Dar kartą apie nesantaiką Baisogaloje

Labai susidomėjusi perskaičiau straipsnį apie nesantaiką Baisogalos kultūros centre. Pirma mintis atėjo į galvą – kaip pasisekė Baisogalai, kad gavo tokį visažinį specialistą, išmanantį, kaip rašyti muziką, kaip vadovauti kolektyvams, sugebantį nuspręsti, kur dalyvauti, o kur ne, ir galiausiai – galintį patarti valytojai, kaip švarintis. Bet nedavė ramybės kita mintis – iš kur ta naujai iškepta direktorė taip gerai žino viską, jei yra baigusi pradinių klasių mokytojos specialybę ir turi labai jau minimalų vadovo stažą.

Nepaisant to, naujoji direktorė mano galinti ilgametį kultūros darbuotojų kolektyvą, labai susigyvenusį ir turintį labai daug apdovanojimų, dar tiek daug visko pamokyti – net drausmės, kada ateiti į darbą, kada išeiti, nors, manyčiau, kultūros darbuotojų darbo specifika kitokia negu dirbančių pagal grafiką valdininkų, ypač jei repetuojama su keliais kolektyvais. Labai nustebino ir elgesys su respublikoje garsiu V. Malinausko kolektyvu.  Atrodo, reikėtų džiaugtis, kad kolektyvas garsina rajoną ir kviečiamas į televizijos laidas, deja, direktorei jokie nuopelnai nesvarbūs.
Gal kas pasakys, kad Baisogalos kultūros centras dabar dirba geriau nei pernai, bet tai tikrai ne naujos direktorės nuopelnas. Tiesiog patalpos geresnės, nes renovuotos, o kolektyvai visada gerai dirbo, nes turėjo  puikius vadovus  ir puikią direktorę  V. Kasčionienę (lyg ir vadintą laikinąja, nors ir turinčią magistro laipsnį) . Naujoji direktorė yra daugiau stebėtoja nei kultūros darbo organizatorė ir dirba pagal principą „skaldyk ir valdyk“.
O dėl daug metų dirbusios valytojos Irenos, sakyčiau, keista, nes kultūros namuose visada buvo švaru, o jiems tapus kultūros centru – jau „nebe“. Tai gal vertėtų naujai direktorei paimti skudurą ar kokį dulkių siurblį ir parodyti valytojai, kaip reikia sutvarkyti, kad būtų švaru.
Panašu, kad Baisogaloje atsirado nauja „vadovų“ dinastija. Minėtos direktorės mamytė vadovauja Baisogalos sveikatos centrui ir jau ,,sėkmingai“ išvarė iš darbo populiariausią Baisogalos gydytoją Z. Rimkevičiūtę, nors buvo surinkta 1000 parašų jos naudai. Sveiku protu nesuvokiama, kaip žmogus, neturintis medicininio išsilavinimo, gali spręsti, kuris gydytojas gerai dirba, o kuris ne.

Irena Eidrigevičiūtė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts