Dar vienas konservatorius Tarybos narys teisiamųjų suole

Kęstutis Dainius, ėjęs su TS-LKD (konservatorių) sąrašu, neseniai perrinktas Radviliškio rajono tarybos narys, atsisėdo į teisiamųjų suolą. Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras perdavė teismui paskutinę bylą, kurioje konservatorių politikas kaltinamas kyšininkavimu. Tai jau antras konservatorių partijos narys šios kadencijos Radviliškio rajono savivaldybės Taryboje, kuriam tenka išbandyti teisiamųjų suolą – pirmasis Ernestas Mončauskas.

Byla dar nepaskirta svarstymui
Šiaulių apylinkės teismo atstovė spaudai Nijolė Damulė patvirtino, kad byla pasiekė teismą. Joje kaltinimai pareikšti ne tik Kęstučiui Dainiui, bet dar ir 5 jo pacientams. Neurologas kaltinamas kyšininkavimu, kadangi besigydantiems asmenims galėjo neteisėtai suteikti įvairias medicinines paslaugas. Tiesa, pats kaltinamas politikas atsisakė komentuoti situaciją teigdamas, kad tai darys tik po teismo.

Didelės apimties tyrimas
Kęstučio Dainiaus ir kitų asmenų baudžiamoji byla yra paskutinė, kurią korupcinius nusikaltimus nagrinėjantys prokurorai perdavė nagrinėti teismui. Pagal didelės apimties STT vykdytą ikiteisminį tyrimą buvo iškeltos net penkios baudžiamosios bylos, kuriose kaltinti dar trys gydytojai bei 61 pacientas, Nedarbingumo ir darbingumo nustatymo tarnybos skyriaus vedėjai. Vienas iš gydytojų Šiaulių apylinkės teismo teisėjo baudžiamuoju įsakymu nubaustas paskiriant 13,5 tūkstančių eurų baudą. Taip pat kaltais buvo pripažinti 7 pacientai – jiems paskirtos baudos svyruoja nuo 187 eurų iki 3766 eurų. Dar 45 pacientai pripažino savo kaltę ir teismai juos atleido nuo baudžiamosios atsakomybės.

Neįtikėtini sutapimai
Vykstant A. Čepononio ir jo aplinkos žmonių teismo posėdžiams, jie dažnai rasdavo „prieglobstį“ ligoninėje. Vienam širdis negaluodavo, kitam kojos lūždavo, kitas dar kokių sveikatos problemų rasdavo. Kol kas nėra jokių įrodymų, kad Kęstučio Dainiaus baudžiamoji byla kaip nors būtų susijusi su minėtais susirgimais, bet minčių gali kilti įvairiausių. STT pareigūnai nustatė, kad dabartinėje byloje kaltinami gydytojai klastodavo medicininius įrašus dėl pacientų nedarbingumo, melagingai fiksuodavo ligų istorijas ir už tai paimdavo kyšius.

Merui patogu nežinoti
Tarybos posėdžio metu, kai buvo svarstoma Ernesto Mončausko kandidatūra Administracijos direktoriaus pavaduotojo postui užimti, meras A. Čepononis garantavo prisiimantis atsakomybę už teisiamąjį. Paklaustas, ar žino, jog dar vienas jo bendrapartietis yra teisiamas, Savivaldybės vadovas pabandė juokauti: „Nežinau ir nesikapstau. Kai turėsiu oficialios informacijos apie Aleksiūną, Bajoriūną ar dar kokį tai kitą veikėją, tada ir spręsiu.“
Tarybos TS – LKD frakcijos seniūnė Skaidra Dišlė komentarui buvo nepasiekiama – nekėlė telefono ragelio. Gaila, bet nepavyko sužinoti jos pozicijos dėl jau antro jos vadovaujamos frakcijos nario atsisėdimo į teismo baudžiamųjų suolą.

Marius Aleksiūnas

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts