Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ar tikrai seimo narių per daug?

Avatar

Paskelbta

data

Kas drįsta šūkauti, kad reikia sumažinti seimo narių skaičių? Aš kategoriškai prieš. Siūlyčiau seimūnus panaudoti pagal jų galimybes ir pagal paskirtį.

Suskirstyčiau juos į du divizionus (pastarasis žodis dabar madingas ir smagiai, kareiviškai skamba). Pirmam priklausytų tie, kurie išmano teisę, ekonomiką, finansus ir NORI bei SUGEBA dirbti žmogui. Juos palikčiau seime, prigrasinusi nepraleidinėti posėdžių. Pareguliuočiau posėdžių darbotvarkes: tokio dabar seimui aktualaus pikantiško seksualinio priekabiavimo klausimą atiduočiau svarstyti visuomeninėms organizacijoms ir žiniasklaidai, o apkaltai teiktinų seimūnų nuodėmes lai svarsto teisėsauga. Tokiu būdu pirmojo diviziono seimūnams atsirastų laiko rimtam, tautai reikalingam darbui.
Ką daryti su antruoju divizionu – neskaičiusiu Konstitucijos, neturinčiu politinio darbo patirties, kaip iš nosies į gerklę išmanančiu teisę ir finansus? Ogi seime jų nepalikčiau. Kam gadinti ten orą, jei nėra kompetencijų svarstyti svarbius klausimus? Iš tų antrųjų suformuočiau desantinius būrius ir išsiųsčiau iš Vilniaus į LIETUVĄ. Tai be galo svarbu, nes iš Vilniaus, kuris gerai nutolęs į pietinį pakraštį, seimui (beje, ir vyriausybei) labai prastai matosi visas likęs kraštovaizdis. Desantinių būrių tikslas būtų surinkti seimo iki šiol NIEKAIP NEPASIEKIANČIĄ INFORMACIJĄ, kaip gyvena laisvės šimtmetį pasitikusi tauta.
Ištrūkę iš nusibodusių kabinetų, antrojo diviziono žvalgai žvaliai lakstytų po miestelius ir kaimus. Pro jų akis neprasprūstų niekas: nei latifundijos kaimuose, nei tuščios kaimų trobos, nei du kartus per savaitę iš kaimo į kaimą ar į rajono centrą tevažiuojantys autobusai… Jie išsiaiškintų, kodėl, gyvendamas prie geležinkelio, žmogus negali važinėti traukiniais, nes šie nestoja arba važiuoja tik iš taško A į tašką B ir dar nepatogiu laiku. Žvalgai pamatytų, kaip sunkiai į gyvenimą kelius skinasi provincijos jaunimas, kuris, vos įregistravęs verslą, jau smaugiamas mokesčių, kaip vargsta tik susituokusios ir daugiavaikės šeimos… Nemanau, kad vieno jaučio odos jiems užtektų surašyti, ką patiria žmogus, kurio buities ir būties NIEKAS ATKAKLIAI NEMATO.
O gal, kai divizionas atliks savo darbą ir VILNIUS sužinos apie realią padėtį, į LIETUVĄ ateis aukso amžius? Spėk iš trijų kartų, skaitytojau, ar tam , kad Aukso amžius ateitų, kas nors ĮSTENGS pažaboti vešinčią korupciją, suktybes, vagystes, savivalę, abejingumą, nebaudžiamumą, dvigubus standartus?..
Ar jau atspėjai?

Regina Vaitkevičiene

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi