Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nuteisti automobilius bei sodo namelį Karčemų kaime niokoję jaunuoliai

Paskelbta

data

Praeitų metų vasario 27 d. vakare bei vasario 28 d. Radviliškio rajone, Karčemų kaime siautėjo trys jaunuoliai. Jie išdaužė penkių automobilių – „Opel Astra“, „Opel Vivaro“, „VW Passat“, „Peugeot 206“ ir „VW Passat“ langų stiklus. Pavogę 5 eurus monetomis, telefonų pakrovėjų, navigaciją, lituoklį, magnetolą, vaikinai sugalvojo pasilinksminti, įsibraudami į netoliese esantį sodo namelį. Ten išdaužė langus, sudaužė televizorių, mindė šaldytas uogas, traiškė kalėdinius žaisliukus. Tęsdami linksmybes, jie pavogė du automobilius.

Visi trys – turintys „patirties“

Vienas iš vaikinų, Tadas (vardas yra pakeistas), nusikalstamų veikų padarymo metu buvo nepilnametis ir iki tol neteistas, kiti du – jau patyrę nusikaltimų daryme. Vyriausias iš trijų, trisdešimtmetis Šarūnas A., iki šio nusikaltimo padarymo buvo teistas net aštuonis kartus, o Karolis (vardas yra pakeistas) – keturis kartus pabuvojo teisiamųjų suole. Beje, Tadas vėliau, po šių įvykių, buvo nuteistas penkis kartus.

Trisdešimtmetis daužė automobilių langus, niokojo sodo namelį

Daugiausiai tą naktį atlikęs niokojimo veiksmų Šarūnas A. teisiamojo posėdžio pradžioje kaltu neprisipažino, tačiau, kai parodymus davė visi liudytojai, sutiko papasakoti, ką nuveikęs. Jis pasiteisino, kad taip pasielgė, nes norėjo paieškoti nuotykių. Trisdešimtmetis vasario 27 d. pasikvietė jauno amžiaus Tadą ir Karolį, visi kartu išgėrinėjo. Paskui jie trise sumąstė dviračiais nuvažiuoti į Karčemų kaimą. Šarūnas A. prisipažino, kad ten jis vienas atsuktuvu daužė automobilių langus, bet nieko, ką pavogti, nerado. Atsimena, kad po to sodo namelyje daužė uogienes. Išėjęs iš namelio, važiavo vogtu Karolio vairuojamu automobiliu, bet automobilis įvažiavo į griovį, todėl jie visi išlipo ir nuėjo. Tada jie pavogė kitą automobilį, kuris bevažiuojant sugedo, todėl jį pastatę, visi pasiėmė dviračius ir išvažiavo namo. Nusikalstamų veikų padarymo metu jaunas vyras buvo stipriai apsvaigęs ir sakė, kad dėl to ne visus savo nuotykius prisimena.

Važiavo „mušti žmonių”, po to sugalvojo vogti

Karolis teismui papasakojo kiek kitokią istoriją. Jis savo kaltę teisme pripažino iš karto. Pasak jo, pirminis visų planas buvęs važiuoti mušti žmonių, bet vaikinas nebeprisiminė, kodėl jie tai turėjo daryti. Vėliau planai pasikeitė. Vogti daiktus iš automobilių sugalvojo Šarūnas A. Tadas stovėjo prie namo kampo, o Šarūnas daužė automobilių stiklus. Vėliau vaikinai dviese ėmė daiktus ir krovė į krepšį. Žino, kad buvo navigacija, lituoklis, kitų daiktų nepamena. Visi trys buvo per langą įlipę į sodo namelį, o ten viską daužė vienas Šarūnas.

Jauniausias stovėjo sargyboje

Teisiamojo posėdžio pradžioje kaltu neprisipažino ir Tadas. Jis norėjo, kad pirmi pasisakytų liudytojai. Jaunuolis davė parodymus po liudytojų apklausos. Pasak jauniausio istorijos dalyvio, jie visi trys gėrė alų ir sugalvojo eiti daužyti mašinas. Mašinas Karčemų kaime daužė Šarūnas A. Jis ir liepė Tadui stebėti prie namo kampo ir perspėti, jeigu kas ateis. Karolis su Šarūnu  ėjo per mašinas, žiūrėjo, ką pavogti. Daiktus būtų pardavę. Vaikinai tokiu būdu „patikrino“ visas daugiabučio kieme stovėjusias mašinas. Įlipę į sodo namelį, jaunuoliai ieškojo daiktų, vėliau daužė  uogienes. Apklausiamas dėl įvykių, Tadas ne viską prisiminė, nes, kaip ir kiti nuotykių ieškotojai, buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Nukentėjusiesiems pridarė rūpesčių

Nukentėjusieji, kurių automobiliai tą naktį buvo teisiamųjų „apžiūrėti“, teisme papasakojo, kad dėl sugadintų bei apvogtų automobilių turėjo daug rūpesčių. Nukentėjusiajai A. P. ryte reikėjo vežti vaikus į mokyklą, o automobilis buvo suniokotas, pavogti daiktai. Kita nukentėjusioji V. K. stebėjosi, kam taip reikėję pasielgti, ir taip pat sakė pasijutusi blogai, nes jai automobilis gali būti reikalingas kiekvieną akimirką, kadangi slaugo mamą ir, jei būtų reikėję važiuoti, jai būtų buvę problemų. Nukentėjusioji K. J. pasakojo, kad dėl apgadinto automobilio labai pergyveno, nes turi mažą vaiką ir kurį laiką negalėjo naudotis automobiliu. Sodo namelio savininkas A. S. taip pat neapsidžiaugė, pamatęs, ko „pridirbo“ jaunimas. Pasak jo, sodo namelio viduje viskas buvę išdaužyta –  maisto produktai išimti iš šaldiklio, išmėtyti, sugedę, televizorius kabojo ant sienos ir matėsi, kad į jį kažkas buvo mesta, muzikinis centras numestas, spintelių durys išlaužytos, sudaužyti kalėdiniai žaislai.

Visiems skirta laisvės atėmimo bausmė

Šarūnas A. buvo pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalį dėl vagystės ir jam skirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė. Dėl viešosios tvarkos pažeidimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 284 straipsnyje, jis išteisintas, nes nenustatyta šios nusikalstamos veikos požymių. Karoliui dėl vagystės padarymo skirta 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Tadas nubaustas 8 mėnesių laisvės atėmimo bausme.

Tyrimas dėl dviejų automobilių vagysčių buvo atskirtas ir ši baudžiamoji byla išnagrinėta anksčiau – Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai nuosprendį trijų kaltinamųjų atžvilgiu priėmė 2020 m. rugpjūčio 6 d.

Priteisti civiliniai ieškiniai

Iš kaltinamųjų priteisti visų nukentėjusiųjų, išskyrus sodo namelio savininką, civiliniai ieškiniai. Nukentėjusiojo A. S. civilinis ieškinys paliktas nenagrinėtu ir prokurorui pasiūlyta kreiptis dėl administracinės teisenos pradėjimo dėl nukentėjusiajam A. S. padarytos žalos dėl sodo namelyje buvusių daiktų sugadinimo ir spręsti, ar Šarūno A. veiksmuose nėra administracinio nusižengimo požymių.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andrulytė nuosprendį paskelbė 2021 m. rugsėjo 27 d., jis šiuo metu dar nėra įsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Patarimai, kaip namuose pasigaminti jaukų kalėdinį vainiką

Paskelbta

data

Iki Kalėdų likus mažiau nei mėnesiui geriausias metas puošti namus. Jeigu kalėdinės eglės įsigyti dar nespėjote, pradėti galite nuo mažesnių papuošimų. Pavyzdžiui, šventinių vainikų gamybos.

Visur jaučiamas prieššventinis šurmulys, o ir žiemiškai prasidėjęs gruodis kuria šventinę nuotaiką ir kviečia anksčiau pagalvoti apie pasiruošimą Kalėdoms. Tiems, kurie nori susikurti nepamirštamą kalėdinę nuotaiką namuose, tačiau šiek tiek pritrūko laiko pasiruošimui siūlomi parduotuvėse ir jau  pagaminti advento vainikai.

Advento vainikas – ne tik graži namų puošmena, bet ir prasmingas švenčių laukimo simbolis. Įprastai vainikas gaminamas iš eglės ar pušies šakelių, dekoruojamas keturiomis žvakėmis, kurias reikėtų uždegti paeiliui – po žvakę kiekvieną advento savaitę. Vainikų variacijų gali būti pačių įvairiausių – klasikinių, modernių, minimalistinių, todėl norint susikurti šią prasmingą kalėdinę dekoraciją tereikia pasitelkti fantaziją ir nuspręsti, kuris stilius jums labiausiai prie širdies. Norėdami prisidėti prie šventinės nuotaikos namuose kūrimo dalijamės keliais Advento vainikų pynimo patarimais.

Reikalingas tvirtas pagrindas. Vainiko pagrindui būtinas karkasas, kurį nesunkiai galite pasigaminti patys, pavyzdžiui, suvydami lanksčias beržo šakeles, svarbiausia, kad jos būtų minkštos. Šakeles susukus į ratą – nepamirškite jų sutvirtinti vieline virvute. Na, o jeigu tam neturite nei priemonių, nei laiko – ne bėda, galite įsigyti jau paruoštą šiaudinį karkasą, jų būna pačių įvairiausių dydžių.

Natūralūs papuošimai. Vainiko puošimui galite naudoti pačias įvairiausias dekoravimo priemones, kurių apstu tiesiog gamtoje – puikiai atrodys visžaliai krūmeliai, samanos, šermukšnių uogos.  Labai tinka sausmedžio, buksmedžio šakelės, kurios net ir sudžiūvusios nenubyra.

Šakeles pinkite viena kryptimi. Pirmiausia, vainiko gamybai pasirinktų šakelių kotus reikėtų šiek tiek apskabyti. Tuomet šakeles reikėtų dėti prie paruošto karkaso – jas per jį perpinti ir viską sutvirtinti vieliniu siūlu. Nepamiškite šakelių pinti viena kryptimi – geriausia pagal laikrodžio rodyklę. Taip vainikas atrodys tvarkingas ir užbaigtas. Beje, nebūtina naudoti vienodų, vieno augalo ar medžio šakelių, jas galite miksuoti, derinti tarpusavyje.

Gautą vainiką – padekoruokite. Jeigu minimalistinio, tik iš šakelių supinto vainiko jums nepakanka – nepamirškite jį padekoruoti. Tam puikiai tiks pačios įvairiausios priemonės. Prie gauto vainiko klijais arba vieliniu siūlu galite pritvirtinti įvairiausių kaspinėlių, juostelių, plunksnų ar kitų mėgstamų dekoracijų. Na, o jeigu jums patinka natūralumas – klijais ar siūlu prie vainiko pritvirtinkite kankorėžių ar cinamono lazdelių. Galiausiai gautą vainiką dėkite ant stalo ar kitos pasirinktos vietos, o į jo vidurį įstatykite keturias žvakeles.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Dėl Omikron atmainos griežtinamos izoliacijos taisyklės

Paskelbta

data

Europoje kasdien fiksuojant naujus susirūpinimą keliančios koronaviruso atmainos Omikron atvejus, Lietuva kartu su kitomis šalimis stiprina šios atmainos stebėseną ir epidemiologinę kontrolę. Atsižvelgiant į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, parengtos atsako priemonės tam atvejui, jeigu Lietuvoje būtų įtariami ar patvirtinti užsikrėtimai Omikron viruso variantu. Praėjusią savaitę Lietuva sugriežtino taisykles keliautojams, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pradėjo vykdyti sustiprintą keliautojų kontrolę.

Jeigu Lietuvoje bus patvirtintas ar įtariamas Omikron atmainos atvejis, NVSC galės organizuoti tyrimų atlikimą kartu su savivaldybių administracijomis ne tik didelės, bet ir mažos rizikos sąlytį turėjusiems asmenims, taip pat sąlytį su kontaktiniais asmenimis turėjusiems asmenims. Taip pat galės būti organizuojamas operatyvus išplėstinio židinio, organizuotos struktūros (darbovietės, ugdymo institucijos, namų ūkių, masinio renginio, pan.), geografinio regiono masinis ištyrimas. Policijos departamentui pavesta vykdyti griežtesnį kasdienį sąlytį su Omikron atmainos atvejais turėjusių asmenų tikrinimą izoliacijos laikotarpiu dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi.

Pagal atnaujintas izoliacijos taisykles, kurios įsigalios nuo gruodžio 4 d., asmeniui nustačius ar įtarus koronaviruso Omikron atmainą, izoliuotis 10 dienų turės visi su juo kontaktavę žmonės, nepriklausomai nuo to, ar jie yra pasiskiepiję, ar persirgę COVID-19 liga. Galimybės trumpinti izoliacijos tokiais atvejais nebus.

Susitrumpinti izoliacijos negalės ir iš Botsvanos Respublikos, Esvatinio Karalystės, Lesoto Karalystės, Mozambiko Respublikos, Namibijos Respublikos, Pietų Afrikos Respublikos ir Zimbabvės Respublikos atvykstantys keliautojai. Primename, kad atvykusieji iš šių šalių, iš kurių atvykstant taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, privalo izoliuotis nepriklausomai nuo to, ar buvo paskiepyti arba persirgę COVID-19 liga. Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Atvykstantiems iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, bus galima palikti izoliacijos vietą tik šiais atvejais:

  • galės išvykti iš Lietuvos Respublikos į valstybę, kurioje jie gyvena, dirba ar kurioje bus teikiama sveikatos priežiūros paslauga, nepraėjus nustatytam izoliacijos terminui (apie planuojamą išvykimą reikia informuoti NVSC).

Sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl izoliavimo tvarkos pakeitimų rasite ČIA (priedai).

Šiuo įsakymu taip pat patikslintas galimai imunitetą COVID-19 ligai turinčių asmenų izoliacijos algoritmas, nurodant, kad ne pagal pilną schemą paskiepyti žmonės privalo izoliuotis 10 dienų (nelieka galimybės atlikti serologinį tyrimą ir jo pagrindu nesiizoliuoti). Atnaujintą izoliacijos algoritmą rasite ČIA.

Gruodžio 2 d. ECDC duomenimis,  Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse iš viso nustatyti 79 Omikron atmainos atvejai. Jie registruoti Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Islandijoje, Airijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Švedijoje. Lietuvoje Omikron atmainos atvejų šiuo metu nėra nustatyta.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi