Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Etikos komisija „skalbia“ vicemero marškinius

Avatar

Paskelbta

data

Vasara – pats darbymetis Radviliškio rajono tarybos Etikos komisijai. Įkandin radviliškiečius žeminusio konservatorių mero Antano Čepononio apskųstas ir jo pavaduotojas, socialdemokratas Kazimieras Augulis. Priekaištų, kad neatsako į šeduvių klausimus, kampan įspraustas vicemeras „drėbtelėjo“ taip, kad maža nepasirodė.

Įžeidė žinomą kraštotyrininką

Šeduvių gerbiamą kraštotyrininką Vidmantas Vingelį mero pavaduotojas K. Augulis netiesiogiai „pasiuntė“ pasitikrinti pas psichiatrus ir apkaltino melavimu. Etikos komisiją pasiekęs incidentas įvyko gegužės mėnesį vicemero kabinete, kai buvo diskutuojama dėl kraštotyros muziejaus grąžinimo į Šeduvą.
Pasitarime atmosfera įkaito, kai kraštotyrininkas V. Vingelis papriekaištavo vicemerui dėl jo viešo pareiškimo išsireiškimo, jog muziejaus projektas nereikšmingas, todėl rajono Taryba neatsakė į šeduvių paklausimą dėl muziejau grąžinimo į Šeduvos miestą.

Vicemeras į šį priekaištą reagavo itin audringai, liepė šeduviui „pasitikrinti galvą“, pavadino melagiu.
Šie vicemero žodžiai labai įskaudino kraštotyrininką V. Vingelį. „Vicemero žodžius, kad muziejaus projektas nereikšmingas, girdėjo visi salėje buvę šeduviai, jie galėtų paliudyti. Vicemeras sakė, kad ką jis sakė galima pasiklausyti garso įraše, kuris buvo daromas, tačiau aš pasiklausinėjau ir sužinojau, kad tokiuose renginiuose garso įrašai nedaromi“,- sakė kraštotyrininkas V. Vingelis.

Liudininkai – pasitarime be V. Vingelio dalyvavę Seimo narys A.Butkevičius, socialdemokratų partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas K. Račkauskis, Paveldosaugos skyriaus vedėjas V. Simelis, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas J. Pravilonis, Šeduvos miesto seniūnas J. Pranys.

Įžeidė viešai, atsiprašė… ne viešai

Etikos komisija perklausė garso įrašo, kuriame girdimas neetiškas ir nemandagus vicemero pokalbis su kraštotyrininku, peržiūrėjo vaizdo įrašą piliečio paskyroje, kuriame matoma, kaip vicemeras K. Augulis viešai atsiprašo V. Vingelio.

Etikos komisijos nariai nutarė, kad reikalingas vicemero K. Augulio raštiškas atsiprašymas. Vicemeras parašė atsiprašymą ir įteikė jį komisijai. To pakako, kad tyrimas nebūtų pradėtas.

Etikos komisija nusprendė skundo toliau nenagrinėti ir konstatavo: „Dėl galimo Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojo Kazimiero Augulio LR Valstybės politiko elgesio kodekso pažeidimo“, vadovaujantis Radviliškio rajono savivaldybės Etikos komisijos veiklos nuostatų 22 punktu, kadangi dar iki tyrimo pradžios mero pavaduotojas Kazimieras Augulis savo elgesį pripažino neetišku, nesuderinamu su savo pareigomis ar institucija, kurioje jis eina pareigas, ir dėl to viešai atsiprašė, nutarta tyrimą nepradėti“.

Reikalauja būti sąžiningam

Šeduvis kraštotyrininkas V. Vingelis nemano, kad vicemero raštas Etikos komisijai atstoja viešą atsiprašymą.

„Jeigu įžeidė viešai, tegul ir atsiprašo viešai, o ne kažkokio kito asmens socialinio tinklalapio paskyroje, apie kurią aš nieko nežinau. Negavau aš ir raštiško atsiprašymo. Apie atsiprašymą sužinojau tik sunkiai radęs Etikos komisijos protokolą. Norėčiau, kad atsiprašyme būtų paskelbta ir mano pavardė, kad visi žinotų, jog man su galva viskas gerai “,- liūdnai juokavo V. Vingelis.

Kitaip tariant, „drąsą“ viešais įžeidimais demonstravusiam politikui nederėtų slapstytis po biurokratinėmis procedūromis, o kaltę vertėtų pripažinti viešai ir sąžiningai.

Tuo labiau, kad Etikos komisija anksčiau savo sprendimus skelbė  Radviliškio rajono savivaldybės tinklalapio „Naujienų“ skyriuje. O dabar juos „nukiša“ prie sunkiai randamų Etikos komisijos protokolų. Gal dėl to, kad radviliškiečiai kuo mažiau žinotų apie pastaruoju metu tokias dažnas rajono valdančiųjų neetiškas „nuodėmes“?

Priminė KGB metodus

Šeduvis kraštotyrininkas V. Vingelis svarsto, ką norėta pasakyti Etikos komisijos protokole. Jame rašoma: „Kazimieras Augulis paaiškino, kad „2017-05-02 dalyvaudamas pasitarime dėl Šeduvos muziejaus įsteigimo V. V. atžvilgiu, panaudojo galbūt neetiškus žodžius ir jeigu įžeidė pil. V. V., tai atsiprašo“.Kas tas pilietis, kurio psichika suabejojo tik pedagoginį išsilavinimą turintis socdemas, neįvardijama.
Turbūt daugelis mūsų skaitytojų sutiktų, kad bet kuris žmogus, pavadintas melagiu ir pasiųstas „pasitikrinti galvą“, įsižeistų, o štai vicemeras abejoja. Kita vertus, kuo tokie politiko viešai išsakyti kaltinimai skiriasi nuo sovietmečio KGB metodų, kai valdžios kritikai buvo siunčiami į psichiatrines ligonines?

Rajono vadovai – dažni Etikos komisijos „klientai“

Jau tampa tradicija, kad ne vieną kadenciją rajono savivaldybėje dirbantys politikai tampa etikos sargų „klientais“.

Vicemeras K. Augulis buvo svarstytas net Vyriausioje tarnybinės etikos komisijoje už ne darbo metu naudojimąsi tarnybiniu transportu.

Prieš Etikos komisiją teko stoti ir merui A. Čepononiui. Jis teritorijų, jo manymu, nesitvarkančius rajono gyventojus pavadino „apsišikėliais“. Tada meras teisinosi pavartojęs šį stiprų „žodelį” neva norėdamas ekspresyviai išreikšti savo mintis. Mintis išreikšti stipriai ir ekspresyviai merui pasisekė, tačiau rajono gyventojai buvo įžeisti. Tą kartą Etikos komisija pasielgė principingai ir pripažino, kad meras A. Čepononis pažeidė  keliuose LR Valstybės politikų elgesio kodekso punktuose įtvirtintus padorumo ir pavyzdingumo principus, kurie privalomi politikams.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi