Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Šiaulių regiono verslininkai susitiko su Seimo pirmininku

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių rajono savivaldybėje su regiono verslininkais, žemės ūkio bendrovių vadovais susitikęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sulaukė nemažai klausimų dėl verslo politikos, žemės vertinimo įstatymo, regiono politikos. Tačiau labiausia visus domino klausimas apie mokestį už išvežamas atliekas.
Skaičiavime – neaiškumai

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos viceprezidentas Vidmantas Japertas sakė, kad dabar siūlomas dvinaris atliekų išvežimo mokestis neaišku kaip yra skaičiuojamas.

„Keičiantis valdžiai, valdininkai dažnai papiktnaudžiauja priiminėdami įvairius sprendimus. Taip atsitiko ir su atliekų mokesčiu, nes jame įvelta begalės klaidų. Aplinkos ministerija pradeda apmokestinti sandėlius, nors jame dirba vienas žmogus, gamybos aptalpas, fermas. Jei tik tokių būtų, apmokestintų ir modernias gamyklas, kuriose nedirba nė vienas žmogus, o gamyba be atliekų. Kalbama , kad gyventojams atliekų išvežimas brangs 20 procentų, o tuo metu verslui didėja daug daugiau“, – sakė V. Japertas.

Jis užsiminė, jog kai kurie ministerijų valdininkų paruošti sprendimai rodo, kad valdininkai sėdi ne savo vietose ir apie rengiamus įstatymus nieko nenutuokia.

„Jie apmokestina atliekas pagal patalpų plotą, o ne pagal žmones. 5000 kvadratinių metrų plotas apmokestinamas taip tarsi ten dirbtų 5000 darbuotojų“, – sakė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.

Jam pritarė ir Ginkūnų agrofirmos vadovas Arūnas Grubliauskas, kuris sakė, jog panašu, kad įstatymą ruošė kažkokie studentai, kurie neaišku nuo kur nusirašė.

Sutiko su verslininkų nuomone

Atsakydamas į šį klausimą, Seimo pirmininkas užsiminė apie Seimui pateiktą Dirvožemio tyrimo įstatymą.

„Pats ruošiau šio įstatymo projektą, tačiau po to, kai jis buvo pateiktas ministerijos, pastebėjau įrašytus du punktus, su kuriais negaliu sutikti. Todėl komitetuose pasiūliau nepritarti, o grąžinti taisymui. Panašu, kad taip galėjo atsitikti ir su atliekų tvarkymo įstatymu. Kauno rajone buvo pastatytas didžiulis atliekų rūšiavimo fabrikas, kuris visiškai neveikia. Švedai rūšiuoja septynias rūšis (penkis konteinerius turi pas save, o dvejas atliekas kažkur išveža. Tokie rūšiavimo fabrikai buvo pastatyti už ES lėšas, todėl, jei neleisim jiems išgyventi penkerių metų, teks grąžinti europines lėšas. ES davė milijardą litų atliekų sutvarkymui, o jis buvo išleistas tam, kad išleistumėm“, – aiškino Seimo pirmininkas.

Jis pritarė verslininkų nuomonei, kad kai kurie valdininkai sėdi ne savo vietose.

Apie atliekų tvarkymo mokestį pabandęs kalbėti Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupės narys Vitalijus Gailius užsiminė, jog kraštiečiai parlamentarai kreipėsi į Vyriausybę, prašydami pateikti išvadas dėl nutarimo apie vietinės rinkliavos už komunalines atliekas pakeitimą.

„Kai tik turėsim Vyriausybės ir Aplinkos ministerijos atsakymus, teiksim pasiūlymus“, – sakė jis ir užsimine, jog nutarimo galiojimas gali būti ir sustabdytas.

Klausimų ir pasiūlymų netrūko

Susitikime su Seimo pirmininku V. Pranckiečiu ir Seimo pirmininko pirmąja pavaduotoja Rima Baškiene verslo atstovai teiravosi ir apie Investicijų įstatymą, regionų politiką, aukštojo mokslo reformą.

Šiaulių Tarybos narys, skulptorius Gintautas Lukošaitis, siūlė Seimo Ekonomikos komitetui atkreipti dėmesį į galimai vasarą pasirodysiantį įstatymo projektą dėl komercinių sandorių savivaldoj uždraudimo.
„Nepatvirtinto įstatymo dėl vidinių sandorių savivaldoj uždraudimo ir atmesto Prezidentės veto šalininkai taip dar kartą bandys pervažiuoti tanku per savivaldą“, – teikė G. Lukošaitis.

Lankydamasis Šiauliuose Seimo pirmininkas taip pat suistiko su šiaulių rajono medikkų atstovais bei regiono bendruomenėmis.

Problemos žinomos

Susitikime su Seimo pirmininku dalyvavo ir Radviliškio verslininkų asociacijos prezidentas Gediminas Lipnevičius.

Pasak jo, problemos, kurias išsakė regiono verslininkai Seimo pirmininkui, gerai žinomos.
„Radviliškio verslininkai taip pat susidūrė su mokesčio už atliekas problema. Verslininkai apkraunami mokesčiais, kurie nelabai realūs. Kaip galima apmokestinti sandėlius ar verslininkų turimas nenaudojamas patalpas pagal plotą, jeigu jose nevyksta jokia gamyba, o sandėliuose dirba po vieną ar du žmones. Ypač tai pajus smulkieji verslininkai ar ūkininkai“, – sakė asociacijos prezidentas.
Pasak jo, kažkada valdininkų buvo iššvaistyta europinė parama, todėl dabar keliami atliekų išvežimo mokesčiai.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi