Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Mokytojo pasiūlymas supykdė profesorių

Avatar

Paskelbta

data

Dvi nuomonėsMokytojo pasiūlymas supykdė profesorių

Vasario 15 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje vyko „Žynio“ bei „Žyniuko“ konkursai. Kol jaunieji eruditai atsakinėjo į klausimus, renginio globėjas Seimo narys, profesorius V. Juozapaitis dalyvavo mokiniams bei mokytojams surengtoje diskusijoje „Patriotiškumas XXI amžiuje“.

Lizdeikos gimnazijos fizikos mokytojas diskusijos metu atkreipė jo dalyvių dėmesį į sovietiniais laikai pastatytas mokyklas, nutiestus kelius, sukurtą švietimo sistemą – ne viskas tada buvo blogai. Na, o jeigu buvo labai blogai, mokytoja pasiūlė atsisakyti kolegoms aukštojo mokslo diplomų, įgytų sovietmečiu, svečiui iš Seimo – taip pat atsisakyti sovietmečiu konservatorijoje gauto diplomo, profesoriaus laipsnio ir visko siekti iš naujo. Toks pasiūlymas sulaukė Seimo nario gan pikto viešo  laiško jo socialinėje paskyroje:
„… vienas prelegentas savo komentaru manęs vos neišmušė iš balno : negalėjau patikėti savo ausimis ir akimis, kuomet gimnazijos fizikos mokytojas gimnazistų akivaizdoje ėmėsi ginti sovietų sąjungos vykdytą politiką, kurios dėka mes šiandien turime pastatytas mokyklas, išasfaltuotus kelius, kultūrą, švietimo sistemą ir tt… ! Pasirodo, anot nepriklausomos Lietuvos valstybinės mokyklos mokytojo, tarybiniais laikais nebuvo jokios priespaudos ar kokios nors vergovės, visi gyveno laisvi ir laimingi, turėjo darbus, kuriuos atėmė atėjusi naujoji Lietuvos valdžia… Esu gyvenime sutikęs įvairių nelojalių valstybei veikėjų, tačiau dar neteko būti tokių veikėjų raiškos moksleivių akivaizdoje liudininku… Taigi, mieli draugai, bolševikų vykdoma minkštosios galios invazija į mūsų vaikų smegenis vyksta pilna apimtimi. Ir nereikia nei rusiškos televizijos žiūrėti: pakanka ateiti į mokyklą ir patirti fizikos mokytojo pamoką… Mokytojo, kuris nemyli ir negerbia savo valstybės. Valstybės, kurios mokyklos mokytoju jis dirba…Mokyklos, kurios priedermė – auklėti ir paruošti gyvenimui savo valstybės pilnaverčius piliečius… Piliečius, kurie didžiuotųsi savo valstybe. O kaip gi jie gali didžiuotis valstybe, kuri siunčia juos mokyti mokytoją, kuris negerbia ir nemyli savo valstybės? Uždaras ratas… Taigi, Lietuvoje privalo būti apsaugoti vaikai ne tik nuo fizinio ir psichologinio smurto, bet ir nuo homo sovieticus bei Stokholmo sindromo kamuojamų mokytojų, kurių daroma žala jaunimui yra ne mažesnė“.

Ginti kolegą pasiryžo Lizdeikos gimnazijos mokytojas, gimnazijos parlamento pirmininkas R.Škėma. Jis taip pat savo mintimis pasidalino savo socialinėje paskyroje:
„Ponui Vytautui noriu pasakyti, kad Lizdeikos gimnazijos fizikos mokytojas yra puikus specialistas, gerbiamas ir mėgiamas gimnazijos mokinių, kurie vertina jį už kompetenciją ir sąžiningai atliekamą darbą. Ir kokią gi ne tiesą pasakė mokytojas? Didžioji mūsų dalis, tame tarpe ir Jūs, pone, išsilavinimą gavome tarybiniais laikais (pagal Jus sovietmečiu, argi tai ne tiesa?). Visi daugiabučiai namai, darželiai ir mokyklos Radviliškyje pastatyti sovietmečiu (argi tai ne tiesa?), į darbą kaip į vertybę žiūrėti taip pat išmokome sovietmečiu ( o Jūs kaip seimo narys nieko nedarote, kad darbas Lietuvoje ir dabar būtų vertinamas), tai kas netiesa? Taigi, kai mokytojas pasako tiesą, kurią pagal konservatorių formatą sakyti draudžiama, Jūs skelbiate jį nelojaliu valstybei ( primena viduramžius, kai kitaip mąstančius bažnyčia skelbė eretikais). Taip pat pone, Seimo nary, norisi Jums priminti, kad mūsų vaikystė ir jaunystė prabėgo tame pačiame mieste, todėl žinau, kad tais blogais sovietiniais laikais Jūsų šeima gyveno taip, kad daugelis, ko gero, ir dabar galėtų pavydėti. Abu Jūsų tėveliai turėjo geras pareigas mokykloje, gavo valdiškus butus, galėjo leisti savo vaikus mokytis. Jūsų gyvenimas buvo sotus ir gražus (Jūs gi sovietinės dainų dainelės laureatas), o Jūsų tėveliai, nepaisant kai kurių pedagoginio darbo niuansų, buvo gerbiami žmonės (tai kas čia ne tiesa ir kas blogai?). O blogumas, manau, yra tame, pone Seimo nary, kad žmonės tampa psiaudo patriotais, gyvena su pagieža ir tarnauja tik tam, kas pasiūlė valdžią. Radviliškiečiai matydami Jūsų aroganciją ir panieką kitaip mąstantiems ir nerinko Jūsų į Seimą, o gal ir dėl to, kad kalbate daugiau negu darote. O kaip muzikantui noriu pasakyti, kad ne visi nori šokti pagal Jūsų keistai skambančią dūdelę. Ir fizikos mokytojas yra šaunuolis, nes nemeluoja nei sau, nei mokiniams. O Jums, kaip turinčiam gerą balsą, reikėtų daugiau dainuoti, o ne politikuoti ir kritikuoti savo darbo profesionalus, t.y. kiekvienas dirbkime tą darbą, kurį išmanome geriausiai. Baigdamas kaip Radviliškio Garbės Piliečiui norėčiau pasakyti, kad šlovinti apsivogusį savo bendrapartietį (taip pat Garbės Pilietį) ir kritikuoti mokytoją už kitokią nuomone, manau, tikrai neetiška“.

Tai dvi nuomonės, o kuri teisingesnė ir priimtinesnė, paliekame spręsti „Radviliškio krašto“ skaitytojams.  

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019