Gražių žodžių mamoms nebus per daug…

Gegužės 6 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose vykusi popietė buvo skirta sekmadienį švęstai Motinos dienai.
Prisiminta šventės tradicija
Šventinę popietę pradėjo bendruomenės pirmininkas Gediminas Lipnevičius, primindamas Motinos dienos šventės tradicijas: „Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Ši šventė lietuviams žinoma dar nuo senų senovės. Šią dieną motinas sveikina vaikai ir vyrai, tądien jie stengiasi už jas atlikti visus namų ruošos darbus. Motinos diena ne šiaip sau švenčiama pavasarį – Motina tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių. Taigi pavasarį, kai garbinama žemė, kad būtų derlinga, nepamirštamos ir motinos. Motinos diena Lietuvoje oficialiai švenčiama nuo 1929-ųjų metų, tradiciškai ji minima pirmąjį gegužės sekmadienį, tačiau visame pasaulyje Motinos dienos datos skiriasi. Pavyzdžiui, Norvegijoje ši šventė minima antrąjį vasario sekmadienį, Rusijoje – paskutinį lapkričio sekmadienį, daugybė valstybių ją mini antrąjį gegužės sekmadienį“.
Bendruomenės pirmininkas priminė ir keletą įdomių faktų apie mamas:
· Pasaulyje yra apie 2 milijardus mamų;       · Šiuolaikinės mamos pirmojo vaiko susilaukia vidutiniškai 25-erių ir augina vidutiniškai po 2 vaikus;
· Daugiausiai vaikų pasaulyje pagimdė XVIII a. gyvenusi ponia Vasiljeva. Per 40 metų ji pagimdė 69 vaikus (16 kartų susilaukė dvynių, 7 kartus trynukų ir 4 kartus ketvertuko).
Skambėjo eilės, skirtos mamoms
Šventinėje popietėje eiles, skirtas mamoms, skaitė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius, bendruomenėje savo kūrybos eilėraščiais garsėjančio K. Gelumbausko eiles skaitė jo žmona, bendruomenės narė I. Grakauskienė, R.Urbonienė, R.Šukienė, M.Bakovienė.  Poezijos posmus palydėjo „Bočių“ ansamblio  bei  V. Staugos atliekamos dainos, kurias kartu dainavo visi popietės dalyviai. Jautrūs poezijos posmai bei dainos ne vienam renginio dalyviui išspaudė ašarą…
Neužrašyti prisiminimai
Daugelis mūsų tik netekę artimiausių žmonių – mamų -, susimąstome, kad daug ko joms nespėjome pasakyti, už daug ką padėkoti. „Aš labai artimai bendravau su savo tėvais, su mama. Tėvai pripasakodavo daug įdomiausių istorijų ir aš vis galvodavau: „Kaip įdomu, reikia visas jas užrašyti ir perduoti savo vaikams. Tačiau per kasdienius darbus istorijos liko neužrašytos, kažkur išsibarstė“,- sakė bendruomenės senjorų vadovė Rimantė Radavičienė.
Pasak R. Radavičienės, laimingi tie, kurie turi dar gyvus tėvus ir juos  reikia kuo dažniau aplankyti. „ Į kaimo autobusų stotelę atvažiuoja „keleivinė“. Močiutė balta skarele stovi stotelėje ir su viltimi dairosi į išlipančiuosius. Visiems keleiviams išlipus iš autobuso, jos viltis išblėsta: „Ir vėl vaikai neatvažiavo“,- gyvenimišką istoriją pasakojo senjorų vadovė.
Apie savo mamą, kuriai 93 metai, įdomią istoriją papasakojo Lina Trembelytė.
Atiduota skola
„Radviliškio krašto bendruomenės“ Šeduvos skyriaus pirmininkės pavaduotojas Vladas Stauga papasakojo savo skaudžią vaikystės patirtį: „Mano mama mirė jauna, būdama vos keturiasdešimties metų, tad užaugau našlaitis, nepatyręs motiniško švelnumo bei meilės“.
Pasak dabar ūkininkaujančio V. Staugos, kartą pamatęs televizijos ekrane „bėgančią eilutę“, kad našlaitis ieško darbo pas ūkininką, tuoj paskambinęs nurodytu telefonu. „Pamačius tą pranešimą taip suspaudė širdį – kažkas, kaip ir aš kadaise, neturi mamos. Priimdamas gyventi ir dirbti į ūkį našlaitį nors vienam žmogui palengvinau gyvenimą“,- sakė šeduvis.
Šventinėje popietėje – vaišės
Nei viena šventė neapseina be vaišių, jų buvo ir šventinėje popietėje, skirtoje Motinos dienai.  Bendruomenėje garsėjantis savo kulinariniais sugebėjimais bei dainomis,  šeduvis V. Stauga visus „Kavos popietės“ dalyvius pavaišino skaniu patiekalu – šiupiniu, o taip pat stipria šeduvietiška gira.. Bendruomenės nariai dėkoja V. Staugai, jau ne pirmą kartą vaišinantį įvairiais skanėstais.
„Radviliškio krašto bendruomenės“  narius „Kavos popiečių“ metu kava vaišina bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: V. Aleknienė, S. Skorkaitė, V. Goštautienė, E. Siudikienė, J. Bagdžiūnienė, A. Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts