Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėliuose – romansų šventė ,,Rožė ta…“

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 11 – ąją romantišką muziką mėgstantys pociūnėliečiai rinkosi į miestelio kultūros namus – čia vyko tradicinė romansų šventė ,,Rožė ta…“. Šventiškai praleisti laiką kvietė ansambliai iš Radviliškio, Panevėžio ir Kelmės rajonų.

Renginio pradžioje dalyviai sugiedojo Vinco Kudirkos ,,Tautišką giesmę“. Šventės vedėjai Rožė (Audronė Paškevičienė) ir Napoleonas (Stanislovas Bauža), pasveikinę susirinkusiuosius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, pakvietė pasiklausyti kūrinių, išreiškiančių meilės išgyvenimus.

Koncertą, kaip ir dera, pradėjo šeimininkai – Pociūnėlių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Svaja“ (vadovė Genovaitė Vorienė). Lyriškų, romantiškų kūrinių šventės dalyviams dovanojo dar septyni kolektyvai: Šaukoto kultūros namų vokalinis ansamblis (vadovas Egidijus Lubickas), Grinkiškio kultūros namų vokalinis ansamblis ,,Sarva“ (vadovė Virginija Šepronienė), Panevėžio r. Krekenavos kultūros centro Žibartonių padalinio vokalinis ansamblis ,,Liaudė“ (vadovė Genovaitė Vorienė), Raudondvario kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Vakarė“ (vadovė Svetlana Verdingovienė), Panevėžio r. Krekenavos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis ,,Gija“ (vadovė Virginija Kavaliauskienė), Kelmės r. Pakražančio kultūros centro tradicinė kaimo kapela ,,Gers Čiesas“ (vadovė Laima Lapinskienė), Pociūnėlių kultūros namų vokalinis ansamblis ,,Smetoniškos panelės ir vyrai“ (vadovė Genovaitė Vorienė). Pociūnėliečių kolektyvas ,,Smetoniškos panelės ir vyrai“ šventėje atstovavo asociacijai ,,Radviliškio krašto bendruomenė“ ir Radviliškio rajono pagyvenusių žmonių asociacijai ,,Sidabro gija“.

Renginio pabaigoje į sceną buvo pakviesti visų kolektyvų vadovai – širdis suvirpino kartu atliekamas romansas ,,Rožė ta…“. Nutilus paskutiniams akordams, šventės organizatorė Genovaitė Vorienė apdovanojo visus koncertavusius kolektyvus, vedėjus Rožę ir Napoleoną. Gėlių įteikta pociūnėliečių kolektyvo ,,Smetoniškos panelės ir vyrai“ įvaizdžio kūrėjai Svetlanai Vagnorienei. Padėkota Pociūnėlių miestelio bendruomenės virėjoms Danutei Džiaugienei ir Vidai Petraitienei, renginio dalyvius vaišinusioms tradiciniu mūsų krašto patiekalu – žirnių koše.

Šventė ,,Rožė ta…“  dovanojo pociūnėliečiams  ir svečiams kelias puikias, įsimintinas nuoširdaus ir šviesaus bendravimo valandas.

 

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi