Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rajono savivaldybė atleista nuo „apsišikėlių“ mokesčių

Avatar

Paskelbta

data

Kasmet Radviliškio rajono savivaldybėje „įvertinamas“ apleistas nekilnojamasis turtas. Šiam darbui pasitelkiami seniūnai, savivaldybės darbuotojai, kurie apleistus pastatus fotografuoja, pateikia apie juos informaciją. Šią pateiktą medžiagą įvertina tam tikslui sudaryta darbo grupė. Ir jeigu turtas pripažįstamas apleistu ar  naudojamu ne pagal paskirtį, savininkui tenka mokėti 3 procentų mokesčių tarifą. Mokės gyventojai, verslininkai, bet ne savivaldybė, savivaldybės administracijos vadovai bei seniūnai.

Dvigubi standartai?

Tarybos posėdžio metu Tarybos narei Zitai Žvikienei iškilo klausimas, kodėl savivaldybei nereikia mokėti didesnio mokesčių už jai priklausančius apleistus pastatus. „Į mane kreipiasi verslininkai ir klausia, ar teisinga tokia tvarka, kai žmonės baudžiami už apleistą turtą, o savivaldybė – ne, nors jai priklausantis turtas tokios pat būklės“,- sakė Tarybos narė.

Pasak sprendimo projektą ruošusios L. Baškevičienės,  apleistų ir savivaldybei priklausančių apleistų pastatų  yra, jie kaip įmanoma tvarkomi. O didesnio tarifo mokesčio savivaldybei už apleistą turtą nereikia mokėti todėl, kad savivaldybė, kaip biudžetinė įstaiga, nemoka nekilnojamojo turto mokesčio.

Vadinasi, savivaldybei  priklausantis apleistas  nekilnojamas  turtas  gali  stovėti, kol sugrius ar užgrius  ir jokių didesnių mokesčių nereikės mokėti, o gyventojai bei verslininkai už savivaldybės specialistams neįtikusį  turtą  turės  patuštinti kišenes?!

Sprendimo aiškinamajame rašte teigiama, kad didesnis mokestis „paskatins nekilnojamojo turto savininkus tinkamai prižiūrėti savo nekilnojamąjį turtą“. O kas paskatins savivaldybę prižiūrėti savo nekilnojamąjį turtą?

Savivaldybės turtas jai nepriklauso?

Meras A. Čepononis,  rajono gyventojus išvadinęs  „apsišikėliais“, bandė painiai aiškinti, kad savivaldybės  apleistas turtas iš tikrųjų jai nepriklauso: „Nėra Turto bankui neperduotų savivaldybei priklausančių apleistų  pastatų. Jais rūpinasi Turto bankas, kol pastatai parduodami. Tyrulių pagrindinė mokykla buvo pardavinėjama 3,5 metų. Kol pastatai  neparduoti, jie priklauso savivaldybei“.

Iš tokios painios kalbos galima suprasti, kad vis dėlto savivaldybė yra apleistų pastatų šeimininkė, kol jie neparduoti. Tad ar nebūtų galima pačią savivaldybę pavadinti „apsišikėle“ ir paviešinti jos apleistų pastatų sąrašą bei jų būklę, o atsakingus specialistus ir direktorę už netvarką rajone „paskatinti“ premijų ar priedų nuėmimu? Taip ir rajonas būtų gražesnis, nebūtų  „lygesnių už lygius“.

Savivaldybės aplaidumo pavyzdžių yra nemažai, štai  kad ir jai priklausantis archyvas buvusio buitinio pastate. Šio pastato dalininkai tvarkė jiems priklausančias patalpas, keitė langus, tačiau savivaldybė savo archyvo patalpomis nesugebėjo pasirūpinti – pro kiaurą stogą bėgo vanduo, patalpos nešildomos, drėgnos.

Vieni lygesni už kitus?

Tarybos posėdžio metu buvo nutarta didinti nekilnojamojo turto mokestį apleistų pastatų savininkams – į „juodąjį sąrašą“ pateko 43 fiziniai bei juridiniai subjektai.

Galimai rajono savivaldybės vadovai laikosi principo iš žymaus romano: „Visi gyvuliai lygūs, bet kai kurie gyvuliai lygesni už kitus“. Šiuo atveju „galimai lygesnių gyvulių“ vietoje yra savivaldybė, kuri už savo griūvančius ir apleistus pastatus  nemoka didesnio tarifo nekilnojamojo turto mokesčio, nes jai apskritai nereikia mokėti šio mokesčio.

Ar Taryboje kada nors bus pateiktas sprendimas, kad už savivaldybės apleistą turtą  atsakytų meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė, bent jau šioje Taryboje tikėtis neverta – jie su kolegomis „valstiečiais“  turi daugumą.

Balsavimo rezultatai

Nors Tarybos nariai ir piktinosi dvigubais standartais, kai verslininkai  ir gyventojai baudžiami, o savivaldybė ne, tačiau  balsavimo rezultatai parodė, kad  politikai  linkę rinktis dvejopus standartus – verslininkai ir gyventojai bus  baudžiami, o savivaldybė ne. Už tai, kad  nekilnojamojo turto mokestis būtų padidintas 3 procentais, balsavo 19  Tarybos narių, tame tarpe ir Z. Žvikienė,  kuri kėlė klausimus, tačiau balsavo už mokesčio padidinimą. Prieš  nekilnojamojo turto mokesčio didinimą gyventojams ir verslininkams balsavo tik nepartiniai Tarybos nariai.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kovo 8-ąją – dėmesys moterims: kaip ir kasmet, karaliauja tulpės

Avatar

Paskelbta

data

Nors šiemet orai šiluma nelepina, kovo 8-oji nuo seno asocijuojasi su vienomis pirmųjų pavasario gėlių – tulpėmis. Tarptautinę moterų solidarumo dieną įprasta koleges, drauges ar mylimąsias pasveikinti įteikiant jos simboliu tapusias gėles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad kovo 8-ąją kasmet tarp perkamiausių gėlių karaliauja tulpės, o jų pardavimai, lyginant su įprasta diena, padidėja net apie 30 kartų.
„Tradiciškai tapo įprasta, kad šią dieną sveikinti moteris, o tulpės turbūt yra ta pavasario gėlė, be kurios nė viena Moters diena neįsivaizduojama. Šią dieną tulpių pardavimai yra didžiausi, skaičiuojama, kad kovo. 7–8 dienomis jie padidėja net apie 30 kartų. Vis dėlto siekdami pasiūlyti platesnę įvairovę, turime ir didelį rožių, gerberų, narcizų pasirinkimą. Šias gėles pirkėjai taip pat mielai renkasi, tačiau tulpių pardavimai yra didžiausi“, – teigia V. Budrienė.
Pasak komunikacijos vadovės, per Moters dieną ir jos išvakarėse padidėja ne tik gėlių, bet ir saldainių pardavimai – švenčių dienomis paprastai auga susidomėjimas brangesnių prekių kategorijos produktais bei tradicinėmis šventinėmis prekėmis, tokiomis kaip desertai, įvairūs saldumynai, šokoladas, todėl ši šventė – taip pat nėra išimtis.
„Per kiekvieną šventinę dieną vartotojai ieško ypatingesnio skonio, todėl pastebime padidėjančius aukštesnės kokybės, brangesnių produktų pardavimus. Žmonės nori pasilepinti ir perka daugiau išskirtinių gaminių. Vis dėlto kovo 8-oji lieka labiau gėlės žiedo švente. Su ja aktyviai konkuruoja Valentino diena, kai sveikinamos ne tik moterys, bet visi mylimieji. Todėl ir romantiška vakarienė yra dažnesnė būtent pastarąją šventę“, – kalba V. Budrienė.
Anot jos, Moters dieną pardavimų atžvilgiu tikrai galima lyginti su Valentino diena, tačiau pastebima, kad Kovo 8-ąją ne tiek daug dėmesio tenka įvairiems meilę simbolizuojantiems suvenyrams ir atvirukams. Taip pat ir itin populiarūs iš desertų tortai dažniau pirkėjų krepšeliuose atsiduria meilės dieną. Skaičiuojama, kad pagal tortų pardavimų duomenis, Valentino diena yra trečia po Kalėdų ir Motinos dienos.

 

 Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė
Mob. tel. +370 686 56010
El. p. vaida.budriene@iki.lt

Skaityti daugiau

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi