GRANULĖS – NATŪRALUS BIOKURAS NAMŲ ŠILDYMUI

Pakankamai žvarbus oras lauke sąlygoja tai, kad daugiau laiko praleidžiame savo šiltuose ir jaukiuose namuose. Jeigu jaukumas namuose susideda iš daugelio skirtingų dalykų, tai su šiluma yra viskas paprasčiau. Tinkamai pasirinkus biokurą namų šildymui šildymo sezonas pasidaro ne toks ir baisus. Viena iš natūralaus biokuro rūšių yra medžio granulės. Ką apie jas žinome?

Kas yra medžio granulės?

Medžio granules – natūralus biokuras, vienas iš atsinaujinančios energijos šaltinių, gaminamas iš išdžiovintų, sumaltų ir į 6–8 mm „gabaliukus“ suspaustų medienos (kietmedžio arba spygliuočių) pjuvenų arba jų drožlių. Šio biokuro energetinė vertė yra didesnė nei 5,2 kcal/g, tankis yra apie 650 kg/m3, drėgnis – maždaug 5–8 proc., o peleningumas tik apie 0,3 proc.

Kokie yra medžio granulių privalumai?

Medžio granulės turi daug privalumų. Medžio granulių, kurios, kaip biokuro rūšis, pasižymi tuo, kad yra sausesnės nei, pavyzdžiui, malkos, todėl namų šildymas medžio granulėmis yra efektyvesnis. Palyginus su briketais, išryškėja kitas medžio granulių privalumas – tai mažesnis peleningumas. Medžio granulės yra net kelis kartus kaitresnės, jeigu lyginsim jas su pirmai medienos kaitrumo grupei priskirtos medienos malkomis. Jeigu savo namų šildymui ieškote ekologiško, aplinkai draugiško biokuro, kuris yra šimtaprocentinės medienos produktas, neturintis savo sudėtyje jokių šalutinių priemaišų, o ilgai sandėliuojamos nepūva, jums tikrai verta rinktis medžio granules, o jas galite rasti čia.

Medžio granulių kokybę nustatantys rodikliai?

Šilumos išeiga, drėgmė ir pelenų kiekis yra trys rodikliai, kurie nusako medžio granulių kokybę. Šie trys rodikliai dažniausiai taip pat yra nurodomi ir ant medžio granulių pakuočių. Prisiminkite, kad kokybiškos medžio granulės privalo būti sausos, kietos, be jokių priemaišų, svetimkūnių ar drožlių nuobirų. Pastarasis rodiklis rodo, kad medžio granulės galutiniame gamybos etape nebuvo arba kokybiškai atsijotos, arba nebuvo pakankamai supresuotos. Pažymėtina, kad kokybiškos medžio granulės, paėmus jas tarp pirštų, stipriai spaudinėjant ir ridenant nesubirs, štai granulės, kurios kokybe nepasižymi, tokio paprasto mechaninio veiksmo neatlaikys ir ims trupėti.

Kiek granulių reikia vienam šildymo sezonui?

200 kv. m. namui apšildyti per vieną šildymo sezoną gali prireikti maždaug 1 tonos medžio granulių. Žinoma, šis skaičius nėra galutinis, nes tai, kiek jums reikės granulių vienam šildymo sezonui priklauso nuo to, kaip jūsų namai ir naudojamas katilas yra parengtas šaltajam sezonui. Tokie veiksniai, kaip kuro katilo efektyvumas, namų dydis (plotas), būsto energinis efektyvumas (renovuotas namas, apšildytas namas, namas be šilumos tiltelių ir t. t.) ir įsigytų granulių kokybė, nulemia, kokio medžio granulių kiekio reikės. Esaurida.lt negali pasirūpinti, tarkim, jūsų būsto energiniu efektyvumu, tačiau ji lengvai padės išsirinkti kokybiškas medžio granules.

Total
0
Dalinasi
Related Posts