Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Eibariškių parko kraštovaizdžio formavimo projektas nesulaukė visuomenės dėmesio

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškyje, Eibariškių mikrorajone, įgyvendinamas projektas „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Radviliškio m. Eibariškių parko teritorijoje“. Liepos 27 d. šis projektas antrą karą buvo pristatytas Radviliškio miesto visuomenei. Pristatyme buvo pabrėžiama, kad projektuotojai laukia gyventojų pasiūlymų bei pageidavimų, kaip būtų galima projektą patobulinti.Primename, kad šiam projektui skirta apie 60 tūkst. eurų.

Eibariškių parke planuojama iškirsti 900 medžių kamienų

Alek­sand­ro Stul­gins­kio uni­ver­si­te­to Miš­kų ir eko­lo­gi­jos fa­kul­te­to lek­to­rius Ju­lius Bač­kai­tis pristatymo dalyvius supažindino su parke augančiais augalais, jame gyvenančiais paukščiais.

Pasak J.Bačkaičio, Eibariškių parke auga 3800 augalų rūšių, labai retų rūšių nėra.

Taip patparkeauga 73 rūšys medžių bei krūmų, jas reikėtų padidinti iki 100, kad būtų platesnė edukacinė programa.

„Parke daugiausia beržų, tačiau reikėtų pasodinti ir eglių, kad žiemą parkas nebūtų vėjo košiamas. Kadangi čia auga daugiausia beržai bei ąžuolai, reikia pasodinti kitų, retesnių rūšių, medžių kurie parkui priduotų daugiau spalvų ir kad jis nebūtų tik baltos ir žalios spalvos“,- sakė lektorius.

Lektorius J.Bačkaitis radviliškiečius pradžiugino žinia, kad 84 proc. parko medžių yra geros būklės, tačiau jo teiginys, kad reikės iškirsti 900 kamienų, privertė pristatymo dalyvius suklusti – dar visi prisimena istoriją, kai miesto centre buvo iškirsti visi medžiai.

„Tai nereiškia, kad bus iškirsta 900 medžių, bus iškirsta 900 kamienų – kai kurie medžiai turi po 2-3 kamienus. Dabar parke ąžuolai pasodinti kas 4 metrus, tačiau, kad ąžuolai gražiai augtų, juos reikia išretinti kas 10 metrų“,- sakė lektorius. Taigi Eibariškių parko medžių ateityje laukia retinimas.
J.Bačkaitis taip pat pasiūlė parko aplinkos nuo Šiaulių plento pusės nepuošiantį šiluminės trasos vamzdyną apsodinti dviguba gyvetvore – taip bus sumažintas triukšmas, sklindantis nuo plento, ir papuošta aplinka.

Numatytas net apžvalgos bokštas

UAB „Plėt­ros par­tne­riai“ di­rek­to­rius Pa­vel Ver­bo­vič pa­sa­ko­jo, kaip pasikeitė pirminis projektas.
„Anksčiau parko takus buvo planuojama taikyti tik gyventojų pasivaikščiojimamas ir jų nuėjimui iš vieno taško į kitą, dabar planuojama, kad takai atliks edukacinę funkciją – ves pro retus augalus. Iš planuotų dviejų labirintų liko vienas, tačiau tarp vandens salelių bus tilteliai, pelkėtoje vietoje bus įrengti mediniai takai.

Ant prie tvenkinio stūksančio kalno planuojama įrengti apžvalgos aikšelę bei apžvalgos bokštą, skirtą paukščių stebėjimui. Beje, projektuotojas negalėjo pasakyti, kokio aukščio bus apžvalgos bokštas. Projekte išliks radviliškiečių pageidauti gėlynai, prie kurių žmonės galėtų nusifotografuoti.

Didžiausias parko statinys – amfiteatras, kuris bus maksimaliai integruotas į kraštovaizdį, tačiau taip pat dar neaišku, kiek jame bus vietų, koks bus jo dydis.

Ne į visus radviliškiečiųpageidavimus atsižvelgta

Pirmame visuomenei skirtame pristatyme radviliškiečiai pageidavo, kad parke būtų sporto aikštelių, baikų žaidimo aikštelių. Deja, šio pageidavimo įvykdyti neįmanoma, nes lėšos skirtos ne pramogų parkui, o kraštovaizdžio formavimui. Vietos šioms aikštelėms projekte numatytos, tačiau finansuoti jų statymą reikės iš kitų projektų.

Paveldosaugos skyriaus vedėjas V.Simelis pageidavo, kad būtų įrengta nors 10 vietų tvarkinga aikštelė pro Radviliškį ravažiuojantiems kemperiams, bet ir vėl buvo atsakyta, kad tai neįmanoma, nes čia ne reakreacinis ar poilsio parko projektas.

Beje, pageigaujamų mašinų stovėjimoaikštelių taip pat nebus, nes, pasak savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjo G.Pilypo, į parką reikia ateiti pėsčiomis.

„Stovėjimo aikštelė bus tik renginius aptarnaujančių tarnybų transportui. Parke nebus nei vieno asfaltuoto takelio ar aikštelės, visur tik biri skaldelė. Šis projektas susijęs su kraštovaizdžio formavimu, edukacija, o ne pramogomis. Atvykusieji į renginį automobiliais juos turės palikti šalia esnačiuose gatvėse“,- sakė G.Pilypas.

Radviliškiečiai nesusidomėjo pristatymu


Antruoju projekto „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Radviliškio m. Eibariškių parko teritorijoje“ pristatymu Radviliškio miesto visuomenė nesusidomėjo – atvyko tik 20 klausytojų ir tai beveik visi- savivaldybės darbuotojai.

Keista, kad nebuvo nei vieno naujai išrinktojo seniūnaičio – nejaugi po rinkimų visiškai nebeįdomu, kas vyksta Radviliškio mieste? Keista, kad nebuvo nei Eibariškių mikrorajono seniūnaitės S.Vaičiūnienės – juk jai pirmiausia turėtų rūpėti, kokie pokyčiai vyksta šiame mikrorajone.

Na, o rajono gyventojai turbūt nusivylė, kad valdžia nelabai įsiklauso į jų nuomonę ir nutarė nebesivarginti.

Beje, buvo ir du Tarybos nariai –  K.Augulis bei S.Dišlė. Pastaroji iš pristatymo pasišalino po pusvalandžio – gal buvo atėjusi tik pasirodyti, kad  rūpi pokyčai Radviliškyje.

Kad ir kokiaabejinga būtų visuomenė, bus dar trys šio projekto pristatymai, nes tokie yra projekto viešinimo reikalavimai.

 

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi