Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškyje eilės į darželius išnyko

Avatar

Paskelbta

data

Prieš porą metų Radviliškio miesto lopšeliuose – darželiuose labai trūko vietų, eilėje laukdavo per šimtą mažųjų radviliškiečių, norinčių patekti į šias ugdymo įstaigas.

Problema buvo išspręsta, kai priešmokyklinio ugdymo klasės buvo perkeltos iš darželių į mokyklas – nemažai jų atidaryta buvusiose Vaižganto gimnazijos patalpose, taip pat Gražinos pagrindinėje mokykloje ir V. Kudirkos progimnazijoje. Taip darželiuose atsirado daugiau vietos mažesniems vaikams.
Lopšelio – darželio „Eglutė“ laikinai direktorės pareigas einanti I. Budrienė „Radviliškio kraštui“ sakė, kad visi ikimokyklinio amžiaus vaikai, norintys lankyti šį darželį, į jį pateko, į lopšelį nepateko 3 vaikai.   
Lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ direktorė R. Ivanauskaitė redakciją informavo, kad  ikimokyklinio amžiaus grupėse dar yra laisvos trys vietos, į lopšelį patekti eilės laukia 5-6 vaikai.
Lopšelio – darželio „Kregždutė“ direktorė J. Pranevičienė sakė, kad ir į šį darželį vaikų eilės išnyko – patenka visi norintieji.
Pasak Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos  G. Juodeikienės, didelės laukiančių vaikų eilės į darželius išnyko, problema išspręsta. „Prieš savaitę mieste buvo tik trys vaikai, nepatekę į lopšelio grupę, o darželio grupėse buvo laisvų vietų“,- sakė vedėja.
Rugsėjo – spalio mėnesiais lopšeliuose – darželiuose vyksta vaikų adaptacija, kai kurie tėvai persigalvoja ir nebeveda vaikų į lopšelius – darželius, tad nepatekusiems į juos anksčiau, galbūt įsibėgėjus rudeniui atsiras galimybė lankyti šias ugdymo įstaigas.
Į darželius galima prašymą pateikti elektroniniu būdu
Mažųjų radviliškiečių tėvai prašymus į darželius gali pateikti elektroniniu būdu, puslapyje radviliskis.lt. Tačiau ne visiems tai pavyksta padaryti. Į redakciją paskambinusi mama skundėsi, kad negalėjo pateikti elektroninio prašymo į darželį. „Jeigu nesiseka pateikti prašymo, tegul tėvai skambina man tel. (8422) 69092 ir detaliai papasakoja, kuriame žingsnyje nepasisekė. Kartais tėvai ne viską teisingai padaro, kad elektroninis prašymas būtų sėkmingai pateiktas“,- sakė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė J.Steponavičienė.
Pasak J. Steponavičienės, tėvai ranka rašytą  prašymą gali pateikti ir nuėję į darželį.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ verslininkams – už žemę mokės brangiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis dar nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. 
Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji  nemyli ir verslininkų
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje verslininkų reikalais rūpinosi tik  visuomeninio  komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai: Tarybos nariai G. Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami komercinės paskirties žemės  mokestį Radviliškio mieste bei rajone mažinti nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. Nei socialdemokratai, nei „darbiečiai“  dėl mokesčio pamažinimo verslininkams pasiūlymų Tarybai  svarstymui  nepateikė.
Šio pasiūlymo rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė  ir jis  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Radviliškio rajone verslininkai už turimus žemės sklypus mokės 0,8 proc. –  bene daugiausiai visame Šiaulių regione.

„Toks trumparegiškas  rajoną valdančiųjų – valstiečių ir konservatorių – požiūris į verslą tikrai nepadės į rajoną pritraukti daugiau investicijų bei sukurti daugiau darbo vietų. Verslininkai savo įmonių kūrimui pasirinks rajonus, kur mokestis už žemę mažesnis, pavyzdžiui, Šiaulių rajoną“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Beje, Radviliškio rajono meras A. Čepononis ūkiškumo galėtų pasimokyti iš Šiaulių rajono mero A. Bezaro, kuris, susitikęs su „Radviliškio krašto bendruomene“, trumpai pakomentavo šią situaciją: „Mūsų rajone labai  laukiami ir mylimi verslininkai, savivaldybėje stengiamės dokumentus jų įmonių įkūrimui sutvarkyti per trumpiausius terminus“.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, komercinės paskirties teritorijos žemės beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono verslininkai už žemę mokės 0,5 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – tik apie 0,5 proc.
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad verslininkams būtų nustatytas 0,8 proc. žemės  mokestis, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 0,8 proc. tarifą komercinės paskirties  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Jeigu rajono valdantieji neatsitokės ir nepradės labiau vertinti verslininkų, kurie kaip bitutės  suneša  didžiąją dalį lėšų į rajono biudžetą, iš kurių mokami atlyginimai biudžetininkams, vykdomos valdininkų mėgiamos statybos, biudžetininkams apie atlyginimų didėjimą teks tik pasvajoti.  Jei meras A. Čepononis su savo konservatoriais bei koalicijos partneriais „valstiečiais“  neatsitokės, tai jam dar ilgai reikės siuntinėti savo pavaduotoją M. Pauliuką po pasaulį, ieškant investuotojų, norinčių ateiti į Radviliškio rajoną.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019