirtais pinigais bus įgyvendinamos ambicijos pagražinti aikštę po savivaldybės langais. Todėl mokančių už politikų ir tarnautojų klaidas tik daugės.

“Radviliškio krašto “informacija

 

Rekonstrukcijos laukianti Miško gatvės dalis Rekonstrukcijos laukianti Miško gatvės dalis

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019