Radviliškio V.Kudirkos progimnazijoje bei darželyje „Eglutė“ – koronaviruso protrūkiai

Balandžio 27 d. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras  informavo, jog  Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje COVID-19 virusu susirgo 11 mokinių, dėl to izoliuota 113 jų klasės draugų. Pasak Centro atstovų, pirmas susirgimas buvo nustatytas balandžio 17-ąją, naujausias –balandžio 24 dieną.

Virusas buvo nustatytas kaupinių būdu

Pasak Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorė Rasos Dagienės, COVID-19 atvejai buvo nustatyti testuojant kaupinių būdu.
Šiuo metu V. Kudirkos progimnazijoje  keturios klasės iš 14 yra saviizoliacijoje, trijose klasėse buvo rasta po vieną vaiką, kuris serga COVID-19, o vienoje klasėje rasti penki užsikrėtę vaikai.

Šie aštuoni mokiniai buvo klasėse, tuo metu kiti trys mokiniai pamokose nedalyvavo ir buvo saviizoliacijoje dėl susirgimų šeimose. Klasėse buvusiems vaikams nustatyta besimptomė COVID-19 forma.

Progimnazijos direktorė R.Dagienė  taip pat informavo, kad daliai vaikų saviizoliacija baigiasi balandžio 29 d., o kiti izoliuosis iki gegužės 6 dienos. Progimnazijoje taip pat serga du mokytojai, keturi  yra saviizoliacijoje. Susirgę mokytojai nebuvo paskiepyti, nes laukė kitos vakcinos.

Mokykla nuolat dezinfekuojama

Po užkrato išplitimo, V. Kudirkos progimnazijos mokinių tėvams iškilo klausimas, ar mokykla tinkamai dezinfekuojama, kai yra toks koronaviruso protrūkis. Pasak direktorės R. Dagienės, mokyklos koridoriai bei viešosios erdvės yra nuolat dezinfekuojami. „Dėl dezinfekcijos negali būti net klausimų – kabinetai, kuriuose buvo užsikrėtimo koronavirusu atvejų, kruopščiai buvo dezinfekuojami net kelis kartus“,- sakė direktorė.

Tėvai pasigenda informacijos

Beje, V. Kudirkos progimnazijos mokinių tėvai pasipiktinę, jog apie COVID-19 viruso protrūkį jiems nebuvo pranešta, apie tai jie sužinojo tik iš informacinių portalų.

„Visa informacija tėvams yra patalpinama „Tamo“ elektroniniame žurnale, prie kurio jie visi turi  prisijungimą. Ši informacija yra atnaujinama kiekvieną penktadienį, o esant reikalui ir dažniau. Taip pat visa informacija apie užsikrėtimo atvejus mokykloje yra patalpinama mokyklos informaciniame portale. Tėvams reikėtų suprasti, jog mokyklos vadovybė neturi galimybės paskambinti 700 mokinių tėvams“,- dėl priekaištų apie  informacijos stoką sakė R. Dagienė.

Radviliškio lopšelyje – darželyje „Eglutė“ dviejose grupėse vaikai susirgo koronavirusu

Panaši situacija atsitiko ir miesto darželyje „Eglutė“. Dėl nustatytų susirgimų koronavirusu, sustabdytas ugdymas dviejose ikimokyklinio ugdymo grupėse: ikimokyklinio ugdymo grupėje „Boružėlės“ (nuo 2021 m. balandžio 26 d. iki 2021 m. gegužės 7 d.) ir ikimokyklinio ugdymo grupėje „Bitutės“ (nuo 2021 m. balandžio 27 d. iki 2021 m. gegužės 7 d.).

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
2
Dalinasi
Related Posts