Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gyventojai kovoja už galimybę atsigerti švaraus vandens

Avatar

Paskelbta

data

Prastavonių kaimo gyventojai skundžiasi jau kurį laiką neturintys normalaus vandens – iš vandentiekio bėga rudas vanduo, o mokėti reikia kaip už gerą.

Baltų skalbinių skalbti neįmanoma, vaikai laksto margi …

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijoje bei  pas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį Gediminą Lipnevičių apsilankė Prastavonių kaimo gyventojai, kurie skundėsi iš vandentiekio bėgančiu rudu vandeniu, kurio negalima naudoti nei šviesiems skalbiniams skalbti, nei vaikams maudyti.

Prastavonių gyventojai atsivežė ir „daiktinį“ įrodymą – vandens stiklainį prieš vamzdyno valymą ir po vamzdyno išvalymo. Vizualiai žiūrint, ir prieš valymą, ir po valymo vanduo spalvotas.

„Jau senokai Prastavonių kaime neturime gero geriamojo vandens. Vanduo, bėgantis iš vandentiekio, toks rudas, jog prileidus jo į stiklinę, ant dugno nusistoja drumzlės. Tokio vandens negalima naudoti nei maistui, nei mažiems vaikams maudyti – tuoj atsiranda išbėrimai, nei baltiems skalbiniams skalbti. Tad vandeniu naudotis negalime, nors už jį mokame miesto tarifu“,- skundėsi Tarybos nariui G. Lipnevičiui Prastavonių kaimo gyventojai.

Pasak prastavoniškių, jie ne kartą dėl rudo vandens  kreipėsi į UAB „Radviliškio vanduo“ vadovus, tačiau atsiųstas meistras tik prapūtė vamzdyną. „Po vamzdyno prapūtimo vandens kokybė laikinai pagerėjo, tačiau jis netapo visiškai švariu“,- sakė prastavoniškiai.

Neapsikentę nepatogumų dėl rudo vandens, Prastavonių kaimo gyventojai surašė raštą Radviliškio rajono savivaldybei bei UAB „Radviliškio vanduo“ vadovams, cituojame: „Žemiau pasirašę kaimo gyventojai tvirtiname, kad Prastavonių kaimas neturi normalaus vandens, iš vandentiekio bėga rudas, o kai kada ir drumzlinas, nors už vandenį mokame kaip ir miesto tarifu. Vanduo ant tiek rudas, kad pribėgus į stiklinę vandens nusistoja drumzlės rudos, tokio vandens negalima naudoti mažiems vaikams, išskalbti baltiems skalbiniams, užruduoja vonios dušų kabinos, na, žinoma, ir patiems vartoti negalima, vanduo neatitinka normų reikalavimų. Matome, jūs pasiskelbę, kad atlikote vandentiekio renovavimą  pagal Kaimo plėtros paramos fondo programą, nors taip nėra. Vamzdynas buvo tik praplautas. Prašome mus informuoti dviejų savaičių laikotarpyje po parašų surinkimo“. Po raštu pasirašė per 70 Prastavonių kaimo gyventojų – matosi, kad ši problema kaime labai opi.

Iš  UAB „Radviliškio vanduo“ direktoriaus – priekaištai Prastavonių kaimo gyventojams

Pasiteiravome UAB „Radviliškio vanduo“ direktoriaus Egidijaus Barčkaus, kaip būtų galima padėti Prastavonių kaimo gyventojams, kad šie vėl turėtų tinkamą naudojimui geriamąjį vandenį.

„Prastavonių kaime padarė vandens nuleidimą, jo kokybė šiek tiek pagerėjo. Šio kaimo gyventojai labai prastai moka už vandenį, yra didžiulės netektys, tas kaimas mums labai nuostolingas. Vieną mėnesį buvo net 95 proc. netekties – kiek vandens pateikėme, tik 5 proc. gyventojų deklaravo ir sumokėjo už vandenį – į kaimą nustūmėme 100 kubų vandens, sumokėjo tik už 5 kubus. Gyventojai motyvuoja tuo, kad prastas vanduo ir jie jo nenaudoja, tik kažkodėl vanduo eina. Atnešė ir  mums Prastavonių kaimo gyventojai raštą dėl nekokybiško vandens“,- sakė „Radviliškio vanduo“ direktorius E. Barčkus.

Pasak  direktoriaus, kai kur būna ir prastesnių vandenų: „Ir dabar turiu kabinete vandens iš Prastavonių, gal ir yra ant indo dugno nusėdę koks milimetras geležies drumzlių. Kaskart  kiek įmanoma nuleidžiame po 60-70 kubų vandens, šiek tiek vamzdynas prasiplauna, po kiek laiko vėl bėga rudas. Situacija nepagerės, kol nebus pastatyti geriamojo vandens gerinimo įrenginiai, tad gyventojams belieka laukti“.

Laukti gali tekti ilgai

Birželio 17 d. Radviliškio rajono savivaldybė paskelbė konkursą Radviliškio rajono Prastavonių, Kunigiškių, Miežaičių, Arimaičių, Kaulinių ir Jonaitiškių kaimų geriamojo vandens gerinimo įrenginių statybos rangos darbams pirkti. Vandens gerinimo įrenginiuose būtų įdiegtas nepertraukiamas ir stabilus vandens valymo procesas, užtikrinantis geriamojo vandens išvalymą iki reikiamų parametrų. Konkurse panoro dalyvauti keturios bendrovės:  UAB „Eigesa“, UAB „Evikta“, „Infes technologijos“ bei UAB „Naujoji gotika“. Tačiau konkursas neįvyko –  trijų bendrovių pasiūlyta  kaina buvo neva per didelė ir nepriimtina perkančiajai organizacijai, o UAB „Evikta“ galutinio pasiūlymo nepateikė savo iniciatyva. Tad bus organizuojamas kitas konkursas, kuris gal įvyks, o gal ir vėl ne.

Tarybos nario G. Lipnevičiaus komentaras

„Prastavonių bei kitų gyvenviečių gyventojų, laukiančių vandens gerinimo įrenginių, skundai daugiau nei pagrįsti, nes tikrai gyventojai mokėdami pilną kainą nori gauti ir kokybišką vandenį. Šiandien teiksiu siūlymą merui, Tarybai bei administracijai, kad kol nebus gyventojams tiekiamas švarus vanduo, būtų skaičiuojama tik dalis kainos, o ne pilna kaina. Savivaldybė turi iš ko kompensuoti vandens kainą kiaulėms, turi rasti lėšų padėti ir žmonėms, kol bus įrengti vandens gerinimo įrenginiai“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Konkursų organizavimo ypatumai  

Atliekant šį žurnalistinį tyrimą paaiškėjo įdomi detalė, kad konkursą organizuoja ne vandens tiekėjas UAB „Radviliškio vanduo“, o Radviliškio rajono savivaldybė, vadovaujama  kolegų konservatorių  mero  A. Čepononio  ir administracijos direktorės J. Margaitienės. Kadangi Radviliškio rajono savivaldybėje viešųjų pirkimų konkursai  „už brangiai“ dažniausiai įvyksta, lieka klausimas, kas su kuo nesusitarė organizuojant šį konkursą dėl geriamojo vandens gerinimo įrenginių statybos…

Artėjant Seimo rinkimams, o merui planuojant „išskristi“ iš rajono, gyventojams belieka apsišarvuoti kantrybe ir laukti  bei  tikėtis, kad prie naujojo rajono vadovo konkursai vyks sklandžiau. O kol vyks konkursai, gyventojams teks vandenį semti iš šulinių.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019