Bočių viešnagė Pasvalyje

Rugsėjo 6 d. penktadienio rytas žadėjo gražią ir šiltą dieną. Gerokai prieš vidudienį bočių ansamblio dalyviai rinkosi keliauti į Pasvalį. Gražiai apsirengę, puikiai nusiteikę skubėjo susitikti su bičiuliais iš įvairių Lietuvos miestų – net iš 10.
Pasvalyje vyko šventė „Dainuoju Lietuvai ir Tau“. Šventę pradėję pasvaliečiai įdomiai pasakojo Pasvalio miesto įkūrimo istoriją. Miestas gavo pavadinimą nuo per ištekančios Svalios.
Po istorijos pamokėlės dainingieji pasvaliečiai uždainavo „Kur gintarais nusėtas marių krantas“. Moterų ansamblis iš Ukmergės švelniais balsais užtraukė „Vėl ruduo, vėl ruduo“. Energingieji pasvaliečių kaimynai iš Biržų ir pašoko, ir padainavo. Kai scenoje Utenos bočiai užtraukė „Paimkim Lietuvą visi už rankų“, visa salė pakilo, susikibo rankomis, dainavo ir lingavo.
Sakoma, kad senatvėje žmogus kaip klevas rudenį gražus. Todėl mums uždainavus apie seną klevą, salė sulingavo, šiai dainai abejingu nelieka niekas. Ir šiauliečiai, ir joniškiečiai, kelmiškiai, kėdainiškiai dainavo apie tėviškę, gimtinę. Šventę vainikavo Naujosios Akmenės atlikta nuostabi daina „Orkestras groja Bachą“.
Po koncerto visi kolektyvai rikiavosi prie kultūros rūmų. Po to bendrai nuotraukai visi pasklido po gražų miesto centrą. Kas fotografavosi prie Augusto Žygimanto skulptūros, o mes nuskubėjome prie ant Svalios kranto stovinčio smuikininko Antanėlio skulptūros, žvilgtelėjome į bažnyčią ir persirengę vykome į Balsių etnografinį malūną.
Tai nepaprastai gražus gamtos kampelis. Čia pat teka Lėvuo, auga trys didžiulės agavos, tokių Lietuvoje niekur kitur neteko matyti.  Įdomus Laikrodžių muziejus, čia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laiku prezidentas V. Adamkus pasirašė sutartį su Latvijos prezidentu. Ir laivas, ir ratai pilni įvairiaspalvių gėlių, daugybė girnapusių, visa tai buvo be galo įdomu matyti.
Grįžtant namo, vairuotojas Kęstutis sustojo laukymėje. Ant kalnelio, dešinėje pusėje, stovėjo dvi skirtingos kaliausės, o prieš jas tolėliau – du puikūs jaunuoliai su vaizdo stebėjimo kamera rankose saugojo  juodus varnus su didžiuliais išskleistais sparnais.
Gražiai sumanytas vaizdelis. Čia pat priskynėme dar užsilikusių lauko gėlių ir pasveikinome ansamblio dainininkę Reginą vardo dienos proga.
Išgirdome daug gražių dainų, pamatėme puikių vaizdų ir pilni teigiamų emocijų grįžome į patį mieliausią ir gražiausią Radviliškį.

PB „Bočiai“ informacija

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts