Du kartus pavogęs tą patį šunį, vyras bus stebimas tarnybų

Vagystės – dažnas nusikaltimas, tačiau, kad būtų pavogtas brangus šuo, policijos pareigūnai susiduria ne taip ir dažnai. Šių metų liepos 1 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andrulytė priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, paskirdama bausmę būtent dėl tokio nusikaltimo. Nuteistajam neišreiškus prieštaravimų dėl paskirtos bausmės, liepos pabaigoje šis teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo. Už to paties šuns dvi vagystes paskirta bausmė devynis kartus teistam, pagrindinį išsilavinimą turinčiam, nedirbančiam radviliškiečiui Valdemarui B.

Norėjo pavedžioti

Pirmą kartą 1000 eurų vertės labradoro retriverio veislės šunį jis pavogė šių metų balandžio 10 d. vakare. Duodamas parodymus ikiteisminio tyrimo metu, Valdemaras B. painiojosi prisiminimuose, su kuo tą vakarą girtavo. Šuns savininkė, vadinkime ją Regina (vardas pakeistas) gyvena dviejų galų name. Vienoje pusėje gyvena ji, kitoje – Valdemaro N. pažįstamas, kurio pavardės jis nežino. Ar jis vartojo alkoholį vienas, ar su vadinamu pažįstamu, ar su kažkokiomis merginomis, sunku ir suprasti, bet Valdemaras B. įsitikinęs, kad tada išgėrė net kelis litrus degtinės. Anksčiau jis buvo matęs, kad namo kieme bėgioja rudos spalvos labradorų veislės šuo. Jei tikėtume Valdemaro B. pasakojimu, tai jis šunį išsivedė dėl to, kad norėjo jį pavedžioti. Vyras atsidaręs voljero dureles, įėjo, pasikvietė šunį ir išsivedė į gatvę. Šuo ėjo kartu be jokio pavadėlio. Vėliau jis šunį parsivedė į draugo namus, kur šuo išbuvo visą naktį. Šunį grąžino kitą rytą jo savininkei, pasisakė savo vardą ir pavardę. Na, o šuns šeimininkė jau buvo pasigedusi šuns ir apie tai paskelbusi socialiniame tinkle „Facebook“.

Vėl išgėrė kelis litrus degtinės

Pasak Valdemaro B., šių metų balandžio 18 d. pas jo pažįstamą, kuris gyvena tame pačiame name, kaip jau minėto šuns savininkė, vyko išgertuvės. Ir vėl vyras sakėsi išgėręs kelis litrus degtinės. Apie vidurnaktį jis nuėjo prie šuns voljero, jį atidarė  ir pašaukė šunį. Šuns vardą buvo girdėjęs. Išleidęs keturkojį iš voljero, jį pašaukė, kad eitų kartu. Miesto centre su šuniu ir kitu vyriškiu įsėdo į taksi automobilį. Valdemaras B. pasakoja atvykęs iki savo draugės namų. Ten jis žmonėms pasakė, kad šuo yra jo. Vagišius paaiškino neva šunį norėjo grąžinti, bet nespėjo, nes atvyko policijos pareigūnai. Ir vėl vyras sakė, kad norėjo šunį tik pavedžioti.

Pasakė, kad rado prie parduotuvės

Nukentėjusioji, pavogto šuns šeimininkė, policijai papasakojo, kad augintinis yra labai ramaus būdo, prisileisdavo svetimus žmones, be to, yra su kilmės dokumentais, čipuotas, skiepytas. Šių metų balandžio 11 d. anksti ryte išėjusi į namo kiemą, ji pastebėjo, kad šuns voljeras ir kiemo vartai praviri. praviras, kiemo vartai taip pat praviri. Apie pavogtą šunį moteris paskelbė socialiniame tinkle „Facebook”, įdėjo jo nuotrauką. Tuo metu ji neįtarė, kas galėjo įvykdyti vagystę. Po keleto valandų tą pačią dieną nepažįstamas vyras parvedė jos šunį. Šis vyras prisistatė pavarde. Paklausus, kaip šuo atsirado pas jį, vyras pasakė, kad rado jį bėgiojantį prie parduotuvės.  

Matė pro langą

Ikiteisminio tyrimo metu liudytoju buvo apklaustas ir nukentėjusiosios vyras. Jis parodė, kad balandžio mėnesį, datos nepamena, naktį kieme girdėjo triukšmą. Atsikėlęs jis pažiūrėjo pro langą antrame aukšte ir pamatė, kaip nepažįstamas vyriškis, suėmęs viena ranka už šuns apykaklės, bėga link išėjimo iš kiemo. Liudytojas išbėgo į lauką ir bandė vytis.  Nepavijęs, jis grįžo prie šuns voljero ir pamatė, kad varteliai, kurie prieš tai buvo užrakinti, yra išlaužti. Patys varteliai buvo sulankstyti. Liudytojas policijos pareigūnams išsakė nuomonę, kad vagis elgiasi piktybiškai. Po vagysčių jie su žmona šunį laiko namuose, įsirengė vaizdo stebėjimo kamerą, pradėjo rakinti kiemo vartus. Vyro nuomone, jokio pagrindo gailėti šuns nebuvo, nes jis buvo laikomas uždarame kieme ir yra prižiūrėtas. Jeigu kas norėjo tiesiog pavedžioti šunį, galėjo vykti į gyvūnų prieglaudą. Po pirmos vagystės paaiškėjo, kad šuo buvo netinkamai maitintas, dėl ko suviduriavo ir jį teko vežti pas veterinarą.  

Skirtas laisvės apribojimas

Bausmės už dvi vagystes buvo subendrintos. Bendra bausmė sumažinta trečdaliu ir paskirta galutinė vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, kurios vykdymo laikotarpiu Valdemaras B. bus prižiūrimas probacijos tarnybos pareigūnų, taip pat jis įpareigotas pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Kaip šiam vyrui, mėgstančiam išgerti kelis litrus degtinės, seksis vykdyti paskirtą bausmę, galima tik spėlioti.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts