Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėliuose – romansų šventė ,,Rožė ta…“

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 11 – ąją romantišką muziką mėgstantys pociūnėliečiai rinkosi į miestelio kultūros namus – čia vyko tradicinė romansų šventė ,,Rožė ta…“. Šventiškai praleisti laiką kvietė ansambliai iš Radviliškio, Panevėžio ir Kelmės rajonų.

Renginio pradžioje dalyviai sugiedojo Vinco Kudirkos ,,Tautišką giesmę“. Šventės vedėjai Rožė (Audronė Paškevičienė) ir Napoleonas (Stanislovas Bauža), pasveikinę susirinkusiuosius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, pakvietė pasiklausyti kūrinių, išreiškiančių meilės išgyvenimus.

Koncertą, kaip ir dera, pradėjo šeimininkai – Pociūnėlių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Svaja“ (vadovė Genovaitė Vorienė). Lyriškų, romantiškų kūrinių šventės dalyviams dovanojo dar septyni kolektyvai: Šaukoto kultūros namų vokalinis ansamblis (vadovas Egidijus Lubickas), Grinkiškio kultūros namų vokalinis ansamblis ,,Sarva“ (vadovė Virginija Šepronienė), Panevėžio r. Krekenavos kultūros centro Žibartonių padalinio vokalinis ansamblis ,,Liaudė“ (vadovė Genovaitė Vorienė), Raudondvario kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Vakarė“ (vadovė Svetlana Verdingovienė), Panevėžio r. Krekenavos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis ,,Gija“ (vadovė Virginija Kavaliauskienė), Kelmės r. Pakražančio kultūros centro tradicinė kaimo kapela ,,Gers Čiesas“ (vadovė Laima Lapinskienė), Pociūnėlių kultūros namų vokalinis ansamblis ,,Smetoniškos panelės ir vyrai“ (vadovė Genovaitė Vorienė). Pociūnėliečių kolektyvas ,,Smetoniškos panelės ir vyrai“ šventėje atstovavo asociacijai ,,Radviliškio krašto bendruomenė“ ir Radviliškio rajono pagyvenusių žmonių asociacijai ,,Sidabro gija“.

Renginio pabaigoje į sceną buvo pakviesti visų kolektyvų vadovai – širdis suvirpino kartu atliekamas romansas ,,Rožė ta…“. Nutilus paskutiniams akordams, šventės organizatorė Genovaitė Vorienė apdovanojo visus koncertavusius kolektyvus, vedėjus Rožę ir Napoleoną. Gėlių įteikta pociūnėliečių kolektyvo ,,Smetoniškos panelės ir vyrai“ įvaizdžio kūrėjai Svetlanai Vagnorienei. Padėkota Pociūnėlių miestelio bendruomenės virėjoms Danutei Džiaugienei ir Vidai Petraitienei, renginio dalyvius vaišinusioms tradiciniu mūsų krašto patiekalu – žirnių koše.

Šventė ,,Rožė ta…“  dovanojo pociūnėliečiams  ir svečiams kelias puikias, įsimintinas nuoširdaus ir šviesaus bendravimo valandas.

 

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Skundžiamasi medike

Avatar

Paskelbta

data

Atrodo, Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje ne viskas gerai su personalu. Lankantieji šiame skyriuje artimuosius skundžiasi netaktišku bei grubiu gydytojos Irmos Barkauskienės elgesiu. „Gydytojai pasiguodžiau, kad sunku apmokėti tūkstantį eurų siekiančią sąskaitą, nes vyrui teikiamos Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje mokamos paslaugos. Gydytoja Barkauskienė man grubiai atrėžė: „Manęs nedomina jūsų finansinė padėtis“ ir prieš nosį užtrenkė kabineto duris. Norėdami šios gydytojos pasiklausti apie vyro būklę, su sūnumi būdavome priversti prie jos kabineto palaukti valandą, nors gydytoja ir būdavo kabinete“,- skundėsi  į redakciją atvykusi  pagyvenusi radviliškietė.

Beje,  redakcija sulaukė ne  vieno panašaus  skundo dėl gyventojų ir medikų nesusikalbėjimo. Pasiteiravome ligoninės direktoriaus V. Smalinsko, ar jam žinomi tokie gydytojos I. Barkauskienės ir ligonių artimųjų nesutarimai.

Radviliškio ligoninės direktorius V. Smalinsko atsiųstame oficialiame atsakyme  rašoma, cituojame: „Dėl gyd. I. Barkauskienės „netaktiško“ bendravimo skundų šiuo metu įstaiga nėra gavusi. Administracijos susirinkimuose su skyriaus vedėjais ar skyrių susirinkimuose aptariami deontologijos ir etikos klausimai“.

Štai taip – ligoninės direktorius nieko nežino, gyventojai lieja ašaras, tad ir norisi paklausti: „Kur pradingo žmoniškumas?“ Juk  kartais taip norisi  ištikus   bėdai  sulaukti paprasto paguodos žodžio. Kadangi  Radviliškio ligoninėje, poliklinikoje medikai tikrai sunkiai dirba, gyventojų norime paprašyti, kad į tai atsižvelgtų. Redakcija lauks padėkų medikams, kurias mielai paviešins.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Dėl atlyginimų dydžių – skundai Tarybos nariui

Avatar

Paskelbta

data

VšĮ Radviliškio ligoninė darbuotojai dėl darbo sutarčių perrašymo ir nedidelių atlyginimų slaugytojoms kreipėsi į nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Pasirodo, kad Radviliškio ligoninės slaugytojų „popierinis“ uždarbis – 934 eurai, kai Lietuvos vidurkis – net 1229 eurai.

Paaiškėjo, kad  ligoninės direktorius V. Smalinskas, sudarydamas naujas darbo sutartis, galimai pažeidė net 11 Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties ir Darbo kodekso punktų – tai nurodė advokatas, dr. N. Kasiliauskas, kuris specializuojasi Darbo teisės ir ginčų sprendimo srityse.. Pavyzdžiui, Tarybos nariui pateiktame dokumente, darbo tvarkos 34 apmokėjimo punktas prieštarauja Darbo kodekso 35 straipsniui, nes darbo užmokesčio dydis už papildomą darbą nustatomas susitarime dėl papildomo darbo, o ne vienašališkai vadovo. Taip pat pažymima, kad darbo apmokėjimo tvarkos 39 punktas prieštarauja Darbo kodekso 118 straipsniui, nes tiek aktyvus, tiek pasyvus budėjimas darbo vietoje yra prilyginamas darbo laikui ir negali būti nustatomas skirtingais apmokėjimais.

Dėl ligoninės naujojo vadovo V. Smalinsko veiksmų Tarybos narys G. Lipnevičius trumpai pakomentavo susidariusią situaciją: „Gavęs daugelio darbuotojų nusiskundimų dėl Radviliškio ligoninėje vykdomo darbo sutarčių perrašinėjimo bei mažų slaugos darbuotojų atlyginimų, šias problemas iškėliau praėjusiame Tarybos posėdyje. Posėdyje dalyvavęs ligoninės direktorius V. Smalinskas nesugebėjo atsakyti į mano užduotus klausimus, tad įvardijęs visas problemas kreipiausiu raštu į Radviliškio rajono savivaldybės Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komitetą, kuris rinksis artimiausiu metu spręsti vienos didžiausios Radviliškio gydymo įstaigos problemų. Taip pat paprašiau, kad  ligoninės vadovas pristabdytų sutarčių perrašinėjimą, kol nebus išsiaiškinti darbuotojų nusiskundimai“.

Pakalbinti ligoninės darbuotojai tikisi iš Radviliškio ligoninėje veikiančių profsąjungų  aktyvumo bei kreipimosi į Radviliškio rajono savivaldybę kaip į pagrindinį dalininką, kad aktyviau atstovautų ligoninės darbuotojų interesams. Apie Sveikatos komiteto priimtus sprendimus savo skaitytojus informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019