Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Gyventojai moka už politikų avantiūras

Paskelbta

data

Rekonstrukcijos laukianti Miško gatvės dalis

 

Radviliškio Miško gatvės gyventojai vieni iš pirmųjų pajuto rajono politikų avantiūros kainą. Pernai pradžiuginusi gatvės rekonstrukcija nutraukta, nes gatvės remontui skirti pinigai „permetami” centrinei Radviliškio aikštei. Kadangi projektus rengiantys politikai neskaičiuoja ir blaškosi, nukentės ne tik Miško gatvės, bet ir kiti rajono gyventojai.

Graži – tik pradžia

Radviliškio Miško gatvės gyventojai ilgai laukė, kol jų, duobių duobelių pilna gatvė bus išasfaltuota. Laukė, laukė ir… sulaukė! Bent jau taip atrodė. Apsidžiaugė žmonės – darbai vyksta, mašinos burzgia, galės gražia gatve greičiau grįžti namo.

Tačiau vieną dieną, džiugesį pakeitė nerimas – darbai sustojo. Žvalgėsi gyventojai ir nesuprato, kodėl darbo technika išvyksta iš dar nebaigtos asfaltuoti gatvės. Kai kurie galvojo, kad netrukus darbai tęsis toliau, kiti džiaugėsi, kad jiems asfalto užteko, o treti nesuprato, ką blogo padarė, kad liko be asfaltuotos gatvės.

Visokių kalbų girdėjosi dėl neužbaigto darbo. Populiariausia versija ta, kad pinigai, skirti gatvės remontui, nukeliavo į parko kalniuko tvarkymą. Tiesa, tai tik gandas, tačiau yra žmonių, labai linkusių juo tikėti. Juoba, kad rajono valdžia nesiteikė paaiškinti, kas nutiko.

Pinigai – po savivaldybės langais

Gyventojai skundžiasi, kad savivaldybėje nėra nė vienos galvos, kuriai rūpėtų jų bėdos. Jų gatvės remontas nebaigtas, tačiau pradėta centrinės aikštės rekonstrukcija. Vadinasi, rajono valdžia nuo vieno nebaigto darbo skuba prie kito?

Gyventojų nuogąstavimus patvirtina Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas.

„Pasakyti, kada bus baigta Miško gatvės rekonstrukcija negaliu, galiu tik prognozuoti – jeigu Kelių direkcija atiduos pinigus, – tai šiemet ar kitais metais. Bet, kadangi pradėta centrinės aikštės rekonstrukcija ir gatvių aplink ją rekonstrukcija, pirmenybė skiriama joms, tad kažkur sumažinamos lėšos – šiuo atveju Miško gatvei. Jos rekonstrukcijai reikia nedaug apie 150 tūkst. eurų”, – atsakydamas į redakcijos klausimą teigė Statybos skyriaus vedėjas.

Kitaip tariant, gatvės remontui skirtais pinigais bus gražinama po savivaldybės politikų ir klerkų langais plytinti aikštė, o gyventojai ir toliau springs dulkėmis. Tačiau Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas nutylėjo kelias svarbias aplinkybes.

Į pažeidimus nesigilina

Gatvių, aikščių ir kitus projektus tvirtina rajono Taryba – politikai. Sprendimų projektuose privaloma ne tik įvardyti darbų kainas, bet ir tai, iš kur bus gaunamos lėšos projektams įgyvendinti. Nepaisant to, savivaldybės administracija suskubo skelbti centrinės Radviliškio aikštės rekonstrukcijos projektą, neturėdama tam pinigų.

Kodėl darbai pradėti neturint pinigų, rajono tarybos posėdyje mero klausė politikai, tačiau išgirdę mero Antano Čepononio atsakymą „patys balsavote”, nebedrįso gilintis į įstatymų pažeidimus. Tyli ir savivaldybės kontrolieriai.

Kenčia gyventojai

Kol politikai ir kontrolieriai tyli, kenčia gyventojai. Sprendžiant iš savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo G. Vičo atsakymo, Miško gatvė – ne vienintelė, kurios remontui skirtais pinigais bus įgyvendinamos ambicijos pagražinti aikštę po savivaldybės langais. Todėl mokančių už politikų ir tarnautojų klaidas tik daugės.

“Radviliškio krašto “informacija

 

Rekonstrukcijos laukianti Miško gatvės dalis Rekonstrukcijos laukianti Miško gatvės dalis

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pėdkelnių etiketas – ką vertėtų žinoti

Paskelbta

data

Skelbia

Pėdkelnės yra viena iš aprangos detalių, kuri suteikia ne tik praktiškumo, bet ir ryškumo stiliuje. Jų gausa leidžia pasirinkti nuo pačių ploniausių iki pačių storiausių, nuo blankiausių iki ryškiausių, o tai suteikia galimybę atsiskleisti savitam jūsų stiliui. Nesvarbu, koks sezonas bebūtų, šaltasis ar šiltasis – pėdkelnės yra dėvimos bei pritaikomos.

Pirmasis signalas – medžiaga

Labai svarbu yra pasirinkti tinkamą ir patinkančią pėdkelnių medžiagą. Žinoma, tai priklauso nuo metų laikų, kadangi šaltuoju laikotarpiu yra dėvimos storesnės ir tamsesnės pėdkelnės, o šiltuoju – plonesnės ir šviesesnės. Kai už lango siautėja žvarbūs orai, nepakenktų mūvėti vilnones ar medvilnines pėdkelnes, kurių asortimento netrūksta Tavo Patogumui internetinėje parduotuvėje. Vilnonės pėdkelnės gali šiek tiek kutenti ir dirginti jūsų odą, tačiau prie šio jausmo greitai priprantama. Taip pat yra įvairiausių pluoštų, kurie vizualiai atrodo plonyčiai ir sudaro plonų pėdkelnių vaizdą, tačiau dėl savo specifinės funkcijos ne tik gražiai atrodo, bet ir išlaiko šilumą šaltuoju laikotarpiu. 

Svarbu atkreipti dėmesį į tai koks metų laikas ar koks oras vyrauja būtent tą dieną, kadangi per tamsios ir storos pėdkelnės šiltuoju laikotarpiu gali vizualiai ne estetiškai atrodyti, bet ir kelti diskomfortą. Taip pat ir atvirkščiai, jeigu žiemos metu dėvima plonos, jokių specifinių pluoštų neturinčios pėdkelnės vizualiai vers atkreipti pašalinių dėmesį į paraudusias nuo šalčio kojas bei vers dar ir drebėti iš šalčio.

Ar yra griežtos taisyklės, kada mūvėti juodas, o kada – kūno spalvos pėdkelnes?

Daugumai jau žinomas faktas: jeigu renkatės šviesius, lengvai krentančius drabužius, pėdkelnės turėtų būti kūno spalvos ar net šviesesnės. Tačiau avalynei taikoma viena išimtis: jeigu turite juodus batelius, šviesių pėdkelnių derinys yra tinkamas. Bet tik nesuklyskite – atvirkštinis variantas yra kitoks. Derinti šviesius batelius prie juodų pėdkelnių būtų ne koks stiliaus pavyzdys.

Kūno spalvos pėdkelnės dažniausiai yra dėvimos šiltuoju laikotarpiu. Taigi, kai tik prasideda šiltasis sezonas labai svarbu išsirinkti pėdkelnes pagal savo kūno spalvą. Jos negali būti per tamsios, oranžinės ar rudos. Taip pat ir besibaigiantiems šiltiesiems orams – jeigu kūnas yra įdegęs, nesirinkite per daug šviesių nei jūsų oda ar baltų pėdkelnių, nes tai sudarys didžiulį kontrastą tarp jūsų kūno viršaus ir apačios.

Na, o juodų pėdkelnių ir juodų pėdkelnių derinys – super! Jis suteikia stiliui klasiškumo bei ilgina kojas. 

Galvos skausmas: 20, 50 ar 100 denų???

Plonesnės pėdkelnės visada atrodys elegantiškesnės bei formalesnės. Vienas iš pavyzdžių yra toks: jeigu darbe mūvime 20 denų pėdkelnes, tai į vakarėlį galime įžengti ir su 15 denų pėdkelnėmis.

Na, o jeigu darbe nėra griežto aprangos protokolo, galima mūvėti ir storesnes pėdkelnes. Žinoma, tai jau labai priklauso nuo tos dienos įvaizdžio: jeigu dėvite tą dieną storesnę suknelę ar sijoną, tuomet neprašausite ir pasirinkdama storesnes pėdkelnes. Jos ne tik gražiai atrodys, bet ir šildys jūsų kojas.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi