Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Mokytojo pasiūlymas supykdė profesorių

Avatar

Paskelbta

data

Dvi nuomonėsMokytojo pasiūlymas supykdė profesorių

Vasario 15 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje vyko „Žynio“ bei „Žyniuko“ konkursai. Kol jaunieji eruditai atsakinėjo į klausimus, renginio globėjas Seimo narys, profesorius V. Juozapaitis dalyvavo mokiniams bei mokytojams surengtoje diskusijoje „Patriotiškumas XXI amžiuje“.

Lizdeikos gimnazijos fizikos mokytojas diskusijos metu atkreipė jo dalyvių dėmesį į sovietiniais laikai pastatytas mokyklas, nutiestus kelius, sukurtą švietimo sistemą – ne viskas tada buvo blogai. Na, o jeigu buvo labai blogai, mokytoja pasiūlė atsisakyti kolegoms aukštojo mokslo diplomų, įgytų sovietmečiu, svečiui iš Seimo – taip pat atsisakyti sovietmečiu konservatorijoje gauto diplomo, profesoriaus laipsnio ir visko siekti iš naujo. Toks pasiūlymas sulaukė Seimo nario gan pikto viešo  laiško jo socialinėje paskyroje:
„… vienas prelegentas savo komentaru manęs vos neišmušė iš balno : negalėjau patikėti savo ausimis ir akimis, kuomet gimnazijos fizikos mokytojas gimnazistų akivaizdoje ėmėsi ginti sovietų sąjungos vykdytą politiką, kurios dėka mes šiandien turime pastatytas mokyklas, išasfaltuotus kelius, kultūrą, švietimo sistemą ir tt… ! Pasirodo, anot nepriklausomos Lietuvos valstybinės mokyklos mokytojo, tarybiniais laikais nebuvo jokios priespaudos ar kokios nors vergovės, visi gyveno laisvi ir laimingi, turėjo darbus, kuriuos atėmė atėjusi naujoji Lietuvos valdžia… Esu gyvenime sutikęs įvairių nelojalių valstybei veikėjų, tačiau dar neteko būti tokių veikėjų raiškos moksleivių akivaizdoje liudininku… Taigi, mieli draugai, bolševikų vykdoma minkštosios galios invazija į mūsų vaikų smegenis vyksta pilna apimtimi. Ir nereikia nei rusiškos televizijos žiūrėti: pakanka ateiti į mokyklą ir patirti fizikos mokytojo pamoką… Mokytojo, kuris nemyli ir negerbia savo valstybės. Valstybės, kurios mokyklos mokytoju jis dirba…Mokyklos, kurios priedermė – auklėti ir paruošti gyvenimui savo valstybės pilnaverčius piliečius… Piliečius, kurie didžiuotųsi savo valstybe. O kaip gi jie gali didžiuotis valstybe, kuri siunčia juos mokyti mokytoją, kuris negerbia ir nemyli savo valstybės? Uždaras ratas… Taigi, Lietuvoje privalo būti apsaugoti vaikai ne tik nuo fizinio ir psichologinio smurto, bet ir nuo homo sovieticus bei Stokholmo sindromo kamuojamų mokytojų, kurių daroma žala jaunimui yra ne mažesnė“.

Ginti kolegą pasiryžo Lizdeikos gimnazijos mokytojas, gimnazijos parlamento pirmininkas R.Škėma. Jis taip pat savo mintimis pasidalino savo socialinėje paskyroje:
„Ponui Vytautui noriu pasakyti, kad Lizdeikos gimnazijos fizikos mokytojas yra puikus specialistas, gerbiamas ir mėgiamas gimnazijos mokinių, kurie vertina jį už kompetenciją ir sąžiningai atliekamą darbą. Ir kokią gi ne tiesą pasakė mokytojas? Didžioji mūsų dalis, tame tarpe ir Jūs, pone, išsilavinimą gavome tarybiniais laikais (pagal Jus sovietmečiu, argi tai ne tiesa?). Visi daugiabučiai namai, darželiai ir mokyklos Radviliškyje pastatyti sovietmečiu (argi tai ne tiesa?), į darbą kaip į vertybę žiūrėti taip pat išmokome sovietmečiu ( o Jūs kaip seimo narys nieko nedarote, kad darbas Lietuvoje ir dabar būtų vertinamas), tai kas netiesa? Taigi, kai mokytojas pasako tiesą, kurią pagal konservatorių formatą sakyti draudžiama, Jūs skelbiate jį nelojaliu valstybei ( primena viduramžius, kai kitaip mąstančius bažnyčia skelbė eretikais). Taip pat pone, Seimo nary, norisi Jums priminti, kad mūsų vaikystė ir jaunystė prabėgo tame pačiame mieste, todėl žinau, kad tais blogais sovietiniais laikais Jūsų šeima gyveno taip, kad daugelis, ko gero, ir dabar galėtų pavydėti. Abu Jūsų tėveliai turėjo geras pareigas mokykloje, gavo valdiškus butus, galėjo leisti savo vaikus mokytis. Jūsų gyvenimas buvo sotus ir gražus (Jūs gi sovietinės dainų dainelės laureatas), o Jūsų tėveliai, nepaisant kai kurių pedagoginio darbo niuansų, buvo gerbiami žmonės (tai kas čia ne tiesa ir kas blogai?). O blogumas, manau, yra tame, pone Seimo nary, kad žmonės tampa psiaudo patriotais, gyvena su pagieža ir tarnauja tik tam, kas pasiūlė valdžią. Radviliškiečiai matydami Jūsų aroganciją ir panieką kitaip mąstantiems ir nerinko Jūsų į Seimą, o gal ir dėl to, kad kalbate daugiau negu darote. O kaip muzikantui noriu pasakyti, kad ne visi nori šokti pagal Jūsų keistai skambančią dūdelę. Ir fizikos mokytojas yra šaunuolis, nes nemeluoja nei sau, nei mokiniams. O Jums, kaip turinčiam gerą balsą, reikėtų daugiau dainuoti, o ne politikuoti ir kritikuoti savo darbo profesionalus, t.y. kiekvienas dirbkime tą darbą, kurį išmanome geriausiai. Baigdamas kaip Radviliškio Garbės Piliečiui norėčiau pasakyti, kad šlovinti apsivogusį savo bendrapartietį (taip pat Garbės Pilietį) ir kritikuoti mokytoją už kitokią nuomone, manau, tikrai neetiška“.

Tai dvi nuomonės, o kuri teisingesnė ir priimtinesnė, paliekame spręsti „Radviliškio krašto“ skaitytojams.  

10 komentarų

10 Comments

 1. Avatar

  Gytis

  2017 kovo 2 at 12:21

  “atkreipė jo dalyvių dėmesį į sovietiniais laikai pastatytas mokyklas, nutiestus kelius, sukurtą švietimo sistemą – ne viskas tada buvo blogai” kur jis cia mato kad zmogus sako jog nebuvo priespaudos ar vergoves? jis tik sako kad tuo metu buvo daug mokyklu pastatyta, darzeliu, ligoniniu, gatves issasvaltuotos ir panasiai ir kad ne viskas buvo vien tik blogis ir zala lietuvai ( isvardinti dalykai juk nera kazkoks blogis is sovietu puses lietuvai? )…. kai smegenys nesuvirskina ka zmogus sako is kart reikia uzsiputot ir vadint kazkokiais isdavikais…

 2. Avatar

  Grasilda

  2017 kovo 2 at 14:19

  Lietuva 1939 m. nedaug atsiliko nuo Suomijos ir šiek tiek daugiau nuo Danijos, o 1989 m. atsiliko jau kartais. Tai vis “gėris”, kurį atnešė sovietinė okupacija. Įdomu, kaip būtų reaguojama Čekijos mokykloje, jei fizikos mokytojas imtų girti Adolfą Hitlerį. O juk nacių ir sovietinis režimai – tai broliai dvyniai. Kas to nesupranta – yra sovietikas, tik nenori sau prisipažinti.

  • Avatar

   Taip

   2017 kovo 2 at 20:46

   27 metus jau parodė kaip sugeba, tik elgetauti iš ES sugeba, todėl nereikia čia lia, lia. Ir nelyginkite fašistinio režimo, kuris naikino tautas, su diktatūriniu režimu, kuriame tik nebuvo minties ir žodžio laisvės, nors ir dabar tas pats. Per okupacinius laikus Lietuvoje daug turto prikūrta, per 27 metus nesugebėjo viso išvogti ir sunaikinti.

 3. Avatar

  Barbora

  2017 kovo 2 at 19:37

  šaunuoliai mokytojai, pagarba

 4. Avatar

  Klausimas

  2017 kovo 2 at 20:41

  Rinkėjai, kiek gi rinksite tokius balvonus į seimą, nei jie sugeba darbo dirbti seime, nei jie turi smegenų, išskyrus didelį pasipūtimą.

 5. Avatar

  Andrius

  2017 kovo 3 at 11:02

  Homosovietikas bijo homosovietikų? Būtent, kad mes gyvename SSSR sukurtų materialinių vertybių dėka – namai, keliai, patys darbštūs, gabūs ir neiškrypę žmonės, beje ir tas pats Juozapaitis, kuris drįsta kalbėti apie “minkštą” sovietų okupaciją. O kur dabartinė “neminkšta” vakaroidų okupacija, per 26m. veik pusę lietuvių nušlavusi iš Lietuvos. Yra dar Lietuvoje mokytojų, tikrų šalies patriotų, kurie pasakoja mokiniams apie dabartinę okupaciją, lietuvių kalbos degradavimą, smegenų “anglinimą” ir pan. Fui Juozapaičiui.

 6. Avatar

  Zigmas

  2017 kovo 4 at 2:26

  Kap puikiai padejo y vieta ta ale ,,Dainininkia,,

 7. Avatar

  Mindaugas

  2017 kovo 4 at 6:06

  Visų pirma mokytojas šaunuolis pagarba. O apie Seima, kaip žmogus gali gerbti valdžia, jei valdžia negerbia ir negirdi žmoniu. Mokytojo gerai pasakyta viskas pasistate sovietmečiu, o dabar ar kas mate kokį pastatytą daugiabuti, darzeli, mokyklą? dabartine valdzia tesugeba viska paleisti iš ranku, prisikimšti kišenes ir lipdinti sovietmečiu pastatytus namus polisteroliu iš teme name gyvenančių žmonių ir ES pinigu.

 8. Avatar

  Teresa

  2017 kovo 4 at 11:30

  Bravo mokytojams!!! Mano pagarba!!!

 9. Avatar

  Lina

  2017 kovo 4 at 15:13

  Didžiuojuosi Lizdeikos gimnazijos kolegomis, šaunuolis mokytojas, išsakęs daugybės Lietuvos žmonių nuomonę, šaunuoliai tie, kurie jį šioje situacijoje palaikote. O eilinis seimo narys eilinį kartą pademonstravo, kad seimūnai užsiima ne tuo kuo reikia, ir griebiasi šiaudo, kad atkreiptų visuomenės dėmesį MES DIRBAM, MATOM ŽIAURIAS BLOGYBES, PASTEBIM SOVIETINIUS ELEMENTUS ir panašiai. O gyvenimas laisvoje Lietuvoje gerėja tik pagal neaišku iš kur paimtus ir skelbiamus statistinius duomenis ir atlyginimų vidurkius…, apie kuriuos būtų galima tik pasvajot. Ir kas baisiausia, “valstybės gerovės” klausimas sprendžiamas keliant sumaištį priimant kasdien vis kvailesnius įstatymus, analizuojant vis baisesnius skandalus, seimūnų “pasiekimus” ir griaunant tai, kas jau pastatyta… Gal būt įžeisiu poną Juozapaitį, parašydama, kad sovietiniai sovietinio laikmečio ir sovietinės mokyklos nuostabūs, puikūs pedagogai buvo jo tėvai, kurie tuo pačiu buvo ir lojalūs valdžiai piliečiai, bet nuo to jų buvusių mokinių pagarba nesumažėjo. Na, o seimo nariui pagarbos klausimas pakibo ant plauko…

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Reikalinga pagalbinė darbininkė

Avatar

Paskelbta

data

Reikalinga pagalbinė darbininkė namo ir aplinkos tvarkymui Radviliškyje (1 kartą per savaitę)  Tel. 8 682 3718

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019