Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Šiaulių regiono verslininkai susitiko su Seimo pirmininku

Paskelbta

data

Šiaulių rajono savivaldybėje su regiono verslininkais, žemės ūkio bendrovių vadovais susitikęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sulaukė nemažai klausimų dėl verslo politikos, žemės vertinimo įstatymo, regiono politikos. Tačiau labiausia visus domino klausimas apie mokestį už išvežamas atliekas.
Skaičiavime – neaiškumai

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos viceprezidentas Vidmantas Japertas sakė, kad dabar siūlomas dvinaris atliekų išvežimo mokestis neaišku kaip yra skaičiuojamas.

„Keičiantis valdžiai, valdininkai dažnai papiktnaudžiauja priiminėdami įvairius sprendimus. Taip atsitiko ir su atliekų mokesčiu, nes jame įvelta begalės klaidų. Aplinkos ministerija pradeda apmokestinti sandėlius, nors jame dirba vienas žmogus, gamybos aptalpas, fermas. Jei tik tokių būtų, apmokestintų ir modernias gamyklas, kuriose nedirba nė vienas žmogus, o gamyba be atliekų. Kalbama , kad gyventojams atliekų išvežimas brangs 20 procentų, o tuo metu verslui didėja daug daugiau“, – sakė V. Japertas.

Jis užsiminė, jog kai kurie ministerijų valdininkų paruošti sprendimai rodo, kad valdininkai sėdi ne savo vietose ir apie rengiamus įstatymus nieko nenutuokia.

„Jie apmokestina atliekas pagal patalpų plotą, o ne pagal žmones. 5000 kvadratinių metrų plotas apmokestinamas taip tarsi ten dirbtų 5000 darbuotojų“, – sakė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.

Jam pritarė ir Ginkūnų agrofirmos vadovas Arūnas Grubliauskas, kuris sakė, jog panašu, kad įstatymą ruošė kažkokie studentai, kurie neaišku nuo kur nusirašė.

Sutiko su verslininkų nuomone

Atsakydamas į šį klausimą, Seimo pirmininkas užsiminė apie Seimui pateiktą Dirvožemio tyrimo įstatymą.

„Pats ruošiau šio įstatymo projektą, tačiau po to, kai jis buvo pateiktas ministerijos, pastebėjau įrašytus du punktus, su kuriais negaliu sutikti. Todėl komitetuose pasiūliau nepritarti, o grąžinti taisymui. Panašu, kad taip galėjo atsitikti ir su atliekų tvarkymo įstatymu. Kauno rajone buvo pastatytas didžiulis atliekų rūšiavimo fabrikas, kuris visiškai neveikia. Švedai rūšiuoja septynias rūšis (penkis konteinerius turi pas save, o dvejas atliekas kažkur išveža. Tokie rūšiavimo fabrikai buvo pastatyti už ES lėšas, todėl, jei neleisim jiems išgyventi penkerių metų, teks grąžinti europines lėšas. ES davė milijardą litų atliekų sutvarkymui, o jis buvo išleistas tam, kad išleistumėm“, – aiškino Seimo pirmininkas.

Jis pritarė verslininkų nuomonei, kad kai kurie valdininkai sėdi ne savo vietose.

Apie atliekų tvarkymo mokestį pabandęs kalbėti Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupės narys Vitalijus Gailius užsiminė, jog kraštiečiai parlamentarai kreipėsi į Vyriausybę, prašydami pateikti išvadas dėl nutarimo apie vietinės rinkliavos už komunalines atliekas pakeitimą.

„Kai tik turėsim Vyriausybės ir Aplinkos ministerijos atsakymus, teiksim pasiūlymus“, – sakė jis ir užsimine, jog nutarimo galiojimas gali būti ir sustabdytas.

Klausimų ir pasiūlymų netrūko

Susitikime su Seimo pirmininku V. Pranckiečiu ir Seimo pirmininko pirmąja pavaduotoja Rima Baškiene verslo atstovai teiravosi ir apie Investicijų įstatymą, regionų politiką, aukštojo mokslo reformą.

Šiaulių Tarybos narys, skulptorius Gintautas Lukošaitis, siūlė Seimo Ekonomikos komitetui atkreipti dėmesį į galimai vasarą pasirodysiantį įstatymo projektą dėl komercinių sandorių savivaldoj uždraudimo.
„Nepatvirtinto įstatymo dėl vidinių sandorių savivaldoj uždraudimo ir atmesto Prezidentės veto šalininkai taip dar kartą bandys pervažiuoti tanku per savivaldą“, – teikė G. Lukošaitis.

Lankydamasis Šiauliuose Seimo pirmininkas taip pat suistiko su šiaulių rajono medikkų atstovais bei regiono bendruomenėmis.

Problemos žinomos

Susitikime su Seimo pirmininku dalyvavo ir Radviliškio verslininkų asociacijos prezidentas Gediminas Lipnevičius.

Pasak jo, problemos, kurias išsakė regiono verslininkai Seimo pirmininkui, gerai žinomos.
„Radviliškio verslininkai taip pat susidūrė su mokesčio už atliekas problema. Verslininkai apkraunami mokesčiais, kurie nelabai realūs. Kaip galima apmokestinti sandėlius ar verslininkų turimas nenaudojamas patalpas pagal plotą, jeigu jose nevyksta jokia gamyba, o sandėliuose dirba po vieną ar du žmones. Ypač tai pajus smulkieji verslininkai ar ūkininkai“, – sakė asociacijos prezidentas.
Pasak jo, kažkada valdininkų buvo iššvaistyta europinė parama, todėl dabar keliami atliekų išvežimo mokesčiai.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

 

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

10 svarbiausių daiginimo taisyklių

Paskelbta

data

Skelbia

Įvairių augalų daiginimas bus gerokai sklandesnis ir efektyvesnis, jei laikysitės svarbiausių daiginimo taisyklių. Nors dauguma jų atrodo labai elementarios, tačiau nesilaikant svarbiausių taisyklių sėklos gali taip ir nesudygti… Kad taip nenutiktų, pasinaudokite naudingais patarimais, kurie garantuos kur kas didesnį pasisekimą.

Pasirūpinkite tinkama daiginimo terpe

Pirmiausia vertėtų pasirūpinti, kad sėklos būtų daiginamos tam tinkamoje terpėje. Puikiu pasirinkimu gali būti specialios sėklų daigyklos, kurios gali būti labai įvairios. Pačios paprasčiausios yra plastikinės daigyklos, kurios nereikalauja didelių investicijų. Kai kurios plastikinės daigyklos taip pat turi ir plastikinius skaidrius dangtelius, kurie padeda palaikyti optimalią drėgmę ir tinkamą temperatūrą. Taip pat gali praversti ir elektrinės šildomos daigyklos arba daigyklos su lempomis: tokie įrenginiai puikiai tinka prieskoninių žolelių auginimui, lepių augalų daiginimui, ir t.t. Nors tokios daigyklos kainuoja brangiau, tačiau jos gali užtikrinti gerokai paprastesnį sėklų daiginimą net ir tada, kai dienos yra trumpos ir tamsios.

Daigyklas papildykite durpėmis

Durpės gali užtikrinti greitesnį ir efektyvesnį sėklų dygimą, todėl rekomenduojama kiekvieną daigyklos skylutę pripildyti durpėmis. Kai tai atliksite, durpes apipurkškite vandeniu, o prieš sodinimą durpes švelniai sulyginkite.

Atsargiai sėkite sėklas

Jei sėklas bersite tiesiai iš pakelio, tikėtina, kad sėklų paprasčiausiai „padauginsite“. Kad taip nenutiktų, sėklas sėkite pirštais – pasirūpinkite, kad jos būtų beriamos rekomenduojamu atstumu.

Sėklas užberkite durpėmis

Kai sėklos jau bus pasėtos, jas užberkite nedideliu durpių sluoksniu (durpių sluoksnis turi priklausyti nuo sėklų storio).

Apipurkškite vandeniu

Pasėtoms sėkloms reikia gauti pakankamai drėgmės, todėl viršutinį durpių sluoksnį apipurkškite vandeniu ir uždenkite skaidriu dangteliu.

Parinkite tinkamą vietą

Nors daigyklos dažniausiai yra laikomos ant palangių, tačiau tai ne visada yra pati tinkamiausia vieta. Sėklos sudygs greičiau, jei daigyklas laikysite tokioje vietoje, kur yra pakankamai šviesu, ir augalai gali mėgautis saulės spinduliais (žinoma, vertėtų vengti tiesioginių saulės spindulių). Jei ant palangės yra pernelyg vėsu, tokiu atveju gelbsti šildomos daigyklos, kurios garantuoja spartesnį sėklų dygimą.

Pasirūpinkite ventiliacija

Kai sėklos jau bus sudygusios, atverkite ant dangtelių esančias ventiliacijos angas. Šiuo laikotarpiu reikalingas drėgmės kiekis turi būti mažesnis nei anksčiau.

Praretinkite daigus

Ne visi daigai bus pakankamai tvirti, be to, kai kurie jų bus sudygę per tankiai. Nors kartais yra vengiama juos praretinti, tačiau nėra jokio reikalo taip elgtis. Išraukite silpnesnius daigus ir praretinkite per tankiai sudygusius daigus, nes tik tuomet daigai išaugs pakankamai tvirti.

Laiku persodinkite

Kai daigai jau bus šiek tiek ūgtelėję, juos turėsite persodinti į atskirus vazonėlius ar į didesnes daigyklas. Puikiu pasirinkimu gali būti ekologiški, greitai suyrantys vazonėliai, kurių gamybos metu nėra naudojamas plastikas. Rinkdamiesi tokius vazonėlius prisidėsite prie aplinkos tausojimo.

Neskubėkite sodinukų išnešti į lauką

Paaugusiems daigams dar reikia šiek tiek užsigrūdinti, ir tik tuomet jie gali būti sodinami lauke. Jauni augalai yra labai jautrūs šalčiui, todėl visada svarbu stebėti oro temperatūrą lauke, ir tik tada, kuomet orai yra pakankamai šilti, paūgėjusius daigus galite persodinti į daržą ar šiltnamį.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi