Dovanotasis varpas jau pasiekė Vadaktus

Vadaktų kaimo gyventojai prisimena, kad prieš aštuonerius metus jų parapijos bažnyčios varpinėje kabėjo ir skambėjo du varpai. Tačiau vieną varpą vagys sudaužė ir nuvežė į metalo supirktuvę. Nuo to laiko Vadaktų parapijos tikinčiuosius pamaldoms kviesdavo vienas likęs varpas.
Spalio 23–oji tapo  įsimintina diena Vadaktų parapijai – tos dienos vakarą iš Lenkijos, Seinų, Šventos Agotos bažnyčios varpinei buvo parvežtas varpas „Henrikas“, kurį Vadaktų parapijai dovanojo Seinų paminklų apsaugos draugija.
Pasak Vadaktų parapijos klebono Remigijaus Jurevičiaus, šio varpo vardas „Henrikas“ yra laikinas, pavadintas lenkų rašytojo, Nobelio premijos laureato Henriko Senkevičiuas garbei, o tikrasis varpo vardas bus „Jonas Paulius II“.
„Naująjį varpą vakar padėjome bažnyčioje, jo svoris – 550 kilogramų. Tuoj po Vėlinių jį  pakabinsime varpinėje, šalia išlikusio senojo varpo, o  varpo pašventinimo ceremonija bus pavasarį“,- sakė klebonas.
Spalio 23 d. Vadaktuose viešėjęs „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius kartu su bendruomenės nariais apžiūrėjo bažnyčios varpinę, kurioje kabės padovanotasis varpas.
„Džiaugiuosi, kad Vadaktų varpinėje vėl kabės du varpai ir ačiū visiems, prisidėjusiems prie šio kilnaus ir gražaus tikslo, – mūsų bendruomenės Vadaktų kaimo žmonėms tai labai brangi ir prasminga dovana“,- sakė bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts