Socialiniai tinklai

Aktualijos

Grybautojos „trofėjus“ – didžiulis baravykas

Avatar

Paskelbta

data

Atėjus rudeniui rajono gyventojai beveik kas savaitgalį (o kai kurie ir dažniau) su pintinėmis susiruošia į mišką grybauti. Nors dar neseniai radviliškiečiai skundėsi, kad miškuose grybų beveik nėra, rudeniui įsibėgėjus padėtis pasitaisė ir grybautojai vis dažniau grįžta su pilnomis pintinėmis.

Rugsėjo 15 diena buvo sėkminga Radviliškio rajono gyventojai Nijolei Matutienei – moteris Liutkiškių miške rado net 1,8 kg svorio baravyką. Baravyko skersmuo buvo 33 cm, koto apimtis – 38 cm. Rastas didžiulis baravykas buvo nesupuvęs, labai gražus.

„Mes į netoliese esantį Liutkiškių mišką vykstame grybauti dažnai, turime „savo“ žinomų grybingų vietų, kurias kasmet aplankome. Šiuo metu dar tik dygsta baravykai – galima prisirinkti labai gražių ir prisiruošti žiemai. Grybaudami dairomės tik į geresnius grybus – baravykus, raudonviršius“,- sakė moteris.

Tai jau ne pirmas įspūdingas grybautojos „trofėjus“- praėjusiais metais moteris buvo radusi didžiulį raudonviršį.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi