Socialiniai tinklai

Aktualijos

Edukacinė išvyka į Pakruojo kraštą

Avatar

Paskelbta

data

Skyriaus darbuotojai  naujuosius darbo metus pradėjo edukacine išvyka po kaimyninį Pakruojo kraštą. Pirmutinė stotelė – Pakruojo sinagoga. Mus sutikęs Pakruojo savivaldybės Kultūros paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus kultūros paveldo vyriausiasis specialistas Mindaugas Veliulis išsamiai papasakojo kokius darbus atliko, kad prikeltų naujam gyvenimui  seniausią iki šių dienų Lietuvoje išlikusią medinę sinagogą, kuri buvo  pastatyta 1801 metais ant Kruojos upelio kranto. Mus ypač  sužavėjo nuoširdus ir išsamus pasakojimas, atkurtas sinagogos  interjeras su piešiniais lubų skliaute bei sienų apmušalai.

Didelę laiko dalį paskyrėme Pakruojo dvaro ansambliui. Dvaro ponia trumpai papasakojo dvaro istoriją, supažindino su pagrindiniu dvaro ansamblio akcentu – puošniais dviaukščiais rūmais, kitais dvaro ansamblio statiniais. Autentiškoje dvaro kalvėje susipažinome su kalvio amatu. Sužinojome šio sunkaus darbo subtilybes ir net patys išbandėme kalvio darbą. Kalvis – Raimundas Tamašauskas, Pakruojo savivaldybės  viešojo administravimo specialistas – mums papasakojo apie kalvio buitį bei kitas įdomias dvaro gyvenimo bei dvariškių istorijas.  Visai netikėtai patekome į  vienintelį Lietuvoje Baudžiavos laikų bausmių muziejų. Šviečiant  blausiai viduramžių požemių šviesai, skambant grandinių žvangesiui, pamatėme  ir sužinojome  apie senove dvelkiančius bausmių įrankius ir įrenginius, patyrėme netikėtą baimės jausmą.

Iš Pakruojo nuvykome į Degėsių kaimo bendruomenės namus. Sočiai papietavę kibome į darbą – kepti duonos.  Buvome įdarbinti visi – minkėme tešlą, formavome duonos kepalėlius, domėjomės krosnies paruošimu duonos kepimui. Įdomu buvo pabendrauti su garsiąja šio  krašto duonos kepėja Valerija  Grigalioniene bei nuoširdžiomis kaimo bendruomenės atstovėmis.

Už naudingą, informatyvią, puikiai organizuotą išvyką esame dėkingi Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Mariui Senuliui.

Gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė

 

.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi