Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rajono savivaldybė atleista nuo „apsišikėlių“ mokesčių

Avatar

Paskelbta

data

Kasmet Radviliškio rajono savivaldybėje „įvertinamas“ apleistas nekilnojamasis turtas. Šiam darbui pasitelkiami seniūnai, savivaldybės darbuotojai, kurie apleistus pastatus fotografuoja, pateikia apie juos informaciją. Šią pateiktą medžiagą įvertina tam tikslui sudaryta darbo grupė. Ir jeigu turtas pripažįstamas apleistu ar  naudojamu ne pagal paskirtį, savininkui tenka mokėti 3 procentų mokesčių tarifą. Mokės gyventojai, verslininkai, bet ne savivaldybė, savivaldybės administracijos vadovai bei seniūnai.

Dvigubi standartai?

Tarybos posėdžio metu Tarybos narei Zitai Žvikienei iškilo klausimas, kodėl savivaldybei nereikia mokėti didesnio mokesčių už jai priklausančius apleistus pastatus. „Į mane kreipiasi verslininkai ir klausia, ar teisinga tokia tvarka, kai žmonės baudžiami už apleistą turtą, o savivaldybė – ne, nors jai priklausantis turtas tokios pat būklės“,- sakė Tarybos narė.

Pasak sprendimo projektą ruošusios L. Baškevičienės,  apleistų ir savivaldybei priklausančių apleistų pastatų  yra, jie kaip įmanoma tvarkomi. O didesnio tarifo mokesčio savivaldybei už apleistą turtą nereikia mokėti todėl, kad savivaldybė, kaip biudžetinė įstaiga, nemoka nekilnojamojo turto mokesčio.

Vadinasi, savivaldybei  priklausantis apleistas  nekilnojamas  turtas  gali  stovėti, kol sugrius ar užgrius  ir jokių didesnių mokesčių nereikės mokėti, o gyventojai bei verslininkai už savivaldybės specialistams neįtikusį  turtą  turės  patuštinti kišenes?!

Sprendimo aiškinamajame rašte teigiama, kad didesnis mokestis „paskatins nekilnojamojo turto savininkus tinkamai prižiūrėti savo nekilnojamąjį turtą“. O kas paskatins savivaldybę prižiūrėti savo nekilnojamąjį turtą?

Savivaldybės turtas jai nepriklauso?

Meras A. Čepononis,  rajono gyventojus išvadinęs  „apsišikėliais“, bandė painiai aiškinti, kad savivaldybės  apleistas turtas iš tikrųjų jai nepriklauso: „Nėra Turto bankui neperduotų savivaldybei priklausančių apleistų  pastatų. Jais rūpinasi Turto bankas, kol pastatai parduodami. Tyrulių pagrindinė mokykla buvo pardavinėjama 3,5 metų. Kol pastatai  neparduoti, jie priklauso savivaldybei“.

Iš tokios painios kalbos galima suprasti, kad vis dėlto savivaldybė yra apleistų pastatų šeimininkė, kol jie neparduoti. Tad ar nebūtų galima pačią savivaldybę pavadinti „apsišikėle“ ir paviešinti jos apleistų pastatų sąrašą bei jų būklę, o atsakingus specialistus ir direktorę už netvarką rajone „paskatinti“ premijų ar priedų nuėmimu? Taip ir rajonas būtų gražesnis, nebūtų  „lygesnių už lygius“.

Savivaldybės aplaidumo pavyzdžių yra nemažai, štai  kad ir jai priklausantis archyvas buvusio buitinio pastate. Šio pastato dalininkai tvarkė jiems priklausančias patalpas, keitė langus, tačiau savivaldybė savo archyvo patalpomis nesugebėjo pasirūpinti – pro kiaurą stogą bėgo vanduo, patalpos nešildomos, drėgnos.

Vieni lygesni už kitus?

Tarybos posėdžio metu buvo nutarta didinti nekilnojamojo turto mokestį apleistų pastatų savininkams – į „juodąjį sąrašą“ pateko 43 fiziniai bei juridiniai subjektai.

Galimai rajono savivaldybės vadovai laikosi principo iš žymaus romano: „Visi gyvuliai lygūs, bet kai kurie gyvuliai lygesni už kitus“. Šiuo atveju „galimai lygesnių gyvulių“ vietoje yra savivaldybė, kuri už savo griūvančius ir apleistus pastatus  nemoka didesnio tarifo nekilnojamojo turto mokesčio, nes jai apskritai nereikia mokėti šio mokesčio.

Ar Taryboje kada nors bus pateiktas sprendimas, kad už savivaldybės apleistą turtą  atsakytų meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė, bent jau šioje Taryboje tikėtis neverta – jie su kolegomis „valstiečiais“  turi daugumą.

Balsavimo rezultatai

Nors Tarybos nariai ir piktinosi dvigubais standartais, kai verslininkai  ir gyventojai baudžiami, o savivaldybė ne, tačiau  balsavimo rezultatai parodė, kad  politikai  linkę rinktis dvejopus standartus – verslininkai ir gyventojai bus  baudžiami, o savivaldybė ne. Už tai, kad  nekilnojamojo turto mokestis būtų padidintas 3 procentais, balsavo 19  Tarybos narių, tame tarpe ir Z. Žvikienė,  kuri kėlė klausimus, tačiau balsavo už mokesčio padidinimą. Prieš  nekilnojamojo turto mokesčio didinimą gyventojams ir verslininkams balsavo tik nepartiniai Tarybos nariai.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ieškomas dviračio savininkas

Avatar

Paskelbta

data

Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai siekia nustatyti dviračio savininką. Tamsiai mėlynos spalvos dviratis „Fischer“ buvo rastas liepos 8 d.  Raseinių r., Kniečių k., Girkalnio sen. Kas pasigedote tokio dviračio, prašytume paskambinti Raseinių rajono policijos komisariato administratorei Juditai Girdžiuvienei telefonu (8 700) 61370.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gamta dovanoja galimybę pasveikti

Avatar

Paskelbta

data

Kaip manote, ar įmanoma vaistažolėmis ir mityba sumažinti onkologinių ligų riziką? Pasaulio sveikatos apsaugos organizacijos ekspertų komitetas įrodė, kad dauguma tokių ligų – netinkamo gyvenimo būdo padariniai. Vėžys išsivysto kancerogenams ilgą laiką (keliolika metų) veikiant organizmą. Todėl vėžio profilaktika ir įmanoma, ir būtina. Mitybos charakterį keičiant sveika gyvensena net 90 procentų šių ligų būtų galima išvengti. Kancerogeninių medžiagų poveikį aktyviausiai šalina dietinė mityba – pakankamas daržovių, vaisių, nevalytų grūdų ir vitaminų kiekis racione. O maisto kaloringumą – vieną svarbiausių vėžio profilaktikos priemonių – tikslinga sumažinti (ne mažiau 20 procentų visų gyvulinių riebalų, riebios mėsos, aukščiausios rūšies miltų bei cukraus).

Reikėtų mokytis gyventi sveikai!

Tiriant savaime nuo vėžio pasveikusius žmones, – o taip būna, – matyti, kad amoniakas, kaip skilimo produktas, gali sukelti vėžį. Manoma, kad 70 procentų gyvulinių baltymų racione – pavojinga riba. Taip pat didesni valgomosios druskos kiekiai, patekę su rūkyta mėsa, žuvimi, sudaro sąlygas atsirasti skandžio vėžiui.

Kancerogenų aktyvumą didina: nikotinas – pavojingi formaldehido jonai, alkoholis didina kancerogenų aktyvumą organizme, taip pat cholesterolis, antsvoris, neracionali mityba, rūgštinės ir šarminės reakcijos disbalansas. Kraujas rūgštėja, kai augalinės kilmės produktai sudaro mažiau nei pusę raciono. Patariama kasdien suvartoti ne mažiau nei 500 gramų žalių vaisių ir daržovių. Taip pat – lėtinis vidurių užkietėjimas, per didelis gyvulinių riebalų kiekis, persivalgymas – ypač mėsa ir riebalais, dažnas valgymas, nepakankamas kramtymas, per karšto ir per šalto maisto vartojimas, daržovių virimas aliuminio induose, vitaminų trūkumas – ypač A, E, C, fermentų trūkumas – jų yra vaisiuose, daržovėse, piene, meduje (fermentai suyra 50 °C temperatūroje), makro ir mikroelementų trūkumas, ultravioletiniai spinduliai, nes saulėje ilgai kaitintis po 12 valandos žalinga, stresas, nejudrus gyvenimo būdas.

Kancerogenų veiklą slopina: daržovių ir vaisių vartojimas, augalinė ląsteliena maiste, vitaminai, fermentai, mikroelementai, mažas maisto kaloringumas, iškrovos terapijos, kvėpavimo normalizavimas, grynas oras, grūdinimasis, teigiamos emocijos. Svarbiausia gydant vėžį – išgydyti ne susirgusį organą, o atkurti viso organizmo funkcijas. Būtina detoksikuoti, išvalyti organizmą, aprūpinti jį pakankamu mineralų kiekiu (ypač kalio druskų), vitaminais, fermentais ir daug kitų priemonių.

Kokios vaistažolės gali paveikti onkologines ligas?

Gydymuisi gali būti vartojami šie augalai: plačialapis gyslotis, pelkinė ir miškinė sidabražolė, beržo juodgrybis, paprastoji jonažolė (ji iš tiesų yra vaistas nuo 99 ligų), didžioji ugniažolė, didžioji varnalėša, vaistinė medetka, pelynas, takažolė, pelkinis pūkelis, paprastoji kiaulpienė, auksinė šaknis, mandžiūrinė aralija, eleuterokokas, mėlynė, dygliuotasis šaltalankis, paprastasis šermukšnis, juodasis serbentas, paprastoji žemuogė, vaistinė melisa, paprastasis čiobrelis ir kt. Be to, vartojami bičių produktai, homeopatiniai preparatai ir kt. Tačiau prieš gydydamasis vaistažolėmis ligonis turėtų pasikonsultuoti su specialistu.

Šaltalankių aliejus malšina skausmą, mažina uždegimus, skatina audinių regeneraciją, padeda gyti žaizdoms. Pavyzdžiui, sergant stemplės vėžiu aliejus geriamas prieš valgį 2–3 kartus per dieną (prieš vartojant praskiedžiamas saulėgrąžų aliejumi santykiu 1:1). Šaltalankių aliejaus galima pasigaminti taip: iš prinokusių vaisių spaudžiamos sultys, likusi masė sudžiovinama, susmulkinama kavamale, užpilama saulėgrąžų aliejumi (1:1,5), laikoma 3 savaites kambario temperatūros patalpoje, tamsoje, kartais pamaišoma. Paskui nukošiama ir supilstoma į tamsius butelius.

Mėlynių uogos gerina medžiagų apykaitą ir šalina iš organizmo kenksmingus junginius. Juose itin daug žmogaus organizmui naudingų medžiagų.

Žemuogė taip pat labai vertinga gydomoji uoga – ji stiprina organizmą, stabdo žarnyne puvimo procesus, padeda pašalinti iš jo įvairias kenksmingas medžiagas ir cholesterolį. Žemuogėse yra fitoncidų, kurie sunaikina daugelį ligas sukeliančių bakterijų. Daugelį amžių jonažolėmis gydomos įvairios ligos. Pavyzdžiui, jonažolės trauktinė su spiritu buvo vartojama vietoj jodo. Ji tebėra galinga ir šiandien. Tarkime, sergant depresija, jonažolių užpilu kartais galima pakeisti sintetinius antidepresantus. Jonažolėmis gydomi ir piktybiniai navikai. Tačiau šią vaistažolę reikia vartoti atsargiai – ji didina organizmo imlumą UV spinduliams, neigiamai veikia regos nervą, netinka žmonėms, kurių padidėjęs kraujospūdis.

Liaudies medicinos šalininkai tiki, kad surinkti žydintys varnalėšų lapai turi ypatingų galių. Jų nuoviru gydomi įvairūs piktybiniai navikai, kepenų ligos, žaizdos. 2 šaukštus susmulkintų lapų užplikykite 0,5 litro verdančio vandens, 30 minučių kaitinkite verdančio vandens vonelėje, po to nukoškite. Gerkite po 0,5 stiklinės 2–3 kartus per dieną.

Žmogus turi gauti 90 veikliųjų medžiagų: 60 mineralų, 16 vitaminų, 13 būtinų amino rūgščių, 3 nesočiąsias – ir visa tai greta mūsų. Tai ir garšva, ir dilgėlės, kiaulpienės, varnalėšos, balanda, žliugė. Nereikia bijoti kartumo – jo turintys augalai valo ir stimuliuoja kepenis, gerina darbingumą, ištvermę. Anot Rytų medicinos, kartumynai pašalina iš organizmo nuovargio toksinus, pagerina medžiagų apykaitą, slopina puvimo procesus žarnyne. Paprastųjų kiaulpienių jauni lapai tinka salotoms, tai – pasakiškas augalas. Kad nebūtų kartūs, lapus pusvalandį pamirkykite sūdytame vandenyje, tada nuplaukite. Tokios salotos ypač tinka pavasarį, kai trūksta vitaminų, mikro ir makroelementų. Valgant šias salotas pagerėja ir sąnarių medžiagų apykaita. Pavasarį kasdien suvalgykite 10 paprastųjų kiaulpienių lapų ar iš jų padarytų salotų. Kiaulpienėms pražydus, galima valgyti maždaug po 5 jų žiedus, vėliau vėl valgyti sveikus jaunus lapelius.

Virškinimo sistema – organizmo fabrikas, centras, nes žarnyno veikla ir flora veikia visas apykaitines reakcijas. Jei šioje sistemoje atsiranda disbalansas – gali užpulti daugybė ligų. Jei viduriai užkietėję, kepenys pavargusios, žarnyne susikaupė toksinų, nuodijančių organizmą, gali sutrikti širdies ritmas ir kraujotaka, prasidėti sąnarių ligos, alergijos. Todėl labai svarbu, kad žarnynas būtų gerai išvalytas, detoksikuotas – tuomet susitvarkys daug bėdų.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019