Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Etikos sargai grūmoja K. Auguliui

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 27d. J. Povilaičio vadovaujami etikos sargai rinkosi nagrinėti dviejų skundų. Vieną pateikė opozicijai priklausantis nepartinis E. Martynkinas su „darbiečiu“ J. Malinausku dėl K. Augulio pasisakymo. Pats vicemeras neliko skolingas ir padvigubino darbą „etikiečiams“. Jie komisijos posėdyje nenustatė, kad duetas būtų pažeidę Politikų kodeksą. O dėl kito skundo pasirinko saliamonišką sprendimą: įpareigojo buvusį rajono socdemų „vaduką“ laikytis Politikų kodekso nuostatų.

Istorijos pradžia…

Viskas prasidėjo, kai garbių svečių iš Vilniaus rankos neišlaikė Šeduvos gimnazistės paspaudimo. Kai įsikišo rajono socdemai, viskas pasisuko labai netikėta linkme. O „sniego gniūžtės“ principu besirutuliojanti istorija atskleidė, kiek pats vicemeras buvo įsipainiojęs į gimnazistės „auklėjimą“. Sužinoję apie šį nemalonų įvykį bei netinkamą veiksmų seką, Tarybos nariai dar praėjusiais metais kreipėsi į administracijos ir vaikų teisių specialistus. Tokiu būdu inicijavo tyrimą, kurio labai vengė ir Šeduvos gimnazijos administracija, ir rajono vadovai.

Vicemeras nesuvaldo įniršio
Sausio mėnesio Tarybos posėdyje E. Martynkinas paprašė mero A. Čepononio sudaryti darbo grupę. Jo manymu, ji buvo reikalinga išsiaiškinti mero pavaduotojo K. Augulio vaidmenį. Toks pasiūlymas tiesiog įsiutino nesugebantį susivaldyti antrąjį pagal rangą rajono vadovą. Kaip koks jautis, pamatęs raudoną skudurą, užsiutęs ant buvusio bendrapartiečio K. Augulis pabėrė nelogišką, tarpusavyje nesusijusių žodžių tiradą. Kad būtų įtikinamiau, šmeižtu apkaltino ne tik patį kreipimosi teikėją, bet ir kitą politiką – J. Malinauską.

Etikos komisija apsiėmė nagrinėti abu skundus
Pirmieji skundą pateikė apkaltintieji vicemero šmeižimu. E. Martynkinas ir J. Malinauskas nesusitaikė su tuo, kad viešame Tarybos posėdyje ir tiesioginės transliacijos metu vicemeras metė kaltinimą šmeižtu. Praėjus trim dienoms atsakomąjį žingsnį žengė ir šmeižikais kitus išvadinęs K. Augulis. Atrodo keistai, tačiau labai tikėtina, kad negražiai pasielgęs socdemas pats vizavo pirmąjį skundą prieš jį patį, skirtą Etikos komisijai.  Vasario pradžioje susirinkę 6 nariai nusprendė tirti abu skundus, nepaisant to, kad vicemeras nesugebėjo įvardinti nei galimo Politiko etikos kodekso pažeidimo, nei logiškai išdėstyti esmės. Panašu, kad Etikos komisijai pirmininkaujantis „valstietis“ J. Povilaitis bando įsiteikti savo „draugui“ ir įtikino komisiją priimti svarstyti negrabiai suraitytą rašliavą.

Už uždarų durų slepiama nekompetencija

Didžiojoje salėje posėdžiavusi komisija pirmuosius pasiaiškinti iškvietė E. Martynkiną ir J. Malinauską. Net ir turėdami visą medžiagą iš administracijos Vaikų teisių bei Švietimo, kultūros ir sporto skyrių dėl Šeduvos gimnazistės incidento, pasirašytą pareiškimą iš nukentėjusios gimnazistės mamos, atlikto tyrimo išvadas, komisijos nariai nesugebėjo tinkamai įvertinti politikų elgesio. Naujai į komisiją paskirta socdemė E. Ivanauskytė gavo įpareigojimą atlikti tyrimą, bet… Vėliau išaiškėjo, jog nei ji, nei visa komisija net savo veiklos nuostatų nežino, kadangi posėdžiui vadovauta chaotiškai, nesilaikant nuostatų. Apie Politikų kodekso išmanymą nėra nei kalbos. Nors šios kadencijos komisijai tikriausiai dirbo daugiau nei visos kitos ankstesnės kartu sudėjus. 70 – metis pirmininkas J. Povilaitis paminėjo, kad situacija yra labai … sukta!!! Tai nebuvo retorinis pastebėjimas, o atskleistas noras bet kokia kainą išgelbėti vicemerą K. Augulį. Stebint iš šalies, panašu, kad pažeminti prieš vicemerą pateikusius skundą politikus irgi buvo svarbu. K. Augulis, socdemų partijoje gavęs papeikimą už neetišką elgesį, tokiais pat būdais bando valytis išsiterliotą mundurą. Tačiau komisijai „pritrūko“ įrodymų, kad E. Martynkinas ir J. Malinauskas būtų pripažinti pažeidę Politikų elgesio kodeksą. Tuo tarpu K. Augulio padaryta „klaidelė“, pasak komisijos pirmininko ir gero vicemero bičiulio J. Povilaičio, tik ta, jog mero pavaduotojas nepavartojo žodelio „galimai“. Ar viešame posėdyje, girdint keliasdešimčiai kitų asmenų ir galbūt net stebint gausybei žiūrovų tiesioginės transliacijos metu, apkaltinti kitus asmenis baudžiamąja veika yra etiška, nereikia nė klausti. Vis tik K. Augulis buvo įpareigotas laikytis Politikų elgesio kodekso nuostatų.

Pabaigai…

Kas šioje istorijoje meluoja: vicemeras K. Augulis, jo bendrapartietis socdemas Šeduvos gimnazijos ūkvedys G. Mikutis, Šeduvos gimnazistė su mama, ar dar kiti asmenys? Laikas sudėlios visus taškus „ant i“, bet nuoskauda liks. Asmenys iš labiausiai pažeidžiamo visuomenės sluoksnio negali tikėti paramos, kai su jais netinkamai elgiasi tie, kurie turėtų mūru už juos stoti. Nevengti ir savo pasakytų žodžių, kaip Judas, išduodamas savo Mokytoją, ar duotų pažadų. Ši istorija puikiai parodo, kaip vicemeras įtikinamai vaidina labai sukto, savo žodį dažnai išduodančio, be jokių skrupulų ir moralės ar aiškios vertybinės nuostatos politiko vaidmenį – lyg viduramžių Makiavelį.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi