Gamtos apsuptyje

Įgyvendinant projektą „Gamtos apsuptyje”, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai ir Radviliškio rusų kultūros centro atstovai turėjo unikalią galimybę geriau pažinti gamtą ir pajusti ryšį su ja.

Nuo vadinamo Kretingos lopšio – Andulių-Ėgliškių piliakalnio grožėjomės įspūdingas gamtos vaizdais. Iš gidės pasakojimo sužinojome apie XIII a. kryžiuočių sudegintas kuršių pilis ir esamo Aukuro paskirtį.

Tyrinėjant savo pojūčius kartu su vadinamąją Miško Laume Modesta žengėme nuostabaus pajūrio miško takais. Ragavome erškėčius, pušų spiglius; klausėmės tylos ir gamtos garsų; lietėme šakas, skruzdelinus ir žirgus; jutome grybų, pūšų ir jūros kvapą; ėjome basomis; grožėjomės mus supančia aplinka. Miško maudynės paskatino mus susimąstyti apie gamtos reikšmę žmogaus gyvenime.

Įžengdami į rudenį Baltų mitologijos parke dalyvavome edukacinėje programoje, kurioje vyko kelionė per žmogaus gyvenimo etapus. Vėliau kartu su kitais parko lankytojais dalyvavome šventėje „Lygiadienio išvakarės“. Renginys prasidėjo Aukuro užkūrimu, dainomis ir ugnies pamaitinimu. Susirinkusieji gintaro dulkėmis palinkėjo jaukaus rudens. Po apeigos klausėmės poezijos, kurią atliko aktorė Kristina Kazakevičiūtė ir Agnės Dragūnaitės savo kūrybos dainų. Sutemus prie Velionos ir Velino skulptūros mus pasitiko spektaklio „Kelias į Požemį“ kūrėjos. Buvome maloniai nustebinti kūrybinių sprendimų, leidusių įsijausti į tamsos pasaulį ir išsivadavimo laisvę. Po ilgos kelionės mus laukė katilas žuvienės bei žolelių arbata.

Tai buvo gražus renginys. Taip įžengėme į laikotarpį, kai diena užleidžia vietą nakčiai, kai gamta ir žmogus eina rimti ir kaupti jėgas naujam prabudimui.

Ala Beliajeva

Total
3
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts