Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ginkluotas apiplėšimas – ne kliūtis auklėti vaikus

Avatar

Paskelbta

data

Šeduvos miestelio gyventojai pašiurpo sužinoję, kad jų vaikus nuo šiol „auklės“ asmuo, kalėjęs už ginkluotą apiplėšimą.

Dar kojų laisvėje dorai nespėjęs apšilti, vos vidurinį išsilavinimą turintis jaunuolis per pažintis įdarbintas Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centro padalinyje. Jame, anot valdininkų, buvęs kalinys „dalinsis patirtimi“.

Iš kalėjimo – į savivaldybės „erdves“

Už ginkluotą apiplėšimą kalėjęs R. Zaleckis laisvę išvydo vos prieš tris mėnesius. Vidurinį išsilavinimą turintis, tačiau jokios profesijos neįgijęs jaunuolis netikėtai buvo įdarbintas Švietimo ir sporto paslaugų centro padalinyje.

„Jaunimo centre jaunas žmogus gali praleisti laisvalaikį saugioje aplinkoje (be smurto, patyčių, svaigalų ir pan.), užsiimti savo mėgstama veikla“, – skelbiama Švietimo ir sporto paslaugų centro tinklalapyje. Jaunimo centre, kuris vadinamas „Jaunimo erdve“, R. Zaleckis dirbs jaunimo darbuotojo padėjėju. Tai yra, jaunuoliams padės „įgyvendinti savo idėjas, diskutuoti jiems rūpimomis temomis bei pagal poreikį gauti emocinį palaikymą ir palydėjimą“.

Per pažintis – „perduoti patirties“

Švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius, už korupciją teisiamo konservatorių mero A. Čepononio dešinioji ranka, V. Jakavičius tikino, kad prieš įdarbinant R. Zaleckį buvo ieškoma, kas galėtų užimti laikinai atsilaisvinusią darbo vietą, kai tėvystės atostogų išėjo buvęs darbuotojas. Tačiau paaiškėjo, kad darbo vieta laisva buvo jau pusmetis, o apie tai viešai niekur nebuvo skelbiama. Nors rajone gausu darbo ieškančių žmonių, turinčių aukštąjį, pedagoginį išsilavinimą.

Kortas atskleidė Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja R. Vainauskienė. Ji prisipažino, kad R. Zaleckį pažįsta nuo pat mažumės ir ji tenorėjusi suteikti jam dar vieną šansą. R. Vaigauskienės nuomone, įdarbinus nuteistąjį atsiras „unikali proga“ perduoti „Jaunimo erdvės“ lankytojams – vaikams patirtį iš pirmųjų lūpų, kad nereikia nusikalsti.

Artimi savivaldybės „dvarui“

Gal Radviliškio savivaldybė „antrą šansą“ suteikia visiems, išėjusiems iš įkalinimo įstaigų? Skyriaus vedėja pripažino, kad R. Zaleckis – vienintelis buvęs kalinys, kuris su jaunimu „dalinsis patirtimi“. Kiti, esą, nesikreipė.

Paaiškėjo, kad valdininkų dėmesio sulaukęs jaunuolis – iš neeilinės šeimos. Jis yra Vidos Dauneckienės, UAB „Šeduvos kepykla“ direktorės, valdančios kavinių „Linda“ tinklą, sūnus iš pirmos santuokos. Šios ponios kavinės veikia daugelyje su savivaldybe susijusių įstaigų: Radviliškio rajono savivaldybės administracijos pastate, Radviliškio autobusų stotyje, Radviliškio ligoninėje, turistų gausiai lankomame Burbiškio dvare, kuriame neretai puotauja valdžios grietinėlė ir jos svečiai.

Ekskalinį traukia vaikai

Su pačiu R. Zaleckiu susisiekti nepavyko. Jo motina V. Dauneckienė, paklausta, kodėl neįdarbino sūnaus kurioje nors iš savo kavinių, kad ir skųsti bulvių ar plauti indų, teatsakė, kad sūnus, grįžęs iš kalėjimo, pas juos ir dirbo, tačiau neilgai.

Verslininkė tikino, kad pati labai norėjusi, jog sūnus ir pasiliktų kavinėje, suprasdama, jog išaiškėjus šiems faktams, kils nemažas ažiotažas, tačiau nesugebėjusi prieštarauti sūnaus norui dirbti su jaunimu ir kitiems jo užsibrėžtiems tikslams.

Marius Aleksiūnas

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi