Sieniniai klozetai: privalumai ir trūkumai

Jei įsirenginėjate naujus namus arba ruošiatės senųjų rekonstrukcijai, be abejo, darbai neaplenks ir vonios kambario. Nors paprastai tualetas nėra esminis kambario akcentas, o viso labo būtinasis įrenginys, tai neatsiejama kiekvieno būsto dalis. Atsižvelgiant į siekiamą bendrą vaizdą, galbūt susidomėjote aptakių formų, erdvę taupančiu pakabinamu klozetu

Sieninio klozeto privalumai

Šio tipo unitazai Europoje sutinkami kur kas dažniau negu Amerikoje. Nepaisant šio fakto, prie sienos pritvirtinti šie įrenginiai populiarūs tarp tų būstų savininkų, kuriems interjere svarbi elegancija, harmonija bei aptakumas. Taigi šio klozeto pasirinkimas vietoj tradicinio varianto ne tik suteiks lengvesnį pojūtį erdvėje, tačiau pasižymi ir kitais privalumais:

  • Daugiau laisvo grindų ploto

Pakabinamo unitazo pavadinimas jau sufleruoja, kad tai tualetas, pritvirtintas prie sienos. Kadangi tokio tipo įrenginys neliečia grindų, jis neužima papildomo ploto. Tai ypatingai pasitarnauja nedidelės kvadratūros patalpose bei suteikia vonios kambariui galimybę matomą bei jaučiamą erdvę.

  • Paslėptas vandens bakas

Prie sienos pritvirtinto unitazo vandens talpykla, dar kitaip vadinama baku, įmontuota ir paslėpta sienoje, todėl vonios kambarys atrodo didesnis ir minimalistinis. 

  • Patogus sėdėjimas

Vienas pagrindinių privalumų įrengiant tokio tipo klozetą yra tai, kad jį galite kabinti Jums patogiausiame aukštyje. Nesvarbu, ar esate itin aukštas, ar žemas, o gal vidutinio ūgio, galimybė pritaikyti tualeto aukštį pagal asmens poreikius šiuos įrenginius paverčia dar patrauklesniais daugeliui būstų savininkų.

  • Patogi priežiūra 

Iš tiesų išvalyti tualeto vidų ir išorę daug paprasčiau pakabinamo unitazo, kadangi Jums nėra būtina stipriai susilenkti. Šio įrenginio kabojimo aukštis parankus patogiai išvalyti grindis po klozeto dubeniu bei nuvalyti nešvarumus esančius paviršiuje.

Sieninio klozeto trūkumai

Nors jau susipažinote su patraukliais pakabinamų unitazų privalumais, svarbu žinoti ir trūkumus, į kuriuos verta atsižvelgti prieš priimant galutinį sprendimą. 

  • Sudėtingas montavimas

Prie sienos tvirtinamą unitazą instaliuoti įprastai yra daug sunkiau nei įprastą pastatomą. Darbų pradžioje Jums reikės nuimti gipso kartono plokštę bei sustiprinti, sutvirtinti sieną, prie kurios montuosite įrenginį. Jei to padaryti tinkamai nepavyks, laikui bėgant didės rizika, jog siena grius dėl pakabinamo klozeto nuolatinio eksploatavimo.

  • Paslėptas vandens bakas

Nors delikačiai įmontuotas ir paslėptas vandens rezervuaras vizualiai pagerina vonios kambario išvaizdą bei interjerą, dėl jo lokacijos už sienos gali būti sunku atlikti remontus, jei prireiktų. Jei neapgalvosite ir neįrengsite prieigos skydelio prie unitazo bako, gali tekti pašalinti dalį sienos, kad esant reikalui jį pasiektumėte. 

  • Didesnės išlaidos

Mažmenine prekyba užsiimantys atstovai į pakabinamus klozetus žiūri kaip į specialius, pagerintus įrenginius, todėl įprastai juos įsigyti kainuoja brangiau nei tradicinius tualetus. Šio tipo unitazuose dažnai būna instaliuotos aukštų technologijų funkcijos, tokios kaip automatiniai dangčiai ar apšviečiami dubenys. Dėl šių papildomų funkcijų šio įrenginio priežiūra dar labiau brangsta, jei šiuos priedus tektų taisyti ar keisti.

Total
0
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts