Daugiausiai žemės Lietuvoje valdo Karbauskių šeima. O kas Radviliškio rajone?

Pirmoje didžiausių žemės valdytojų Lietuvoje sąrašo vietoje – Karbauskių šeima, skelbia „15 min“. Pasak portalo, vien verslininkui ir politikui Ramūnui Karbauskiui priklausanti žemės ūkio produktų gamintoja „Agrokoncernas“ nuosavybės teise Lietuvoje turi apie 10 tūkst. hektarų žemės, rodo Registrų centro duomenys apie tiesiogiai ir netiesiogiai valdomą žemę.

Tačiau išanalizavus visų į 200 daugiausia žemės nuosavybės teise valdančių įmonių sąrašą patekusių įmonių akcininkus paaiškėjo, kad didžiausių žemvaldžių gretose rikiuojasi jau ne vienas Karbauskis: prie tėvo prisijungė abudu sūnūs – Justinas bei Mantas bei sesuo Jurgita Karbauskytė, įspūdingus žemių plotus valdantys per įmones.

„15 min.“ atlikta analizė, remiantis Registro centro skaičiavimais ir kitais duomenimis, atskleidžia, kad 40 stambiausių žemės savininkų Lietuvoje įsigiję beveik 104 tūkst. hektarų žemės. Dar antra tiek ar net kelis kartus daugiau jie nuomojasi iš kitų.

Radviliškio rajone stambiausias žemvaldys taip pat politikas

Pasak ūkininkų, Radviliškio rajone daugiausiai žemių užsigrobęs vicemeras Vytautas Krikščiūnas su šeima. Jis su savo kolega “valstiečiu” Aurimu Gaidžiūnu net neslepia, kad mielai paimtų ir ūkininkų šiuo metu naudojamą valstybinę žemę. Beje, jų ir mero Kazimiero Račkauskio dėka, šiais metais, žemdirbiams valstybinės žemės nuomos mokestis didėjo net 75 procentais.

,,Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts