„EKO NAMAS: 6 idėjos jaunajai kartai“

Sausio 30 – oji diena Gražinos pagrindinėje mokykloje buvo ypatinga, nes vyko ekologinio projekto „EKO NAMAS“ praktinės/kūrybinės dirbtuvės. Susirinko net šešios komandos: Radviliškio lopšelio darželio „Žvaigždutė“, Radviliškio Vaižganto progimnazijos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Radviliškio rajono Daugėlaičių ir Miežaičių kaimo bendruomenių, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos.

Kiekviena iš jų turėjo užduotį – per valandą sukurti kuo draugiškesnį aplinkai namo modelį iš savo atsineštų priemonių. Mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas, sveikindamas renginio dalyvius, pasidžiaugė, kad šiandien ekologija įgauna pagreitį, kuo toliau, tuo labiau ji skverbiasi į įvairias gyvenimo sritis – nuo maisto iki būsto statybų, o ekologiškas namas – sąmoningas žmogaus pasirinkimas, siekiant gyventi darnoje su gamta.

Puikią nuotaiką susirinkusiems padovanojo 1- 4 klasių pradinukų choras,
vadovaujamas mokytojos Reginos Morkūnienės. Po įžanginių žodžių ir sveikinimų nieko nelaukdamos komandos kibo į darbus. Prasidėjo
tikros statybos! Kilo vienas už kitą gražesni namai, kurių kūrimui buvo panaudotos gamtinės ekologiškos medžiagos, įvairios technologijos, o
dalyvių kūrybiškumui nebuvo ribų. Dalyvių pastangas vainikavo sėkmė.

Per valandą kiekviena komanda sugebėjo sukurti tikrus šedevrus:
rąstinius, molinius, medinius namus, su šiaudiniais, samaniniais ar net
nendriniais stogais, nuostabia aplinka, kurioje matėsi vėjo jėgainės ar
basų kojų takas… Kiekvienas namas stebino savo patrauklia išore ir
jaukumu, taip ir kvietė užsukti per kiemą vedančiu mediniu ar
akmeniniu takeliu, pasisupti sūpynėse, pasėdėti lauko terasoje

Šypsenos, padėkos, bendra nuotrauka – dažni kiekvieno renginio
akcentai, tačiau šiose kūrybinėse dirbtuvėse buvo šis tas daugiau:
vyresni perdavė savo patirtį ir išmintį jaunesniems, kurie ateityje statys ir kurs savo namus – sveikus, ekonomiškus, draugiškus aplinkai ir žmogui. Viso renginio metu jautėsi bendradarbiavimas, visus suvienijo patraukli idėja ir gera nuotaika. Diskutuodami prie arbatos puodelio, renginio organizatoriai ir dalyviai dėkojo vieni kitiems už turiningai praleistą laiką, planavo naujas veikas, o gal net projekto tęsinį, nes jo nauda tikrai akivaizdi: šiandien sukurti ekologiškų namų modeliai bus puiki vaizdinė priemonė ekologijos pamokoms.

Projekto „EKO NAMAS“ organizatorės Rasa Jasiulienė, Grita Dumskienė ir Salvinija Vaičiūnienė džiaugėsi renginiu ir priminė visiems, kad 2020 –ieji metai paskelbti bendruomenių metais. Šis renginys – puikus bendruomeniškumo pavyzdys. Ačiū visiems, padėjusiems įgyvendinti šį projektą!

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos geografijos ir ekologijos
mokytoja Salvinija Vaičiūnienė

Total
46
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts